Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mért nem alszik el még mindig...

Mért nem alszik el még mindig éjfél előtt?

Figyelt kérdés
Májusban múlt el 2 éves a kislányom.A napirendje a következő:reggel 8-kor kelés,eszik,játszik,boltba menés.Délbe kaja.Kb 2 óra körül elalszik.Alszik 4 vagy fél ötig.Ezután játszótér estig.Fürdés 9 körül.És innetöl már csak éjfél körül hajlandó elaludni.Mit tehetnék,hogy legalább este 10-kor elaludjon végre?
2009. okt. 7. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor viszed lefeküdni??

Sokat számít mit szokik meg,A lányom 20 hónapos,1/2 7-7 kor kel,szintén reggeli,bolt,séta ebéd,1/2 1 -2 ig alszik,majd ja´tszótér,uzsi,séta,játék,1/2 8 kor fürdés majd 9.10 kor megy aludni.Ö kb 1/2 10-10 körül alszik el.Addíg vele kell maradnom.

Hogy megy nálatok az altatás??

Vele vagy,vagy ott hagyod??

2009. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hú de most nézem te még hajnalban fennt vagy??

Hogy bírod??

2 kor a lányom már 1x e´bred.....

2009. okt. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem reggel kelhetne egy órával előbb és délben alhatna korábban egy órával, akkor korábban is ébredne. Este 8-kor menyjetek lefeküdni. Nem neki kell eldöntenie, hogy mikor alszik, hanem neked. Nem jó, ha ilyen későn fördeted, mert az felpörgeti és a már fáradt gyerek újra éber lesz. Talán segit, ha tudod, hogy az ő korában még úgy működik az agy, hogy ha a szeme csukva van, akkor pár perc után elalszik. Szóval csak arra kell rávenned, hogy feküdjünk nyugodtan és csukja be a szemét.

Én azt szoktam mondani, ha azzal jön, hogy nem fáradt, hogy akkor csak a szemét pihentesse. Meg azt is elmondom, hoby milyen fontos az alvás, ahhoz, hogy nagyra nőjön és okos legyen.

Természetesen szerintem is mindenki akkor fürdeti és altatja a gyerekét, amikor jónak látja. Csak azért javasolom a változtatásokat, mert nektek igy nem jó.

2009. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem a délutáni alvás a gond. Ne hagyd 2 és fél órát aludni, ez sok, pláne, hogy fél 5-kor kel. Persze hogy nem álmos este! Póbáld előrébb hozni a reggeli kelést, ahogy a többiek írták, és előbb letenni délután, mondjuk ebéd után, mert az oviban is így lesz majd, neked is könnyebb lesz így. Pl 1-től maximum 3-ig aludjon. Az én fiam másfél éves és csak 1,5 órát alszik napközben, ebéd után. Nem keltem fel, csak nem alszik többet és kész. Neki elég ennyi. De azt figyeltem meg nála és más babáknál, kisgyerekeknél, akik már csak 1-2x alszanak, hogy a délutáni szunya után iszonyat nyűgösek. Délelőtt, vagy kora délután ébredéssel nincs gond, tök vidám, de ha véletlenül délután 4 fele ébred (mindegy mennyi alvásból), kell legalább fél óra, hogy ne legyen nyomott és nyűgös.
2009. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Drasztikus változtatásra van szükség.

Mi a fiúnkat úgy szoktatuk egész pici kora óta (volt néhány tévedés nálunk is),hogy este 8-kor pancsi és szunya.

Nagyon ügyesen alszik egyedül,megissza a kakaót,cumit a szájába veszi és kész.

Meg kell tanítani neki,hogy egy kisgyerek nem lehet fent éjfélig.

Kitartás.

2009. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 dolgot tehetsz.

1 felkelted reggel korábban hogy előrébb jöjjön a délutáni alvás.

2 nem altatod délután.

Valószínű kicsi az alvásigénye.

Hetente 2x3x aludjon délután,ha igényli.

Más ötletem nincs,én már ezen túl vagyok sajnos a fiam is ilyen volt.Nálam az jött be ha délután nem aludt.

2009. okt. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!