Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak nagyon csúnyán...

Kisfiamnak nagyon csúnyán befelé áll a lábfeje, mit tanácsoltok? Kérem hasonló cipőben járó anyukák írjanak.

Figyelt kérdés
Ortopédusnál jártam vele (4 éves) és kapott lúdtalpbetétet. Most lesz kész. De sajna semmit nem mondott az orvos, hogy ez helyreteszi, vagy esetleg kellene neki gyógytorna, vagy speciális cipő. Annyit mondott, hogy ez tényleg elég csúnya. De azt sem mondta, hogy helyrehozható e? Nem szeretném, ha kacsásan járna szegénykém. Aki volt hasonló cipőben, kérem írjon.
2013. jún. 2. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
most volt a tévében: a bal lábas cipőjét add a jobb lábára, a jobb lábas cipőjét a bal lábára.
2013. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi 2 napja voltunk a 3 éves fiammal kontrollon az ortopédián,és neki is még mindig nagyon csúnyán befele dől a bokája,irt is receptre neki szandált.Nektek a lábfeje dől be azt irtad,arra nem tudom mi kell,kell e torna vagy cipő rá.De miért nem kérdezted meg ezeket ott az orvostól?Lúdtalp betétet irt nektek,akkor valószinű az kell erre,bár én biztosan felhivnám és megkérdezném ezeket.
2013. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányomnak a 3hónapos csípőszűrésen vette észre a doki, hogy befelé forduló lábfeje van. Kapott speciális cipőt - bebax a neve - imbuszkulccsal a doki állítgatta időnként, éjjel-nappal rajta volt pár hónapon keresztül. Amióta jár, azóta ortopéd cipőket, szandikat hord, járunk gyógytornára kb. 15hós kora óta, meg persze a doki is ránéz néha. Szépen alakul. Olyasmi mintha csámpás lenne, de nem arról van szó. Most 31 hónapos. Szerintem a kisfiadnak kevés a lúdtalpbetét. Én elvinném másik dokihoz is. Nem is értem hogy miért nem javasolt mást is ha Ő is látja, hogy olyan csúnyán áll Neki. Még rendbe lehet tenni, de javítani biztosan!
2013. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen ortopéd orvos nézi meg,kifejezetten gyerek orvoshoz menjetek,ha nem annál voltatok esetleg,ha igen,vidd el máshoz is.Mi a Heim Pálba járunk vidékről.
2013. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Bár nekünk is csecsemőkorban volt ilyen problémánk, sztem az ott kapott tanácsok talán most is segíthetnek,

1. lábfej külső oldaláról (kifelé) való ingerlése, masszírozása, hogy a befelé álló lábfej reflex kiegyenesedjen. 2: kivágott szivacskarikát a lábfejre/bokára húzni, ez egyenesben tartja a lábfejet, igaz, ezt egy négy évesnél nehézkes kivitelezni, max éjjelre. De ezen felül javaslom, hogy menjetek el másik ortopédushoz, ez nem megfelelő hozzáállás volt (részéről)!

2013. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyerek és felnőtt ortopédus volt a doktornő. Már kértem időpontot a Heim Pálba. Dr. Szabó adjunktushoz megyünk. Köszi a válaszokat.
2013. jún. 6. 09:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Na reméljük, ő jobban fog hozzátok állni!! Majd írd meg, mit mondott.
2013. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!