Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Mit tanácsoltok, hogyan mutassam ki még jobban, hogy mennyire szeretem és, hogy bizhat bennem?

Figyelt kérdés
2 éve fogadtam örökbe egy 10 éves kislányt, most 12éves,a kapcsolatunkat elég szorosnak érzem,ám mostanában sir a szobájában és nem tudom megnyugtatni,azt hajtogatja,hogy nem birja tovább és,hogy feladja...fordultam vele szakemberekhez ám ők sem tudnak segíteni rajta...Pár hónapja jött össze egy fiúval ha vele van úgy viselkedik mint régen nevet és jó kedve van,ám esténként teljesen kifordul önmagából...van valaki hasonló helyzetben?mit tanácsoltok,hogyan mutassam ki még jobban hogy mennyire szeretem és hogy bizhat bennem?27N
2011. szept. 4. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
hát, szerintem ne ezt mondogasd, bizonygasd neki.Be kellene vágódni nála, inkább olyan témákról beszélni, amik őt foglalkoztatják.Olyan pl.,mikor te ennyi idős voltál miként élted meg a szerelmet, hogy utáltad a gonosz osztálytársnődet.Mesélj az akkori magadról,de ne feltétlen érezze a célzást.Így elhiszi,tudat alatt is,h érted, mit érez.Csináljatok csajos programot,valami viccessel,cikivel, amin utólag lehet nosztalgiázva nevetni, vagy csak dilis rucikat/napszemcsit próbálgatva shoppingolni.Én alapból ilyen viccesanyu vagyok, a gyerekek könnyen nyitnak felém.Nem kell mindig ráfeszülni a problémára, vagy megoldani.Elég néha feloldani, ezért van el a fiúval is, eltereli a gondolatait.
2011. szept. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj már,de egy kicsit furcsa,amit írsz:oké,elhiszem(bár igazából nagyon kétlem),hogy 25 évesen örökbe fogadtál...ám az biztos,hogy NEM egyedül.Ahhoz kell egy társ(meg persze a megfelelő anyagi háttér).Hol a társ?Ő nem segít semmiben?A másik:12 évesen,1 hónappal ezelőtt összejött egy fiúval.Hát,valahogy ennyi idősen nem igazán ezzel kellene foglalkoznia.De ez persze a szülőn is múlik...
2011. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudod most az érdekel a legjobban h te elhiszed e v sem...és igen 25 évesen örökbe fogadtam mert a szüleit elvesztette és csak rám számithatott,nem tudom te mit tettél volna a helyemben ha egy csapásra a nővéred meghal és a gyereke egyedül marad...és igen van egy barátja és megengedem neki h vele legyen addig amíg semmi olyat nem tesznek ami nekem nem tetszik...és egyedül neveltem és nevelem is...és képzeld boldog is vagyok... és kérlek ezek útán is ítélj el..köszi :)))
2011. szept. 4. 19:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem ítéltelek el,csak kétkedtem.A kettő nem ugyanaz!Nekem 2 gyerekem van-és idősebb is vagyok Nálad 12 évvel-de biztos,hogy 12 évesen nem engedném/engedtem meg a pasizást.Nem azért mert prűd,meg begyepesedett vagyok,hanem mert nem.És itt nem az a baj,hogy nem mutatod ki eléggé a szeretetedet.Mélyebben gyökerezik a gond.Találj egy megfelelő szakembert,aki valóban tud és akar is segíteni.
2011. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Èn úgy gondolom a tinikor kezdete önmagában is trauma. Szembesül a testi változásokkal, amik neki ciki is lehet. Pl ha szőrösebb mint az osztálytársai, ha nagyobb/kisebb a cicije ha vékonyabb/dundibb minz az átlag. A gyerekek gonoszak is tudnak lenni lehet hogy valamelyik népszerű lány rászállt vagy azért cikizik mert barátja van.

Szerintem nagyon hiányzik neki az anyukája.

Az meg hogy jár valakivel szerintem nem akkora gond. ebben a korban nem hiszem hogy szexre gondolnak még a szerelmet se tudják mi az. van valaki a korosztályából aki megérti, akivel jókat dumál és lehet hogy kézen fogva sétálnak vagy puszit adnak egymásnak. gondolom kb ilyesmi lehet.

2011. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem is sántít ebben a történetben vmi. Mégpedig az, hogy jogszabály írja elő, hogy az örökbefogadónak minimum 16 évvel idősebbnek kell lennie a gyermeknél.
2011. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem nem örökbe fogadta hanem az elhúnyt nővérének a kislányának lett a gyámja.
2011. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel a végrendeletben volt a szülő által kinevezett gyám, az az én így ha a gyermek is beleegyezik és én is,ha van megfelelő anyagi keresetem és már nem élek a szüleimmel a gyermeket nekem ítélik! :)
2011. szept. 6. 14:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem néha öleld meg. Én 15 éves vagyok, de ez lenne az amire nagyon vágynék. :(

Elviheted vásárolni, nézhettek közösen filmet, vagy nem tudom.

2011. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy te lettél a gyámja, és jó nektek mert egy család vagytok, de ez még nem jelenti, hogy kész vagy anyaságra, és azt sem, hogy elfogad téged anyának.

A nem készséged abból is levonható (lehet nem jogos, hirtelen írtál), hogy azt mondod lehet barátja, amíg nem tesznek olyat ami neked nem tetszik. Nem olyat kell tegyenek ami neked nem tetszik, hanem olyat nem, ami nem helyes. Ez nem biztos, hogy ugyanaz. A másik, hogy mikor nincsenek a szemed előtt nem tudod mit tesznek.

Azt mondod boldog vagy. Hogy lehetnél ? Itt szomorkodsz, mert a kislány nincs rendben.


Meglep, hogy a szakember nem tud semmit tenni. Hogyhogy ? Mégis mit mondtak ?

Én biztos megkérdeznék másikat is. Ráadásul nem csak a gyereknek, hanem helyedben magadnak is, hogy segítsenek megtanulni szülőnek lenni, hiszen te ezt nem tervezted, és nem 1O évessel szoktuk kezdeni, szóval elkelhet a segítség, hogy tudd mi a helyes ebben a szituációban.


Mit és miért akar feladni a kislány ? Beszélgess vele, hallgasd meg, és ne feltétlen olyat mondj neki vigasztalásul amit hallani akar, hanem a valóságot. Legyél határozott, ne csak a jóakaró. Ne úgy, hogy mindent megengedsz (nem tudom így van e), de ez a korai barátosdi igenis arra tesz bizonyosságot, hogy szeretet hiánya van szerintem. Ez nem a te hibád, hanem, hogy elvesztette a szüleit. Azzal, hogy sokmindent megengedsz neki, nem érzi a szülősködést, nem érzi a nevelést, a határozottságot, amit egy szülőnek meg kell adnia a szeretete kimutatása mellett.


Kérj segítséget ! Hivatalos szervektől, ne akárkiktől, mint mi. Erre kell legyen szakképzett ember, aki tudna segíteni ! Nem szégyen, hanem épp az ellenkezője, hiszen magatokért mindkettőtök boldogságáért tennéd.

2011. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!