Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fogja újra használni a...

Mikor fogja újra használni a lábát?

Figyelt kérdés
Kislányom (3 éves) lába hat hétig gipszben volt. Három napja levették de még mindig nem hajlandó ráállni, nem hogy járni. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kb. mennyi idő kell még, hogy ugyanúgy használja a lábát mint a gipsz előtt?

2013. jún. 3. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt az orvostól kéne megkérdezni, meg gondolom van gyógytornász aki tornáztatja tőle.
2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányomat tavaly műtötték dongalábbal,6 hétig volt gipszben ő is.Nekünk is azt mondta a doki hogy rögtön járhat,de kiegyenesíteni sem tudta a lábát.Kezd el finoman de határozottan masszírozni.Én gyógytornászt hívtam az segített.Állítsd terpeszbe,és a testsúlyát billentse egyik lábáról a másikra.Ha van szobabicó az is segíthet.Elrenyhültek az izmai.Bár nálunk műtét volt nem tudom nálatok mi miatt volt gipszben,de 2 hét kell neki hogy visszaedződjön.Az én lányom sokáig járt járókerettel,mert pszichésen nem mert járni utána.Tudott volna csak egyszerűen nem indult el.A masszírozás sokat segít.

2013. jún. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Őt elütötte egy autó, ezért volt gipszben. Nekünk is azt mondta az orvos, hogy nem kell gyógytorna, majd el kezd járni. A kádban, fürdésnél mozogjon sokat, de a vízbe sem nagyon akarja betenni a lábát, csak ha megfeledkezik róla.

A gyógytornászt mindenképpen kipróbáljuk.

2013. jún. 4. 07:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Ó,sajnálom.Akkor ahogy írod nála is megvan ez a gát,az enyém is félt vízbe tenni.Az orvos már veszekedett velünk hogyha nem jön a saját lábán ellenőrzésre akkor mérges lesz.A gyógytornászunk adott kölcsön járókeretet is,mert az se kaptunk.Lábtornát csináltass vele,az segít a legtöbbet.Ülő helyzetben húzza ökölbe a lábát,aztán ki,megpróbálhat kendőt felvenni így.Billegés amit írtam.Ha van ugráló labda arra ráülve rugózni a lábával,enyhe guggolás.Bár gondolom egy 3 évesnek nehéz irányított feladatot adni.Ha jár oviba,nálunk az jött be hogy bevittem,először fél órára,aztán többre.Ott tanult meg járni újra,mert zavarta hogy a többiek futkároznak,ő nem tud.Kell ami motiválja.A lányom észre se vette hogy egyszer csak jár képzeld el.Délelőtt elbicegtünk oviba,délben meg már szinte futott!Jobbulást neki!
2013. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig ilyen hossz gipsz után mindenképpen jó lenne egy gyógytornász segítségét kérni.
2013. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!