Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyi idősen...

Szerintetek mennyi idősen tudnak ilyet a gyerekek?

Figyelt kérdés

Az unokaöcsémről van szó, hívjuk Zolikának, a testvére Petike. Peti megkérdezi egyik reggel az anyjától, hogy süt-e neki palacsintát. Az anyja azt mondja, hogy nem tud, mert nincs otthon tojás. Aznap ESTE jártam náluk, és vittem nekik tojást. (Közben a gyerekek és az anya között nem volt szó tojásról vagy palacsintáról.) Másnap délelőtt Petike megint kérdezi, hogy csinál-e neki az anyja palacsintát. Erre Zolika bevágja: Anya! Tegnap este Keri hozott nekünk tojást, akkor már tudsz csinálni palacsintát!!!

Szerintem ez nagyon okos ettől a kisfiútól, de nem akarom megmondani, hogy hány éves. Szerintetek mennyi idősen tud ilyen összefüggéseket felismerni és emlékezni így egy kisfiú?


2013. jún. 6. 08:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
52%
Az én kislányom is nagyon hamar beszélt, és nagyon fejlett. A környezetünkben 8 gyerek született pár hét alatt, a kislányommal egyidőben A kislányom beszédfejlődésben 1,5-2 évesen nagyon-nagyon megelőzőte mindegyiket, de kb 2 éves kora után, kezdett hasonló ok-okozati összefüggéseket észrevenni, megfogalmazni. Egyébbként pedagógus vagyok és bizton állítom a kérdés kiírója valamit nagyon elírt, sőt még azok az anyukák is akik 1-1,5 éves korra tippeltek. 10,5 hónaposan símán meglehetnek ezek a szavak, de még az észlelés és a nem tart ott. Majd 3 éves kor felé/ után....
2013. jún. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!