Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Előfordulhat székrekedés...

Előfordulhat székrekedés háromévesen?

Figyelt kérdés
A kisfiam óvodás, már rég túl vagyunk a beszokáson. Pisilni el szokott menni az óvodában, de mindig itthon, este kakil. (már óvodás kora előtt is általában késő délután vagy este volt a "nagydolog", de mindig normális állagú szokott lenni) Most viszont már harmadik napja nem tud kakilni, ha jön is valami, akkor az nagyon kemény kis bogyó. Kérdeztem tőle, hogy az óvodában szokott-e nagyvécézni vagy esetleg visszatartogatja. Nem szokott az óvodában kelleni neki, ez a válasza. Én viszont azt gyanítom, hogy ott nem mer elmenni akkor sem, ha kell neki. Szerintetek elvigyem orvoshoz vagy van esetleg a gyógyszertárban olyan készítmény, ami ilyen kicsiknek segít ilyen esetben? Most először van ilyen gondunk, eddig sosem volt székrekedése. Az étlapot is mindig megnézem az oviban, volt-e olyan ebéd, ami esetleg valami panaszt okozhatna a kicsinél, de nem jellemző, hogy volna.
2013. jún. 6. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a kisfiam 1 hétig visszatartotta a székletét és az lett a vége, hogy beöntést kapott a kórházban és hihetetlen mennyiségű széklet volt a beleiben, ott a kórházban nagyon kedves orvoshoz kerültünk aki ajánlott nekünk egy rostkeveréket ami lazítja a székletet és nem sűrűsödik be, meg azt is javasolta, hogy minden nap ugyan abban az időben üljön rá a gyerek a wc-re és próbáljon meg tudatosan koncentrálni arra, hogy kijöjjön, eltelt 1 év azóta, minden délután ahogy hazajövünk megy wc-re és végre nincs gondunk ezzel a dologgal. A rostkészítményre sajnos nem emlékszem csak azt tudom, hogy Nutrilon volt és egy kis kanállal valamilyen folyadékba vagy joghurtba kellett keverni, színtelen és íztelen, nem is vettük észre, hogy benne van de nagyon szépen rendezte a dolgot.

2013. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet székrekedése!! A keresztfiam rengeteget szenvedett, de ő a sok sok csoki miatt ! Es ez mellett nulla gyümölcs! Amint etettem vele gyümölcsöt( a lusta szülei helyett) rendeződött a széklete!!

Gondolom nálatok nincs panasz az evéssel, mert nem ìrtad!!

2013. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az evéssel nincs gond, csokoládét nem igazán eszik, inkább a kakaót! szereti, de ezt sem issza minden nap, csak amikor rájön.A gyümölcsökkel nálunk az a baj, hogy leginkább a banán a nyerő, de az sem mindennapos. Veszek inkább narancsot, annak a levét kifacsarom, meg kamillateát is főztem.

Kedves első Válaszoló! Az általad említett terméket gyógyszertárban vetted? Kapható vény nélkül?

A válaszaitokat nagyon köszönöm.

2013. jún. 6. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs egy kicsit régen jártam erre, a rostkeverék a patikából való és nem kellett hozzá recept, próbáltam megtalálni de nem sikerült, de abban biztos vagyok, hogy Nutrilon volt és henger alakú dobozban volt, bocs, hogy többet nem segíthetek, ja még az is eszembe jutott, hogy nem kizárólag gyerekeknek van, hanem felnőttek is kapják erre a problémára.

2013. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben a pillanatban megtaláltam nem nutrilon hanem Nutricia Stimulance a neve, így tudod kérni a patikában, első voltam.
2013. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!