Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon kirívó eset a lányom...

Nagyon kirívó eset a lányom azzal hogy 2 évesen reggel és este cumisüvegből issza a kakaót? Ez meddig megengedhető?

Figyelt kérdés
Napközben itatópohárból iszik.
2013. jún. 7. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom is abból issza. 2 éves ő is. Én leszarom más véleményét, mert nem más fogja megmondani, hogy mit szabad a gyerekemnek és mit nem.
2013. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így volt, most május végén volt a lányom 2 éves. Itatópohárból ivott, majd áttértünk a Kubus flakonokra és társaihoz. De a kakaót reggel, este cumisüvegből itta.

Múlt héten flakonba csináltam neki a kakaót, először nem akarta meginni, vagy fél órát fogdosta, mondtam, nincs cumisüveg, mert "rossz, elromlott", végül feladta és megitta a flakonból, azóta nem is keresi a cumisüveget. Persze a sima cumi még megvan! Napközben már pohárból is iszunk, de reggel és este, most már a Kubus flakonból issza a kakaót.

2013. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, csak figyelj a fogmosásra, mert az esti kakaózás elég rendesen be tud tenni a fogaknak, még szüksége van rájuk úgy 4-6 évig. Az a baj, hogy az a cukros lé egész este eszi a kis fogát.
2013. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Így gondolom én is, ahogyan az első írja.

Ne az legyen az irányadó, hogy ki mit mond, csináljátok úgy, ahogyan nektek a legjobb, legkényelmesebb.

Minden csak nézőpont kérdése.

De szerintem ez egyébként sem kirívó dolog, sok gyerek ragaszkodik a kis rituáléihoz, ez hozzá tartozik a napjukhoz.

Nem azért issza abból mert másból nem tudja, hanem mert ez ilyen kis megszokott "biztos pont" az életében.

Neki ez, másnak meg más.

2013. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam is így issza még. Reggel kakaó, este tej.

Nappal iszik kubus üvegből, pohárból, szívószállal, de valóban rituálénak számít a reggeli-esti cumisüveg.

Napközben nem is érdekli, nem is keresi.

2013. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Enyém 20honapos ,nincs cumija,de este a tejét csak cumisuvegből issza meg. . .nappal rendes pohárbol iszik mindent . Majd leszoknak rola,remélem 5évesen màr nemkell neki cumis üveg. . .:)
2013. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kislányom márciusban múlt kettő éves. Tejet még nem kapott, mert tejallergiás. Így valahogy megmaradt a cumisüveg is meg a tápszer is. Pohárból nem issza a tápszert még kakaónak sem. Így én meghagytam a cumisat. Addig amíg tej helyett tápszert iszik, meghagyom. Egyébként mindent pohárból iszik.

Ő a negyedik gyermekem. Az első gyermekem kapott tápszert, de egy éves korától amikor már megitta, megihatta a tehéntejet nem kapott cumisüveget. A két középső gyermekemnél egyáltalán nem volt szükség cumisüvegre, mert volt elég anyatej. Szóval ahány gyerek annyi féle megoldás van. Mindenki azt teszi amit a legjobbnak gondol a gyermekének.

2013. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én a kakaóval nem vagyok kibékülve ilyen szempontból, de az én gyerekem is cumisüvegből issza a tápszert, tejet, van, hogy a délutáni alvásnál is. Nem tudom, hgy mikor fogom tőle elvenni. Gyorsan megissza, nem rágcsálja, viszont elaludni meg segít neki.
2013. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Azért gond mert a cumisüveg baromi ártalmas a fogaknak a kakaó meg pláne, mivel gondolom cukrozott a kettő együtt nagyon nagyon rossz párosítás. Ennyi idősen már bögréből vagy legalább is itatópohárból kéne innia.
2013. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim itatópohárból sosem ittak, csak normális pohárból, viszont az esti kakaót bizony sokáig cumisüvegből itták. A nagyobb lányom 4 és fél éves koráig. Baromira nem érdekelt, ki mit gondol, az én gyerekem, én pedig engedtem neki. Nemrég hagyta el (magától!!) a cumisüvegből kakaózást. A fiam két és fél évesen (nemrégiben, néhány héttel a nagylány előtt) hagyta el, szintén magától. Én mindenben kivárom/kivártam, hogy mikor érik meg a gyerekem rá, hogy elhagyja. Cumit, ujjszopást, cicizést, pelust, cumisüveget, mindent maguktól hagytak el.

Még annyit: most voltunk a napokban fogorvosi ellenőrzésen. Hibátlan a fogsoruk. :-)

2013. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!