Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lego Duplo, Abrick vagy Wader?

Lego Duplo, Abrick vagy Wader?

Figyelt kérdés

21 hónapos kislányomnak keresnék valamilyen építőkockát, ami minőségi is. Tudom, hogy ilyen a Lego Duplo, de az Abrick egy kicsit olcsóbb és szerintem élénkebbek, szebbek a színei (legalábbis a képeken). A nővérem szerint (4 pici gyereke van) kizárólag a Duplo jöhet számításba, mert az kompatibilis az összes Lego-val. ..viszont ha Abrick-ot veszel, az is kompatibilis a többi Abrick termékkel. Az Abrick-ról olvastam jót és rosszat is, hogy pl. nem illeszkednek jól az elemek és könnyen szétcsúsznak, így a kész építményt se lehet egyik helyről a másikra vinni. De volt aki nagyon meg volt elégedve vele.

A Wader gyártó cégről semmit sem tudok, csak tetszik az egyik lányos építőkockájuk.

Ezeket néztem ki:

[link]


[link]


[link]


Vélemény? :-)


2013. jún. 8. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

én is lego párti vagyok :)

fiam 3,5 éves, rendes legoval játszik már, ma is már 1,5 órája építget :)

én amúgy a duplot megbántam, igazából 2 éves korára kapott nagyobb készletet és utána karácsonyra, névnapra, tehát 1 évig játszott vele és kb 20E Ft-unkba benne van :(

és csak be van rakva a polcba...

ebben a korban szerintem tök mindegy melyiket veszel, nagyon bővíteni nem kell mert hamar átállnak a kicsi legora, az érdekesebb és nagyobb kihívás, viszont arra megéri beruházni, legalábbis nálunk biztos, fél év alatt többet játszott azzal mint a duploval összesen

2013. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Minőségre meg bővíthetőségre is jobb a duplo de ki bírja azt pénzzel, persze ha innen onnan családból azt kértek akkor jó de nálunk pl. nincsenek nagyszülők vagyis 1 van de ő meg nem engedhet meg magának ilyesmit hogy ennyire drágát vegyen (nem is várjuk!) így bizony ha magunk akarjuk megvenni kicsit túlzásnak érzem hogy 1 db targonca mondjuk vagy traktor egy bácsival meg pár kockával közel 5 ezer ft...

Addig abrickból abból egy egész szettet kapok.

Nekünk van ez is az is, és hozzátartozik a dologhoz hogy 3 gyerekünk van (2 és 3 év különbséggel) tehát mi bőven kihasználjuk így egymás után a játékokat, de a 6 éves fiam 2 éve már csak lego cityt kér pl. mert a duplo neki már nem pálya. A kicsik persze eljátszanak vele, de ha pl. csak ő lenne egyedüli gyerek akkor a duplo nekünk is ott állna most vhol , ott porosodna.

Az Abrick szettekkel én még rosszul nem jártam (lehet csak szerencse??) az építkezős óriás darus van meg (hatalmas sláger és 2 éve vettem akkor 5 ezer körül volt most 6 felett van vmivel) de egy nagy daru van hozzá 2 bácsi meg 2 autó tehát ezért duplóból egy darab autót kaptam volna...

Meg van még egy ilyen állatkertes szettünk azzal sincs semmi gond. Nekünk jól illeszkedett eddig minden és mivel kicsit nagyobbak méretre így a kicsi gyerek is (most épp a másfél évesem tologatja őket) ügyesen próbálkozik vele építgetni egymásra pakolászni stb.

De lehet csak szerencsés szetteket fogtunk ki, én is olvastam már róla rossz véleményt is.

2013. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekünk van Abrick kétféle is, és nagyon csalódott voltam a minősége miatt. Ezek szerint csak én fogtam ki vacak szériát :( Viszont teszveszeltem emberi áron lego duplo-t, illetve ezzel kompatibilis bár némileg gyengébb minőségű az Unico, valamint a Mega Block-s is, na ez viszont már minőségre is teljesen kifogástalan, ebből is van többféle a Mega Bolck-snak a sima lego méretű készleteit is, azokat is tudom ajánlani, azunk is van, na meg temérdek lego is (szerencsére az én gyerekkorim meg lett őrizve, most egy vagyon lenne ekkora készletet összegyűjteni).

visszakanyarodva a duplo-ra: nálunk 17 hónap van a gyerekek között, a nagyobbik kb másfél éves kora óta építőzik intenzívebben, és most közel 5 évesen is elő-előveszi, mert sokféle és hát haladósabb, mint a kicsi lego. Amikor pl szerepjátékhoz akar valamit gyorsan kanyarítani mittomén pónipalotát akkor duplo-zik, ha meg inkább a tényleges alkotás miatt építene akkor lego-zik.

egyébként a 3,5 éves fiam is így van vele, amikor ilyen-olyan szuperjárgányt akar csinálni akkor kicsi lego-t veszünk elő, ha meg csak várat a katonák vs sárkányok harcához akkor gyorsan duplo-ból felhúzza. Tehát nálunk mondhatjuk, hogy kb 3,5 éve folyamatosan használatban van és szerintem még 1-2 évet kihúz. aztán szépen eladogatom teszveszen ahol vettem és visszajön az ára, majd beleforgatom kicsi lego-ba/mega blocks megfelelő méretű készleteibe, ebből soha nem elég és az egyik legjobb játék a világon :)

2013. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mega bloksnak inkább csak építőkockái vannak ugye ilyen szettjei nem nagyon?

Illetve még kérdezném, hogy ezek olyan nagy kockák hogyan kompatibilis a duploval?

2013. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Unico plus ,nézd meg a kockái összeépihetők a duploval.Én most vettem a kisfiamnak Unico tűzoltóállomást.Igaz még nem kapta meg de már megnéztem és összelehet épiteni vele.Nagyon szép a szett kockái mintha duplo lenne csak olcsobb.
2013. jún. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

a mega blocks-nak is van többféle méretű kockája, ami a dulo-val kompatibilis azok pl (különböző tematikájú szettek, meg csak kockák is vannak):

[link]

[link]

[link]



van bébiméret is, meg rendes kicsi lego méret is léretzik

2013. jún. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen értem sajnos én is csak a thomasos szettet találtam..:(
2013. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ, jár a pont mindenkinek!:-)
2013. jún. 9. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:

elírtam bocsi, szóval mega bloks (bega blocks mini néven fut ami duplo méret és asszem mega bloks micro a kicsi lego-s méret)

és igen, van dino expresszes, meg verdás, thomas-os, diego/dora the xp, de léteznek csak építőelemeket tartalmazó készletek is, drégább mint az unico plusz de némileg szebb és jobb minőségű (nem sokkal) tehát alapvetően ha pl elembővítés kell akkor szerintem unico plusz, ha valami extrábbat akarunk pl különleges elemek stb akkor meg bega bloks

2013. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mi duplot és unico plust veszünk a fiamnak

megmondom őszintén,hogy én összekeverem a kettőt,szerintem teljesen egy minőség és kinézet

az uniconak is vannak témás készletei lányos és fiús témában is

és a kettő teljesen kompatibilis

2013. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!