Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha legszívesebb...

Mit csináltok, ha legszívesebben már fejhangon üvöltenétek a gyerekkel, olyan rossz? Pl. Elszámoltok 10-ig, vagy?

Figyelt kérdés
Amikor huszadszor borít ki valamit, vagy szétrugdossa a legóját, vagy ötödször veszi le a cipőjét és már idulni kéne... Hogy állod meg, hogy ne ordíts rá, hogy tudsz türelmes maradni? (olyan válaszokat nem kérek, hogy rácsapok a kezére, popsijára, stb.)
2013. jún. 9. 07:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ott hagyom, és kimegyek az udvarra. Múltkor egy közel 30 éves sámli akadt a kezembe, azt sikerult földhöz vágnom elég rendesen. Szerencsére javítható. :)

Na de akkor már 2 órája tartott a lányomnál a rossz pillanat, és ez este fél 10-kor volt. Szóval nem mindennapos szerencsére. :)

2013. jún. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ugy,hogy rakiabalok es bizony leszidom vagy buntetest igerek.erre nincs idom es energiam.
2013. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha még 10-nél is forr az agyvizem, és ő sem veszi a lapot, akkor van, hogy ordítás lesz a vége. Nem hiszem, hogy baj lenne, hogy érzi, mikor van az a pont, ahol tényleg abba kell hagyni a hülyeséget. Nem hiszek a könyörgésben...
2013. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem ér semmit a mély levegő és számolgatás.

Ha annyira kiborít bizony ráordítok, ebből legalább ő is látja a helyzet komolyságát és én sem leszek rákos a sok visszafojtott indulattól.

2013. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
osztom az előző válaszolók hozzáállását. nem is értem miért kellene huszadszorra is türelmesnek maradni. elmondom 1x, esetleg 4x-5x, de nem vagyok papagáj. ha szépen nem érti meg minek könyörögjek?
2013. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Orditok...mint minden normalis ember.
2013. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megnyugodtam. Mert én néha bizony - és szerencsére tényleg csak néha - üvöltök, mint az állat. Nem hosszan, csak pár szót, de az nagyon kiszalad :( És utána sokkal jobb.... mármint az agyvizemnek. De a gyerek nem látnám, hogy tanulna belőle, ezért is kérdezem, hogy van-a valami ennél jobb tanácsotok.
2013. jún. 9. 21:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 éves, azt veszem észre, h kicsit megilletődve nézi, ahogy ordítok, és szerintem sejti, h anya ezt általában így csinálja, várok, amíg befejezi. Nagyon szeret engem, szólongat, h anci-anci, mert szertné, h ne ordítsak, hanem legyek kedves vele újra. Felfedeztem, h ugyanazokat a reakciókat csinálja, mint én, pl. földhöz vág dühében ezt-azt. (Ilyenkor elszégyelem magam, h ilyen hülye vagyok én is.) Kivéve kisebb korában,a kanálhajigálósban. Azt nem tőlem látta...

Venni fogok egy positív fegyelmezésről szóló könyvet Pl. Joe Frost-tól, mert ez már az én idegeimnek sem jó.

2013. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Reikizek reggel, olynkor valahogy nincs veszekedés köztünk.
2013. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Szoktam bizony kiabálni,megbüntetni és ütöttem a fenekére a kezére, ha 50szerre sem ért a szóból,de nem olyan apróságról van szó,hogy leveszi a a cipőjét természetesen,mert ilyenkor megmondom,hogy jól van itthon maradsz egyedül és nem jössz velem a mamához stb.vagy elteszem a játékot ha pl dobálja rugdossa nem akarja elpakolni akkor sem ha bejelentettem,hogy legközelebb elveszem,nem vagyok türelmes de ezek apróságok ahhoz képest ahhoz amivel kiborít és amiért kiabálok vele
2013. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!