Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany eves gyerek nezhet mar...

Hany eves gyerek nezhet mar meset es mennyi ideig nezheti egy nap?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
A szakirodalom azt mondja 7 éves korig a TV-t száműzni kell a gyermek életéből. Nekünk nincs itthon TV-nk. Viszont ha te úgy látod, hogy leülted a gyereket a TV elé akkor azt akár már 1 évesen is megteheted, vagy akár csecsemőként is. De szerintem 3 éves kor előtt bűn neki megengedni. Ez csak a te döntésed, mikor és mennyi ideig engeded neki a TV-nézést.
2013. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én bűnös lélek vagyok akkor :D

enyém 3,5 éves, olyan 1-1,5 éves korától beszoktam neki kapcsolni a mesét :)

nem nagyon köti le, naponta 2x-3x 5 percig nézi :)

hétköznap 2x5 percig. mikor hazajövünk az oviból, kap innivalót, azt mese előtt nézi meg, addig én is kifújom magam és fürdés után, míg gyorsan rendbe rakom a fürdőt, akkor nézi. hétvégén meg a reggeli kakaójához kap mesét.

én soha nem tiltottam, mégse érdekli, ő nem szokta kérni, igazából a magam kényelme miatt ültetem le, de nem kapcsolódik be általában a mesébe, közben is nekem kiabál, kérdezget, beszélget :)

2013. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok!


Akkor én elásom magam és a Nagyszülők is magukat, mert mindkettőnknél egész nap megy a mese csatorna, a kedvenceikhez oda ülnek, ha olyan mese van amit nem szeretnek mennek játszani!

Nem ülnek egész nap a tv előtt, de hangforrásként be van kapcsolva, a rádiót meg én hallgatom azt is szeretik.


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. jún. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokkal hasznosabb, hogy ha te mesélsz neki mesét, abból tanul. :) A tv-t csak mértékkel...Persze, ha nem tv csatornát néz, hanem te válogatsz neki össze meséket, az jobb! :) Amúgy 2 éves szerintem már nézheti, de a mesélés attól még nagyon fontos!
2013. jún. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is zajnak megy a tévé orrba-szájba. A kislányomat azonban különösebben nem érdekli, a reklámok zenéjére kapja oda a fejét. Ő egyébként sajtkukac, folyton izeg-mozog, ezért a számítógépen szoktam youtube-on mesét keresni, és azt "nézzük", amíg etetem. A zenéjüket már ismeri, és fülig ér a szája, mikor játszunk és elkezdem neki énekelni. 9 hónapos. De szuperanyuk, nem kell aggódni, nem a tévéből fog megtanulni beszélni, és nem is az fogja nevelni. Az nálunk nem divat, hogy azért rakom képernyő elé, hogy ellegyen, amíg én akármit csinálok.
2013. jún. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!