Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan 27 hónapos...

Van még olyan 27 hónapos gyerek aki keveset sétál és szeret babakocsizni?

Figyelt kérdés
Lányomat alig tudom rávenni a sétára. Mi segített nagyobb mozgásra ösztönözni ilyen gyerekedet? Esetleg motorral menni?
2013. jún. 11. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más ilyen szempontból. Melyiknek milyen erős a csontozata, izomzata.

Az én lányom mindjárt 3 éves, és még mindig csomószor cipelnem kell, mert hamar elfárad.


Mi pont 2 évesen hagytuk el a babakocsit, de max. a bölcsiig sétált el, ami kb. 150méterre van a házunktól...:-))szóval elég kényelmes tipus, inkább legugol vhol, és a hangyákkal szöszöl, minthogy sétáljon..:-))

Majd megerősödik ne félj, és egyre többet bír majd..

2013. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az en fiam 26 honapos nem mondanam hogy nem szeret setalni szeret de ha hosszabb utra megyunk akkor bizony kell a kocsi eluldogel benne szereti o is.

Nalunk az is a baj hogy hamar kifarad(egeszsegi problema)

Nem rosszbol irom de valahogy ki kellene tapasztalni hogy mi miatt lehet ez hogy inkabb eluldogel a kocsiban.Ugy gondolom hogy ebben a korban a gyerekek orokmozgok szaladgalnak ugralnak egy igazi kis duracell nyuszik :-p

2013. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen hagyd otthon a babakocsit!!!


Egy ilyen idős gyereknek már rohangálni kellene. Nem kell hosszú sétát tenni,elég a közeli játszótérre vagy parkba menni. Sok olyan anyukát látok(sajnos) aki még a 3évesét(vagy több) is babakocsival viszi a játszóra,mondván hazafelé nem bír menni. Persze az más dolog ha menni kell valahová,és nincs kire hagyni a gyereket!

A motort jó ötlet,de mindenképp ösztönözni kell a mozgásra!:)

2013. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze lehet az is amit az elso irt :-)
2013. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha hamar elfárad a gyerek,akkor meg kellene tudni miért,nincs e valami baj?! Mert ha már pár méter után elfárad,az nem jó!

Szerintem ennyi idősen még nincs "kényelmes gyerek".

A lányom már 1évesen imádott sétálni,1,5évesen alig használtuk a babakocsit,csak ha beteg volt vagy menni kellett valahová.

Most 3éves,de több km-t simán le bír gyalogolni!:)

2013. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hú csajok, ne ijesztgessetek, hogy vmi oka is lehet a lányom kényelmességének...?? Lehet amit én kényelmességnek ítélek, az mondjuk egy szívgyengeség?? ilyesmire gondoltok?


Amúgy érdeklődő, jól fejlett, homokozó, szöszölő, bogarászó, virágültetős tipus, de gyalogolni nem akar nekem...

A bölcsiben a többi gyerek is elég sokat cipelteti magát, főleg a 2 év körüliek...


első voltam...

2013. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pont ezen a velemenyen vagyok en is ezert irtam en is mi sem tudtuk hogy miert ul le mindig seta utan azt gondoltuk almos faradt kozbe meg kiderult hogy gondok vannak.

Szerintem is ebbe a korban levo gyerek bizony szaladjon ugraljon birni kell nekik az iramot nem helyes ha mindig csak ucsorogne.

2013. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem minden eset igaz arra hogy valami gond lehet... probald neki elmagyarazni hogy setalnia kell,anya nem tudja cipelni mert nagyon nehez mar es elfarad.Valahogyan bird ra arra hogy setaljon meselj kozbe neki tereld el a figyelmet aztan meglatod hogy csak azert veteti fel magat mert kenyelmes vagy mert tenyleg nem birja a setat.Ha nem birja es te sem veszed fel akkor le fog ulni fiam is ezt csinalta.
2013. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

aha, értem, köszi, kipróbálom...

én eddig azt gondoltam, hogy slussz, egy kis séta, és elfárad, és én meg hiszek neki, mert úgy gondolom, hogy egy ilyen kicsi gyerek még nem kamuzik...

vagy igen?? :-))


Kedves kérdező, ne hari az offért!

2013. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tutit nem tudom, de az enyém is sokáig, kb. 2 és fél éves koráig kocsizott - a játszótéren képes volt kilométereket futni, ugrálni, mászni, guggolni, még ha esett is össze a fáradtságtól, de ha csak sétálni kellett, akkor rögtön jött az "Anya, ölbe, ölbe, ölbe!". Kismotorral, majd futóbiciklivel sokat javult a helyzet, de még akkor is volt egy fél év, amikor vihettem a kocsit is, ha messzebbre mentünk, különben egyszerűen fizikai erőm nem lett volna hisztisen hazarángatni. Így viszont ha mégis sétálni vagy motorozni akart út közben, a forgalmas utcán elég nehéz lett volna fogni a kezét és tolni a kocsit. Nagyon örültem, amikor végre kinőtte. (Bár most meg cipelhetem a hátamon az összes játékot, biciklit és bevásárlást, és nincs kocsi, amire akasszam.)
2013. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!