Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meghalt a nagypapám. A temetés...

Meghalt a nagypapám. A temetést hogy oldjuk meg gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Vidéken lesz a temetés, minden rokon, ismerős ott lesz, nincs aki vigyázzon a gyerekekre. Arra gondoltam, a férjem vigyázna a fiúkra (4,5 éves és 3 éves), leülnének valahol a közelben, és a végén oda tudnának jönni. ( a férjem is szeretne ott lenni a temetésen). Nem tudom, hogy oldhatnánk meg máshogy. (kisfaluba megyünk, bébiszitter kizárva) Ez nem lenne rossz nekik?

2013. jún. 17. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Részvétem!


És ha a férjed valamelyik rokona vigyázna rájuk?

2013. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
èn tuti így csinálnám, vagy ha lesz ott unokatestvér felesége stb... akkor az is a temetöbe mehet velük egy kört. de messze nem kell vinni öket, ez része az életnek, annyira már nem kicsik, megértenék(legalább is az enyémek megértik), hogy nem szabad orditozni, és egy séta a temetöben közben a rokonnak vagy férjednek sem lesz rossz.
2013. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztosan nincs olyan rokon, akinek nem volt köze a nagypapához? Párod szülei, vagy ilyesmi?

Mindenestre részvétem.

2013. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A párom szülei 200km-rel messzebb laknak, ők nem jönnek el a temetésre. Amúgy elég kis falu, szinte mindenki ott lesz.
2013. jún. 17. 14:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontozzatok le de miért nem mennek ők is a temetésre. Nekik a dédapjuk volt eszembe se jutna nem vinni őket.
2013. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ők is jönnének, mivel nincs aki vigyázna rájuk. Viszont nem szeretném, ha ők is ott állnának mellettünk az első sorban. Ezért gondoltam, hogy nem messze egy árnyékos helyen leülnének.
2013. jún. 17. 14:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Részvétem. Szerintem vidd el őket is - jó úgy, ha a férjeddel addig beszélgetnek, sétálnak a környéken és hangulattól/mersztől függően csatlakoznak - így ők is el tudnak búcsúzni, még ha szomorúak is lehetnek.
2013. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egy kérdésem még lenne ezzel kapcsolatban:

Nem tudom, milyen ruhát adjak a fiúkra. Nagyon meleg van, arra gondoltam, rövidnadrág inggel. Ez nem illetlenség? Vagy mindenképpen kell nekik a fekete hosszú nadrág?

2013. jún. 17. 14:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kell a hosszú nadrág, szerintem vidéken sem várja el senki (ezt nem bántásból írom, én is vidéken élek, csak a szokások miatt), hiszen kisgyerekek. Tökéletes a fehér ing rövidnadrág. Részvétem.
2013. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Értem, hogy anyósodék messze laknak, de nem tudnak most az egyszer elutazni hozzátok (mondjuk már előző nap), hogy vigyázzanak a gyerekekre?

Én már csak a meleg miatt sem vinném el őket. Fel kell pakolni, mint a málhás szamár, legyen víz, rágcsa, nem mindegy, hogy alszanak-e még a gyerekek, belenyúlik-e a temetés ebbe az időbe...

Én nem vittem a két éves fiamat, anyósomék (150 km) eljöttek, egész nap elvoltak vele. Nekem nem kellett így külön stressz, hogy mi lesz a gyerekkel, hol tud enni, aludni, és egy kicsike gyerek még nem érti, miért sír anya, miért szomorú mindenki, ő miért nem rohangálhat a szép parkban (temetőben).

2013. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!