Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti miért szerettek gyerekekkel...

Ti miért szerettek gyerekekkel lenni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok rá, mert az egyik barátnőm kijelentette, hogy ő utolja a gyerekeket és megkérdezte mit lehet rajtuk szeretni. Persze elmondtam, hogy én miért szeretem őket, de elgondolkodtam, hogy vajon mindenki ugyanazt szereti e bennük.

2013. ápr. 12. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Én se szeretem a gyerekeket.

Idegesítenek. Az éles hangjuk, a hirtelen természetük, a követelőzéseik.


Van egy lányom, őt imádom, de más gyerekekkel a mai napig nem találom a közös hangot.

Nem találom ezt elítélendőnek, minden ember más.

Én az a típus vagyok aki az állatokért rajong, sokan meg ezt nem értik meg.

2013. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A saját gyerek más. Én sem voltam az a gyerek "szerető ember" nem találtam a hangot sokáig a kicsikkel. Inkább az állatok.

Viszont van most is olyan gyerek aki idegesít nem tudom miért.

A lányomat a természetéért a nevetésért a személyiségéjért szeretem. Úgy egészében szeretem nem is tudom megmondani, hogy mit. Szeretem mert látom, hogy nyílik a kis értelme, szeretem ahogy játszik, szeretem ahogy felfedezi a világot. Nem tudnék egy dolgot kiemelni amiért szeretem. Még a hisztijét is máshogy látom utólag, bár azt akkor abban a pillanatban amikor csinálja nem szeretem. De ahogy telik az idő megszépül és nevetni szoktunk rajta. Igaz nincsenek durva hisztijei. 2.5 éves a lányom.

2013. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fiam,de alapjáraton,nem vagyok gyerekmániás,kamaszként bébiszitterkedtem,hogy pénzt keressek és iskolás gyerekre vigyáztam,vagy ha jöttek ismerősök és volt kicsi gyerekük megnevettettem őket,meg lefoglaltam,de ez kb 1-1 óra volt,elég is volt annyi.Ha közel áll hozzám azért,mert rokon vagy barátnő gyereke akkor általában aranyosnak találom,de nem venném kölcsön 1-2 napra sem,remélem érted. A saját gyerek más,nekem nem lenne türelmem óvónőnek menni,vagy gondozónőnek,engem tuti kiakasztanának.A gyerekek fárasztóak,idegesítőek,kegyetlenek tudnak lenni,vannak is ilyenek boltban játszótéren elég sokan.Múlthéten is a tescoban egy 8 éves gyereket tolta az anyja a kocsiban,benne állt sáros cipővel,gusztustalanul evett,tényleg direkt mutogatta mindenkinek mi van a szájában és legszívesebben szájon vágtam volna,persze tudom a szülőn is múlik. Vannak aranyos ,szerethető gyerekek de ha választhatok inkább a 20on évesek társaságát keresem a korosztályomét.Ez ugyanolyan,hogy pl a tinik is nagyon idegesítőek tudnak lenni ,nem vagyok egyátalán idős 23 vagyok,de néhány tinitől falnak megyek.
2013. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én világ életemben szerettem a gyerekeket és általában ők is engem.Ezt nem lehet megmondani,h miért.Emlékszem,gyerekkoromban volt egy szomszéd házaspár,sokat voltak ott az unokái,nálam jóval kisebbek és én sokszor átmentem hozzájuk ,velük játszani,pedig nem egy korosztályba tartoztunk.Persze vannak olyan gyerekek,akik engem is idegesítenek elsőre,de egy pillanat alatt rájövök,hogy bizony szerintem 80 százalékban a szülőn múlik,hogy ő milyen példát mutat,terelgeti-e.Például az előbbi hozzászólásban a bevásárlókocsis esetre gondolok.Abban a helyzetben igenis a szülő dolga lett volna a gyereket "fegyelmezni".Ha meg van neki engedve,akkor fogja is csinálni,hisz honnan tudná,h azt épp nem szabad???
2013. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Korosztályfüggő. A kamaszokkal máig nem találom a hangot, kisiskolásokkal elvagyok a kisebbeket viszont csodálatosnak tartom, mert őszinték, egyenesek, direkt megnyilvánulás jellemző őket, ellentétben sok sunyi, gerinctelen, és feleslegesen a diplomáciát túlzásba vitt, képmutató, kétszínű felnőttel szemben.


Nos ez FÉLIG-MEDDIG bár a kamaszkora is jellemző, azonban a nyitott tudat, mely a kisgyermek művészi érzékét mutatja, kamaszkorra eltompul (ritka egyéni kivétellel kb 16 éves korig), hatalmas a fantáziaviláguk ennél fogva, így kreatívak a picit, ami számomra csodálatra méltó.


Általában mély érzelem világ jellemzi a kisgyermekeket, bárrészben egyénfüggő. Általában ki is mutatják ezt, amivel szintén harmonizálok, nekem is ami a szívemen, a számon.


Az első beíró a kisgyermekek impulzivitására panaszkodik, holott a felnőttek egy jelentős részére is jellemző az "előbb cselekszem, aztán gondolkodom" hirtelensége. Bár ez valóban hiba, pici korban jól áll, szerintem, persze ettől még szükséges a gyermek szeretetteli, határozott nevelése, és adott helyzetekhez a magyarázat fűzése, a kisgyermek elgondolkodtatása.


Imádom a gyermekzsivajt, felszabadultságot, ÉLETET jelent számomra. A legtöbb felnőtt számomra egy zombi benyomását kelti, aki tompán hagyja magát befolyásolni, és egy bizonyos mederbe terelni, sajnos... A gyermek is befolyásolható, de ő legalább megéli, kifejezi ,feldolgozza érzelmeit, nagyszerű önterápiás képessége van különösen a hét év alatti gyermekeknek.


Lényeglátók a picik, sokat tanulhatunk tőlük! (Ők meg a logikai készséget tőlünk, na de melyik a jelentősebb... el lehet ezen gondolkodni a "túl agyalt" felnőtt világunkban...)

2013. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az bennük a ''legjobb'' , hogy ők még nem olyan képmutatóak, és jobb esetben hátsó szándékaik sincsenek, mint a felnőtteknek. Tehát tiszták. :) Hallottál már őszinte gyerek nevetést? Na az pl. nagyon aranyos tud lenni. Persze nem mindenki szereti őket, én sem bírnám olyan nagyon sokáig, de alapvetően nincs bajom velük. Az zavaró, mikor hisztiznek. De ki nem tette ezt gyerekként? El kell tőlük ezt tűrni, mert tőlünk is eltűrték ezt annak idején. :D Szóval azért jó velük lenni, mert emlékeztetnek a gondatlanságra, és mert körüllengi őket a kíváncsiság, és a vidámság. Én ezért szeretek gyerekekkel lenni. :)
2013. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!