Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig egészséges egy kisgyere...

Meddig egészséges egy kisgyerekkel együtt fürödni a szülőnek?

Figyelt kérdés

Az én fiam 2,5 éves és én maqjdnem minden napvele fürdök. Néha mekérdezi ki vágta le a fütyim, de nem zavarja őt hogy engem meztelenül lát. Ha nem velem akkor az apjával fürdik. Gondolom észreveszem majd hogy mikor jön el az az idő, amikor már nem kellene, de szerintetek meddig???

Idióta válaszadók és cikizők kíméljenek. :-)))


2009. okt. 11. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha már nem akar veled fürödni akkor majd mondja. De még az odébb lesz szerintem. Nincs ezzel semmi gond egyébként.
2009. okt. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig, sajnos!

Attól függetlenül, hogy minden kis emberke egyedi, lassan eljön az idő, amikor a veled való pancsolás helyett a maga kis játékait fogja választani, már egyedül akar fürdeni, és később már a fürdőszobába sem enged be. Időben ez mindenkinél változó, de ez a személyiségfejlődés normális rendje.

És ez igy is van jól.

2009. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A fiammal együtt játszunk és eddig csak fokozódott. Egyre jobban igényli az együtt fürdést.

és olyan dolgokat figyelek meg ami annyira megható.

Múltkor apukájával fürdött és kihangsúlyozom a fiam elég nehezen alszik el de ez most a kádban megtörtént.

A kád hőfoka jó testmeleg volt és az apja nagy kezébe tette a fejét és összegömbölyödött mint a babák a pocakban és elaludt.

Szinte lebegett a vízben.

nekem is sokszor felfekszik a mellkasomra és lebeg pár percig.

Csak egyre kisebb a hely a kádban :-))

Zavarban nincs a látványtól, van hogy megjegyzi milyen fütyije van apának, nagy vagy kicsi..... :-))

2009. okt. 11. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két éves a fiam, alkalomadtán mi is fürdünk együtt, érezni fogom, ha zavaró lesz bármelyikünknek. Mondjuk az én fiam egy külön műsorszám, mert néha ha meztelenül lát, a hüvelykujjával iszonyat erővel megnyomja a mellbimbómat, azt hiszi, hogy valami gomb, de pokolian fáj. Na mindegy, ilyenkor rászólok és abbahagyja. Neki ez is csak olyan, mint hogy néha az orromat is megmarkolja. Szerintem ovis koráig simán együtt fogok vele fürdeni, ha úgy jön ki a lépés, de ha lány lenne, akkor akár 4-5-6 éves koráig is megtenném. Velem is fürdött együtt anyukám kiskoromban, sőt, még apukám is, erre tisztán emlékszem, talán 3-4 éves koromig, nagyon emlékszem, hogy mennyit hülyültünk a kádban :)
2009. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktunk együtt zuhanyozni a fiammal, de egyre ritkábban, ő 7 éves. Régen szinte minden nap együtt fürödt velem vagy a férjemmel, most már velem egyáltalán nem, a férjemmel még úgy hetente-kéthetente egyszer. Most kezd szégyenlőssé válni. Olyan édes! Amikor fürdéshez készülünk, elfordul, kiküld a fürdőszobából, de aztán mindenről elfelejtkezik és behív, hogy játsszunk vagy, hogy segítsek megtörölközni, pizsamát húzni. Szóval, elkezdődött, de még van egy kis időnk :)
2009. okt. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Addig fürödj a kisfiaddal, amíg ez egyikőtöknek sem kényelmetlen. Ez lehet akár kamaszkorig is! Arra a kérdésére, hogy neked levágták a fütyid, mondd meg neki, hogy minden lánynak puncija van. Soha nem volt fütyid. Te is lány vagy, neked is puncid van, ő fiú, apukája is fiú nekik fütyijük van!
2009. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 3,5 éves és mi is még mindig egyutt furdunk, bár éppen tegnap beszélgettem vele, hogy már nem nagyon férunk a kádban ketten, ugyhogy már majd maga fog furodni és így már sok játék is majd elfér a vízben :)
2009. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom itt nem az együtt fürdés a lényeg hanem a mesztelenkedés. Minket minden nap lát mesztelenül a gyerek mikor fürdünk, öltözünk, ilyenkor kiváncsian nézi mink van. Mi soha nem fürdünk együtt mert nem helyes. A felnőtt baktériumflórája a gyerekre súlyos következményei lehetnek. Persze a gyerek imunrendszerétől is függ a dolog. Bár biztos bensőséges ilyenkor a hangulat én nem tartom helyesnek az együtt fürdést. Igaz mi zuhanyzunk. Terheségem elött voltam utoljára habos kádba.
2009. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kinőtt a fiam a pici baba korból,akkor néhányszor fürödtünk együtt.De aztán ez elmaradt,mert könnyebb kivenni a kádból,ha te fel vagy öltözve.Egyedül szinte képtelenség lenne kivitelezni-szerintem.A meztelenség nálunk nem tabu,amíg neki nem lesz kényelmetlen,addig minket sem zavar,ha meglát fürdés,öltözés közben.Most 3,5 éves,és eddig úgy tűnik minden oké,nem zavarja.Természetes neki,és már nem is kérdezi,hogy kinek mije van.Kicsit az volt ciki,mikor elmondta az oviban,hogy apa leborotválta a kukiján a szőrt...
2009. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!