Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti hogyan tanítottáto...

Anyukák! Ti hogyan tanítottátok meg beszélni a gyereketeket? Vagy hogyan tanulta meg?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiság :D

2013. jún. 20. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Sehogy.

Egy gyereket nem kell beszélni tanulni.

Folyton figyel, az agya szívja az információt, mint egy szivacs.

2013. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan úgy ahogy az első, max ha valamit nagyon rosszul mond rendszeresen akkor javítani kell.
2013. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És mennyi idősen kezdett el beszélni? :)
2013. jún. 20. 18:26
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

Túl korán :)))

Az első szülinapján ült a földön, közölte, hogy szép tojta, fini tojta, de fel nem állt volna. Azóta is egy lusta dumaláda (16 éves múlt).

És nyilván tanítás az, hogy példát kap, állandóan beszéltem hozzá, akármit csináltunk.

2013. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)!!!
2013. jún. 20. 18:38
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

Hozzám anyukám folyamatosan beszélt, az utcán, séta közben is.

Aztán egyszercsak 10 hónaposan elüvöltöttem magam tisztán és érthetően nagy vigyorogva a babakocsiból, hogy AUTÓBUSZ! :)

2013. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm !! :)
2013. jún. 20. 18:38
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

tudatosan nem kell tanítani,megtanul magától,ha eleget foglalkozik vele a családja.sok beszéd,mondókázás.az én fioam hamar kezdett beszélni,tíz hónaposan apa,anya baba,mama stb.első komolyabb szava a bicikli volt még nem volt egy éves.úgy mondta,hogy bicici

ez pedig azért volt,mert az apja a folyosón tárolta a biciklijét,és ahányszor kimentünk az ajtón mindig káromkodtam,hogy nem férünk ki tőle,így elég sokszor hallotta

2013. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz,sehogy,olyan 14 hónapos koráig babanyelven is csak a minimálisat kommunikálta,és akkor elkezdett két szótagú szavakat mondani,majd egy hónapra rá jöttek a 3szótagosak...Aztán azt vettük észre,h mondatokban beszél...

Mi is folyamatosan beszéltünk hozzá,mondókáztunk,énekeltünk..De én még csak azt sem javítom,ha rosszul mond valamit...Viszont arra figyelek,h én mindent helyesen mondjak,és míg pici volt mi nem selypítettünk neki meg hasonlók.

2013. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TKI Ibolya ***** válasza:

Három gyerekem van.Az első kettő gyorsan megtanult beszélni,de a kicsi ( ő 2 éves múlt) nem nagyon akar.

Azt gondoltam majd ez könnyen fog menni két tesó mellet és én is folyton beszélek.Mondókázunk,énekelünk de csak most indult be a beszélőkéje.Anya,apa már régóta van de pár hete kezdett el igazán dumálni,de még csak szavakat nem mondatokat.Maximum 2 szót fűz egymás után.

Most szokik le a pelusról és ha becsurizik szól:anya új bugyi.Ha pisilnie kel akkor: anya titi.

2013. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!