Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti felébresztitek másfél év...

Ti felébresztitek másfél év körüli gyereketeket a délutáni alvásból, ha túl sokat alszik?

Figyelt kérdés

Lányom 1 óra körül szokott aludni egy-másfél órát. Így este 8-fél 9 körül gond nélkül elalszik. A héten ma fordult elő másodszor, hogy 3 órát aludt délután. Nem ébresztettem fel, úgy gondoltam, biztos az idő miatt fáradtabb. Sajnos ennek viszont az lett a következménye, hogy itt van fél 11, és esze ágában sincs még aludni, pedig délután próbáltam lefárasztani.

Szerintetek bajt csinálok azzal, ha délutánonként max. 2 órát hagyom aludni és utána felébresztem?


2013. máj. 30. 22:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem csinálsz bajt, én tuti felkelteném délután,nem hagynám annyit aludni!Inkább este aludjon el normális időben,az fontosabb és neki is pihentetőbb az éjszakai alvás.
2013. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Én is felébresztem,kb 2 óra amit hagyhatom, különben nem tudom emberi időpontban letenni este.Járkálok, rakosgatok a nappaliban,bekapcsolom a tv-t.Így magától nyílik a szeme, nem nyűgös, mint akkor ha direktbe felébresztem.Persze ha beteg,vagy a fogzás miatt megébredt éjjel, akkor békén hagyom,aludjon amennyit akar.Amúgy egy idő után beáll egy bizonyos alvásmennyiségre délután,ritkán tér el, h többet alszik.
2013. máj. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Ő se nagyon szokott eltérni a beállt másfél órától, nem is értem, mi lett vele most. Azért nem akartam felébreszteni, mert amikor két napja is így jártunk, és közel 3 óra alvás után felébresztettem, egész délután hisztizett meg ordított. De még az is jobb, mint itt virrasztani vele az éjszaka közepén!
2013. máj. 30. 22:51
 4/17 anonim ***** válasza:
49%
Én is felébresztem, mert most már a nappali alvásokhoz nem adok pelust rá, és valahogy megérzem, hogy itt az idő egy kis pisire :) (19 hónapos kislány) Még 2x alszik napközben, de ha van program, a délutáni alvást(4-5 között) simán kihagyja.
2013. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, délután felébresztem, mert este nem tudom különben letenni aludni. A fiam ilyenkor nem sír, könnyen veszi. Viszont a lányom nagyon rosszul viselte az ébresztést délután, vele óvatosan kellett bánni.
2013. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen!

Ha nagyon kitolja a délutáni alvását, akkor keltem, mert akkor nálunk is az van,hogy 11-kor még kukorékol!

2013. máj. 31. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én felsimogattam, amikor így alakult anno, mikor még aludt délután a lányom. Pont a leírt ok miatt, hogy ha hagytam volna, nem tudtam volna este időben letenni és a napjaink fel lettek volna borulva. 5 éves kislány anyukája.
2013. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nagyon finoman, de felébresztem, ilyen esős-felhős időben ő is elaludna tovább délután, de az nálunk is az esti lefekvés kárára menne. Neki sem jó mikor este csak vergődik, mert fáradt, de nem álmos.
2013. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a gyerekeim ezt se tudják, ha délután sokat alszunk, akkor este későn fekszünk.

A fiam rendszeresen 3ó rát is alszik, ha kevesebbet alszik egész délután kezelhetetlen nyűgös.

Fél 10 kor csendesedünk minden nap legkésőbb(addig szöszmötölök ált.). És így pihentek egész nap.

2013. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem ébresztem fel a gyerekem örülök,ha tud 2-3 órát aludni és ettől függetlenül legkésőbb fél 8kor megy az ágyba.2 éves,nincs olyan,hogyha sokat alszik fent lehet éjjel,ez rajtad múlik,hogyan szoktatod.
2013. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!