Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked tesz különbséget a...

Gyermeked tesz különbséget a két nagyszülő között?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ahol a családban mindkét részről foglalkoznak a nagyszülők az unokával.

Kislányom 28 hónapos és azt veszem észre, hogy nem nagyon szeret anyósomékhoz menni, velük lenni. Persze ezt ők is látják, de ráfogják, hogy most ilyen kedve van, vagy mindig meg tudják magyarázni maguknak a dolgokat. Amit én látok, hogy kislányom nem szereti apósomat, esetleg fél is tőle kicsit. Anyósommal nincs gond, szuperül eljátszanak, érte odáig van,de apósom miatt nehezen oldódik fel náluk az elején, nem akar hozzájuk bemenni a lakásba, stb. Apósom abszolút nem tud vele mit játszani, ő egy kötekedő ember, az sem jó sosem neki, amit anyós játszik a gyerekkel, pedig tök jó dolgokat talál ki neki. Anyukámékkal nincs ilyen gond, mama-papa szuper játszótárs, érződik a hangulaton is, ott sokkal szívesebben van.

Hová fog ez vezetni idővel? Fog különbséget tenni köztük? Ki is fogja ezt mondani? Vagy tudja, hogy oda is menni "kell" és elfogadja a helyzetet?


2013. jún. 23. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azt várnád a gyerekedtől, hogy mindenkit ugyanúgy szeressen, csak mert ők a nagyszülők? Az sem normális felfogás, hogy oda "kell" menni. Meddig? 18 éves koráig?


Én sem szerettem az egyik nagyszüleimhez menni, megvolt az oka, az én szüleim is erőltették egy darabig, míg egyáltalán nem akartam menni, és semmilyen kapcsolatunk nem lett. PEdig ők szerettek is a maguk fura módján.

Hidd el, ha mind a négyen ugyanolyan jó fejek lennének a gyerekeddel, akkor sem viselkedne mindenkivel ugyanúgy.

2013. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van.Anyukáméknál semmi gond, nagyon jól el van mamával, papával, több napig is ott szokott maradni 4 éves kisfiam. Apósom és az élettársa is abban a faluban laknak ahol anyukámék. Ha együtt vagyunk kint akkor átmegyünk, akkor elvan. DE ha csak a kisfiam van kint anyuméknál, akkor is átszokták vinni apósomék max. 30-1 órát marad meg, vagy át sem megy velük. Ez azóta így van amióta kinyílt a kis értelme. Nem tettek ellene semmi rosszat, de másképp is viselkednek vele mint anyumék. De azért szereti őket, mert mondja. De nálunk nincs olyan, hogy menni "kell". Ha nincs kedve velünk sem átjönni, akkor marad anyuméknál.
2013. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!