Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen dolog az,...

Szerintetek milyen dolog az, hogy ha a nagyszülő különbséget tesz az unokák között?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves lányom. A férjem anyja alig érdeklődik felőle, pedig egy városban élünk. Sosem ér rá, ha elhívjuk, nem állít csak úgy be stb. A férjem nővérének lánya 16 éves, őt viszont isteníti a nagymama. Ők nem ebben a városban élnek, de naponta megy fel a fővárosba, hogy találkozzanak. Nem szép dolog, szerintem, hogy ennyire különbséget tesz köztük. A férjem nem emészti magát ezen, de nekem rosszul esik..ti mit gondoltok erről?
2011. febr. 8. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Ne hisztizz már. Biztos van oka, hogy őket jobban szereti.
2011. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

> ti mit gondoltok erről?

Sz*rd le.

2011. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Ocsmány dolog. Ennél már csak az ocsmányabb amikor a szülő a gyerekeivel kivételezik.
2011. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Cory Rose ***** válasza:
83%
A nagyszülőknek sem kötelessége szeretni az összes unokát, ha ő a másikat jobban szereti, akkor ez van.
2011. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem egyedi eset. Van, aki az elsőszülöttet részesíti előnyben, van aki pont a legkisebbet, van aki a fiúkat, van aki a lányokat. Nem tudsz vele mit csinálni.
2011. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos sok családban van ez így, nálunk is. Anyósomék is az elsőszülött lányunokáért rajonganak, a sógornőm még rá is tesz egy lapáttal. Néha rosszul esik, de az a fontos, hogy mi nagyon szeretjük, a többi mellékes!
2011. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
A volt apósom nyiltan kijelentette, hogy a kisebbik unokáját jobban szereti, mint az elsőszülöttet. Oszt? az le se sz@rta. Majd jön egy pálfordulás, és Te is kedvesebb leszel a gyermekeddel.
2011. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Én így nőttem föl. Annyira vágytam a szeretetükre de hiába.. Most már csak mama él de sokszor úgy beolvasnék neki, hogy engem miért nem szerettek? Miért nem voltam méltó a szeretetükre? Nekem ez nagyon fájt, és fáj is.
2011. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem igazságos, tény, de nincs értelme ezen örlődni. Nálunk ugyanaz a helyzet. Van 2 unokanővérem, másfél évvel idősebbek, mint én. A közös nagyink imádja őket, pedig havi szinten váltogatják a pasikat, úgy öltöznek, mint a rossz k.urvák, és 16 évesen abbahagyták a sulit, mert "nagyon uncsi". Ezzel ellentétben én elit gimnáziumba járok, orvosi pályára akarok tovább menni, jó erkölcsű vagyok, és eddig csak komoly kapcsolatom volt. Mindezek ellenére én vagyok a család feketebáránya, és mindig rajtam csattan az ostor.

Ez van, nem nagyon lehet vele mit kezdeni. :/

2011. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg undorító dolog. A nagymamának igenis kötelessége lenne minden unokával törődni, hacsak nem volt valamelyiknek durva húzása a nagymama felé.


Nálunk is hasonló volt a helyzet. Apám anyja csak az egyik unokát istenítette, a többi 4-el egyáltalán nem foglalkozott. 6 éves koromban találkoztam vele utoljára.

2011. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!