Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólsz, ha a nagyszülő...

Mit szólsz, ha a nagyszülő felügyelete alatt baleset történik a babával?

Figyelt kérdés
Leesett az ágyról,a körülmények annyi,h elfordult egy kicsit..
2013. febr. 25. 14:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos bárkivel, bármikor előfordul.

Van, aki szerencsés, es megússza.


Szegény nagyi most milyen rosszul érezheti magát... :(

2013. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez bárki mellett előfordulhatna, nekünk pl a kiskukacnak úgy sikerült ledobnia magát az ágyról két hónaposan, hogy közöttünk feküdt a franciaágyon.

Biztos, hogy nem hibáztatnám a nagyit ilyesmiért.

(Történnek még valószínűleg cifrább dolgok is a picivel, ennyin ne akadj fel, főleg, ha nem lett baja a babának. Elég lelkiismeret furdalása lehet így is a nagyszülőnek szerintem)

4,5 és 3 éves miniterroristák anyukája

2013. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig akkor történt valami a tesóm gyerekeivel, amikor anyukámmal mi vigyáztunk rájuk. Pedig odafigyeltünk, de talán a gyerekek mindig kicsit szabadabbnak érezték magukat, és vagánykodtak kicsit. Komoly baj szerencsére sosem történt, de a tesóm mindig haragudott ránk.
2013. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem mindegy, milyen magasról és hová esett, szőnyegre, járólapra... az sem mindegy, mekkora gyermekről van szó.

Nem árt egy röntgenre elvinni, orvosnak megmutatni, ha arról van szó.

Figyelni kell azt is, van-e valami azonnali következménye az ütésnek, azonnal felsírt-e a baba, nem hány-e, nincs-e eszméletvesztése, van-e púpja, véraláfutása.


Amúgy a legtöbb baleset akkor történik, amikor nagyszülő vigyáz a babára!!! A legjobb jószándék ellenére az a helyzet, hogy többnyire elfelejtették már, minek milyen veszélye van, nincs ott kezükben a rutin, a reakciók tompultak. Természetesen nem mindenki ilyen, de azért meg lehet figyelni, hogy ha pl. a hírekben arról számolnak be, hogy valami rossz történt egy gyermekkel, akkor szinte minden esetben nagyszülővel volt...

2013. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,sajnos előfordul bárkivel.Elég pillanat és már megvan a baj.
2013. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szegény anyukámnál is többször volt, hogy a fiammal történt ez-az. Őt mindig jobban megviselte, mint akár a gyereket, akár engem. Tudom, hogy ő maximálisan figyelt rá, de a gyerek csak gyerek.....
2013. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólnék semmit,mert tudom nagyon jól,hogy bárki felügyelete alatt megtörténhet a baj.Sajnos!

Mivel tudom,ha az én fiam a nagyijával van,a nagyi úgy vigyáz rá,ahogy lehet senki más!

Mivel az én fiam sem egy földre szállt angyal,fordult már elő baleset nálunk is,de nem bántottam a nagyit.

Nekem kellett megvigasztalni mert olyan rosszul érezte magát...

2013. febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én főzés közben fél percre sem fordultam el, kb, 15 mp volt. Addig a babócám az etetőből elszedte a mosogatószert és alaposan meghúzta. 2 év alatt jött rendbe. Pedig csak 15 mp volt, és egy 22 mama, akinek még jók a reflexei.
2013. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Semmit! Azt, hogy nálam is előfordulhat!

Nemrég barátnőm nálunk volt, én meg elszaladtam pisilni. A fiam állt a széknél, abban kapaszkodott, a tv-ben pedig zene szólt, amire elkezdett rugózni! Annyira belelendült, hogy lecsúszott a keze, beverte a száját és elharapta az alsó ajkát, ami kicsit vérzett. Pedig szegény barátnőm ott ült kb. fél méterre tőle, és mégsem tudta elkapni. Nem csináltam belőle gondot, hiszen bármikor előfordul és kb. két percig sírt csak!

Mondjuk az sem mindegy, hogy milyen körülmények között történik. Mert barátnőm anyósa kiment az udvarra beszélgetni egy kicsit a szomszédasszonnyal, a pici meg akkor "törte" össze magát!

2013. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
igaz,nem mindegy a körülmény,de nem voltam ott,csak elmondás alapján tudom,biztos nem mondaná azt senki,h simán otthagytam az ágyon egy kicsit,holott ezt kifejezetten megtiltottam,mert olyan izgő-mozgó,most lett 10 hónapos,én úgy vigyázok rá,nagyon féltem,nem szóltam semmit,csak majdnem sokkot kaptam,de azóta,ha kérik,mindig kifogást találok,nem merem otthagyni..
2013. febr. 25. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!