Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi várható el egy 6 évestől?

Mi várható el egy 6 évestől?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz 6 éves a fiam.

Ezen a héten napközis táborban van. Úszás, biciklizés, focizás teszi ki a napjukat.


A problémám: minden nap elhagyott egy pár papucsot. Az uszodába kell a papucs. Hétfőn otthagyta, kedden otthagyta, ma szerdán direkt ottmaradtam vele az első órában és igen az úszás végén megint rá kellett szólni, hogy hol a papucs, mert megint otthagyta volna...


Mit tegyek, hogy ne kelljen minden nap új papucsot vennem?

Elvárható tőle, hogy odafigyeljen? Nyilván szépen kértem, rászóltam, figyelmeztettem kedden is és ma reggel is így indult a nap...szemmel láthatóan eredmény nélkül.


Vagy ehhez még kicsi?


2013. jún. 26. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem kicsi hozzá már. Csak még gyerek, hozzá van szokva, hogyha szerteszét hagyja a dolgait, összepakolnak utána.

A kislányom is 6 éves, nem azt mondom, hogy mindig odafigyel mit kell hazahozni az oviból, de mondjuk 20/14 x tudja.

Régebben szétszórtabb volt. Otthon kell elkezdeni vele, pl. ha keres egy játékot, és nem találja, nem mész be segíteni keresni, hisz valószínűleg ő tette el, keresse is meg. És pakoljon el mindig maga után.

Ezt csak így lehet, hogy megszokja a rendet..:) Sok sikert.

2013. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!