Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves gyereknek milyen...

3,5 éves gyereknek milyen köhögéscsillapítót lehet adni?

Figyelt kérdés

Voltunk orvosnál, de pechünkre a mi dokink szabin van és aki helyette rendel....

A doki szerint adjunk neki köptetőt (száraz köhögésre???), az nem árthat. Az egész család átesett egy köhögős fertőzésen, ő szegénykém csak most kapta el és nagyon rosszul viseli. Ahányszor köhög, felkavarodik a gyomra és kihány mindent.


2013. jún. 26. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

fenistil csepp -- de ezt inkább éjszakára kg/csepp az adagolás

nappalra sinecod szirup adagolás rajta van a dobozon


mondjuk nekem a kakukkfüves köptető is bevált köhögés ellen

elixirium Thimy compozitium a neve azt hiszem

2013. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk száraz köhögésre az izlandi zúzmó szirup vált be (a DM-es olcsóbb és ugyanolyan hatékony, mint a gyógyszertári).

Hurutosra mi is a kakukkfű szirupot használjuk.

Mennyire vagy biztos abban, hogy száraz köhögése van? Mert az ilyen mélyről, tüdőből jövő köhögés (ám nem hallatszik, hogy bármit is fel tudna köhögni), az nem száraz köhögés. Nem kötekedésből írom, de nálunk is ez volt. Én azt hittem, hoyg száraz, de hurutos volt, csak teljesen letapadt.

2013. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj egy patikussal. Nekem az az érzésem, néha normálisabb, empatikusabb, mint egy doki. Esetleg próbálkozhattok, vmi homeós dologgal.
2013. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a Rinathiol vált be, elötte próbálkoztunk több félével. Ettől elmúlt a köhögése.
2013. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is száraz köhögése van. A doki írt fel gyógyszertári köptető szirupot most azt szedi, úgy néz ki hogy jó rá. Előtte adtam neki Robitussin-t, ami elvileg száraz köhögésre van, éjjel jól aludt tőle, de reggelente olyan köhögési ingerre ébredt, hogy majd megfulladt. Szóval szerintem az is letapasztotta azt a minimális váladékot ami feljönne, ezért nem jók a kimondottan szárazköhögésre való szirupok.
2013. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk Fenistil, sinecod és stodal van itthon, valamint ventolin, de az vényköteles.
2013. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En ha nagyon muszaly csak akkor adok neki gyogyszert.Amikor kohog akkor vagy csinalok neki hagyma teat vagy pedig a gyombert meghamozom osszekockazok hamozott citrommal es leontom mezzel es ennek a levet adom neki nagyon finom picit vigyazni kell hogy a mennyiseg talaljon mert ha tobb gyombert teszel akkor kesernyes.Probaljatok ki nekunk mindig bevalt.Hutoben befottesuvegben nagyon jol elall.Gogyulast.
2013. jún. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!