Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyereket a színekre...

2 éves kisgyereket a színekre tanítani?

Figyelt kérdés

2 éves elmúlt, elszámol 7-8ig, ha le vannak írva el tudja mondani hogy azok számok vagy betűk, de a színekkel problémák vannak, vagy keveri őket, vagy azt mondja nem tudja. Ez probléma ebben a korban? Amúgy korához képest sok mindent tud, nagyon hamar kezdett el beszélni is. Az anyja arra gondol már hogy nem látja egyáltalán a színeket, kivizsgáltatni meg még elvileg nem tudja mert 3 éves kor alatt nem lehet.

Ha ez normális, milyen tanácsokat, játékokat tudnátok ajánlani amivel gyakorolni, fejleszteni lehetne ezt a kis hátrányt?


2013. jún. 27. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem ez nem gáz még, csak az oviban kell ezeket megbízhatóan tudniuk...
2013. jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy gond,kisfiam 10ig számol,és tudja melyik a sárga,piros,kék,zöld,fehér,narancssárga,barna,fekete,lila, Ő nem tudja leírva betű van vagy szám,illetve nem látok bele a fejébe és bár én mondtam neki Ő még nem mondta, 2 éves
2013. jún. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindjárt 3 éves lesz a kisfiam és mostanra érzem, hogy valóban tudja a legtöbb színt, de azért keverés még előfordul a vegyes színekben (pl.lila-rózsaszín, szürke-ezüst stb.)

Természetes, hogy nem kell ezeket 2 évesen tudnia!


Ha játékos fejlesztésre gondoltál, akkor nagyon ajánlom az Anya, taníts engem című könyvet:

[link]


Illetve az jutott még eszembe, hogy biztosan fejlődik a koncentráció, színlátás azáltal is, ha pl. állatos dominókkal vagy összeillő képekkel vagy ha kis darabszámú puzzle-t raktok.


Tehát NEM hátrány, hanem normális életkori sajátosság, hogy a számokat csak mondókaszerűen elmondja, de számfogalma nincs (tehát melyik a több vagy 2+3 az mennyi), a színeknél is teljesen elfogadható, ha csak megszokásból mondja rá hogy pl. zöld és a kevert színekkel is még bőven ráér.


Nekem is fontos a kisfiam fejlesztése, a vele való játékos tanulás, de egy picit túlzásnak érzem, hogy 2 évesen az anyuka elvár ilyen ismereteket.

Szép napot:

2013. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Parszor mikor mentem a bolcsibe a kisfiamert (akkor volt 2 es fel eves) lattam jatszani kulombozo szin jatekokkal a gyerekeket.

1. Az asztalnal ultek korbe a gyerekek es mindenki elott kulombozo szinu gyurma palacsintak voltak. Az asztal kozepere kiontve egy halom mindenfele alaku es szinu gomb meg nagyobb fajta gyongy (hama maxi gyongy ha jol lattam). A gyurma palacsintakba bele kellett helyezni a megfelelo szinu gyongyot, gombot:


[link]



2. Ugyan igy egszer lattam oket korbe ulni az asztalnal es mindenki elott volt egy szines pappir. Pl a kifiam elott sarga. Az asztal kozepen meg egy csomo lego duplo votl szorva. Mindenik gyerkocnek azokbol a duplo kockakbol kellett tornyot epiteni amilyen szinu papir volt elottuk.


3. Olyat is lattam, hogy egy nagy papirlapon kulombozo alakzatok voltak a gyerkocok elott. Papirbol meg kivagva ugyanezek az alakzatok. Meg kellett oket keresni es rahelyezni a papirra. Igy a formakat es a szineket is tanultak:


[link]


Szeritnem ezek kozul otthon barmelyik elkeszitheto. Szines gombot meg gyongyot lehet talani interneten vagy hobbyboltba. Kartyakat lehet nyomtatni. Szines papirt meg iroszer boltba lehet venni amibol ki kell vagni a formakat. Duplo helyett jo szerintem barmelyik szines epitokocka.

2013. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 évesen keverte az alap színeket. Ugy tanítottam meg neki, hogy az építo kockákat osszekevertem a szonyegen és olyat játszottunk, hogy minden színt más kupacba kell raknia és utána tornyot építunk a színekbol. Eloszor kiszedte, ami konnyen ment: piros, sárga. Végére hagyta a kéket és a zoldet, de pár alaklom után már azok sem jelentettek problémát.
2013. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alapszíneket észre sem vette, úgy tanulta meg. Amikor öltöztünk, mindig mondtam neki, hogy felvesszük a kék nadrágot vagy a piros kabátot, most a zöld kesztyűt, stb. Séta közben: de szép zöld a fű vagy már piros az eper. Hétköznapi dolgokba szőttem bele, nem is szándékosan, csak hogy tudjon ő is különbséget tenni öltözésnél pl. 2 évesen maga mondja az alapszíneket, és amit nem tud, főleg keverteket, arra rákérdez, elmondom neki, de nem várom el, hogy mindig fel is ismerje. Erre még picit ráér. Ha festegetünk majd, biztos jobban előjönnek ezek. Ujjfestéket is beszerezhetsz és játszhattok a színekkel, az nagyon jó móka.
2013. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!