Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást? 2 éves 4 hónapos a fiam, jelenleg ott tartunk, hogy szól, ha kakál. Mindig megkérdezem, hogy hozzam-e a bilit, de ő pelusba akar. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell szoktatni (szerintem). Én nem tettem, néha megkérdeztem a nyáron, de nem akarta, neki pelus kellett. Akkor volt 2,5 éves. 33 hónaposan tavaly novemberbe 2 hét alatt magától szobatiszta lett. Történt ez úgy, hogy szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re. 1 hónap után már a nappali alváshoz sem kellett pelus, 2 hete éjjelre sincs. Ki kell várni, hogy megérjen rá. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
2012. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam most ennyi idős, mint a tied. Két hónapja meguntam a pelusozást, pláne, hogy olyan okos és annyi mindent tud, mindent mond, magyaráz, megért, megcsinál. Levettem róla a pelust. Aznap egyszer bepisilt, másodjára már szólt, amikor folyt, harmadjára már odaértünk a wc-hez. Azóta szobatiszta nappal, éjszakára csak pár napja vettem le a pelust, mert sztem csak azért pisil bele, mert rajta van. Eddig még nem volt baleset, igaz, hogy 2-3-szor kel éjjelente pisilni.
2012. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!