Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermek állandóan...

2 éves gyermek állandóan nyáladzik, ez egészséges?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom egyik ismerősöm gyerekéért. Pici baba korában is mindig pelenka, vagy előke lógott a nyakán, és egyfolytában folyt a nyála. Akkor még a fogzásra "fogták, fogtuk". Már mond szavakat, szalad, tiszta energiabomba, látszatra semmi probléma.

De úgy képzeljétek, hogy szabály szerint csurog.



Mitől lehet? Egyébként otthon született, 2 szakemberrel, ha ez számít valamit.


2013. jún. 3. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Most is lehet még a fogzás miatt.
2013. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 évesen még nem minden kisgyereknek van kint az összes foga. Sőt, nagyon sok gyereknek majd csak 2 és fél éves korára jön ki. Vagy még attól is később.

Illetve az se mindegy, hogy cumizik-e. Mert ha egész nap cumi van a szájában, az bizony fokozza a nyáltermelődést és tiszta nyál a gyerek.

Szóval itt nem kell mindjárt komoly dolgokra gondolni. Lehet csupán a fogzás és a cumizás is a ludas. Vagy ha nem cumizik, de állandóan van a szájában valami, amit rág. Játék vagy bármi. Az is fokozza a nyáltermelődést.

2013. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem cumizik. Sosem cumizott.

Nehezen tudom elhinni, hogy 2 évig folyamatosan nyáladzana a foga végett. :(

2013. jún. 3. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem két és fél évesek az ikreim, és most jönnek az utolsó fogaik, a rágók. Nyálzanak, mint a fene. Sosem cumiztak és makkegészségesek.


Kérdező, szerintem ez azért furi neked, mert még nincs gyereked. Majd meglátod, hogy így mennek ezek a dolgok, a fogzás fokozott nyáltermelődéssel jár. Egyébként nem mindegyik fognál van így, van, hogy szinte észrevétlenül kibújik 1-2, máskor meg szenvednek a picik.

2013. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam pl. a megnagyobbodott orrmandulája miatt nyáladzott. Mióta kivették neki, azóta figyelmeztetni kell, hogy figyeljen oda, mert ez egy berögzült rossz szokása lett. Néha elfelejti, hogy becsukja a száját, ha csinál valamit.
2013. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én fiam nem cumis, a lányom sem volt soha. A fiamnak ömlik a nyála, amikor jön egy foga, és mióta a rágókkal bajlódik, azóta szinte folyamatosan. 21 hónapos. A lányomnak is folyt fogzáskor, van ilyen, akinek jobban. Ha szépen beszél és normálisan eszik (tehát a szervei rendben vannak és nyeli a nyálát), akkor valószínűtlen, hogy idegrendszeri oka lenne. A fogzás a legvalószínűbb magyarázat.
2013. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Remélem is, hogy csak erről van szó. Azért is találtam furcsának, mert két vele egykorú kisgyerek is van a környezetembe nap mint nap, és náluk nem tapasztaltam ilyet.


Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 3. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Igen :-)

Az én fiam is 2 éves. És még mindig ömlik a nyál a szájából, mert fogzik.

Nem állandóan ömlik, hanem előfordul, ma pl annyira, hogy a nyakán a polója is nyálas volt, egész a mellkasa is, tegnap meg egyáltalán nem nyáladzott.

Érdekes ez. Nekem is csodálkozik a szmszédasszonyom, hogy még mindig nyáladzik, kérdezgeti is...igen, jön a foga.

2013. jún. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!