Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ez az óvodai helyzet,...

Milyen ez az óvodai helyzet, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Ezen kattogok tegnap délután óta. Próbálok rövid lenni. Előre is köszi a válaszokat!


Kislányom év eleje óta ovis, könnyen beszokott, az óvónénik is nagyon aranyosak, szeretjük őket, ők is minket.

De az egyik óvónéni mindig mondja, hogy az én kislányom mennyire nem illik ebbe a körbe, de pozitív értelemben. Az én lányom nagyon érzékeny, kis viráglelkű, nyílt szívű, barátságos, mi itthon soha nem veszekszünk, boldog és nyugodt család vagyunk. A csoport tele van elvált szülők gyerekeivel, akik emiatt nehezebben kezelhetőbbek, feszültebbek, mondja az óvónéni, hogy apukák-anyukák egymásnak mennek, hogy kinél legyen a gyerek hivatalosan elhelyezve, és ez ugye szegény gyereken csapódik le. Az óvónéniknek nagyon nehéz dolguk van ezekkel a gyerekekkel. És mondják az óvónénik, hogy egy-egy ilyen nevelési gondnál mennyire megijed az én kislányom, sokszor el is sírja magát (pl amikor már huszadszorra szólnak egy gyereknek valami miatt, és kiabál az óvónéni), van olyan gyerek amelyik verekszik, bántja a többit.

Kérdeztem a barátnőmet, akinek másik oviba jár a gyereke, ő azt mondta, hogy náluk nagyon nyugodt a csoport, nincs is elvált szülők gyereke, nincs feszültség emiatt.

Szeretnék majd beszélni az óvónénivel is erről, mert annyira mondja, hogy nem illik oda az én lányom, hogy ezt vajon úgy érti, hogy vegyem is ki ebből a csoportból? Ti mit tennétek? Átvinnétek másik oviba, ahol nyugodtabb a helyzet? A lányom nagyon szereti ezeket az óvónéniket, de mivel még pici, igazából a gyerekekkel nem játszik együtt, csak mellettük. Nem tudom mit csináljak. Bár persze a végső döntést akkor fogom meghozni, ha beszéltem az óvónénivel. Kíváncsi vagyok előre is a véleményetekre. Köszönöm.


2012. febr. 17. 08:08
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Mikor először mondta az óvónéni ezeket a gondokat, mindig azt válaszoltam, hogy majd megszokja a lányom, hiszen mindentől nem tudom megvédeni, de most már egyre jobban azt gondolom, hogy miért kellene ezt a helyzetet szoknia 3 éven keresztül, amíg ovis. A gyerekeknek kb a háromnegyede "problémás", tehát nem nyugodt családból való. Nagyon sajnálom őket, bár most nem ez a kérdés, most az én lányom a fontos.
2012. febr. 17. 08:13
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném másik oviba. Nem csak elvált szülők gyerekei szoktak rakoncátlankodni és verekedni. Olyan meg végképp nincs, hogy egy csoportban egy problémás gyerek se legyen. Lehet, hogy a barátnőd gyereke nem annyira érzékeny. A való világot pedig akkor ismeri meg, ha benne él.Bizony a társadalomhoz a problémás gyerekek is hozzátartoznak. Jobb,ha most találkozik velük, nem pedig csak az iskolában, ott okozva neki lelki sérüléseket. Hiszen az oviban még ott az óvónő aki segíthet megérteni és kezelni ezeket a helyzeteket. Ámbár lehet, hogy kicsit unja, hogy a kislányod mimóza lelkű és állandóan vigasztalni kell.
2012. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én hagynám ahol van, ha amúgy az óvónők valóban nagyon jó pedagógusok és a gyerek szereti őket.


Ez a való élet, a mostani gyerekek nagy százaléka elvált szülővel él, a korai szocializáció hiányát később nagyon megszenvedné, ha burokban nevelkedne, majd az iskolába bekerülve szembesülne vele csak, hogy nem mindenki olyan mosolygós, tündibündi, mint ahogy anyuka próbálta elhitetni vele.

Jelen helyzetben az óvással inkább ártasz, mint használsz.

2012. febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, mint az első kommentelő. Nem a lányodat bántják, nincs kitéve semmi attrocitásnak, egyszerűen nincs ahhoz hozzászokva, hogy valami nem úgy megy, mint ahogy kell, és valaki nem fogad szót. Ez mind jó, és kivételes, hogy van még a világon olyan gyermek, aki mindezt még nem tapasztalta meg, de tudd, hogy ti vagytok a kivételek, nem a többiek. Máshol is lesz gyerek, aki pillanatnyi begőzölésből, átmeneti dackorszakból, vagy bármiből kifolyólag függetlenül attól, hogy elváltak-e a szülei, hisztizni fog, megtagadja az óvónéni "parancsát", ami miatt feszültség lesz. A kérdés az egyrészt, hogy megmagyarázod-e a gyereknek, hogy amikor az óvónéni rászól Pistikére, az azért van, mert az óvónéni jót akar, és nem haragszik senkire, másrészt pedig az, hogy amennyiben, véletlenül mégis lenne egy olyan ovis csoport, ahova csak szelídlelkű kisangyalok járnak és senki sem izgágább az átlagnál, akkor hogy bírná azt, amikor iskolában szembesül azzal, hogy vannak emberek, akik "máshogy gondolkodnak és ez sokaknak nem tetszik" (nem menne-e rá az osztályon belüli feszültség a tanulás rovására..)?
2012. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mind nagyon hasznos nekem!!
2012. febr. 17. 08:34
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az sem jó, ha egy kisgyermek ennyire érzékeny. Nem feltétlenül pozitív tulajdonság, hogy sokkal érzékenyebb, mint az ÁTLAG. És nem feltétlenül a ti jó kapcsolatotok miatt ilyen, pusztán ilyen a természete. Bár ha ennyire érzékeny, az már inkább intő jel.

Minél később tapasztalja a való világot, annál nagyobb csalódás fogja érni.

Kiveheted, majd a másikból is és a harmadik oviból is. De sok értelme nincs.

Nekem az a furcsa, hogyha egy 2-3 éves gyermek nem dacol, nem felesel, hanem kisangyal. A szakemberek szerint is, ilyenkor valami nem stimmel a személyiség fejlődésével.

2012. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Azt egy szóval nem írtam, hogy az én lányom egy kisangyal és hogy ő soha nem szokott dacolni.
2012. febr. 17. 08:40
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

1. te is lehetsz elvált, bármikor, nem kell rögtön rossz fényben feltüntetni az elvált szülőket. Ők se így tervezték.


2. tényleg nem jó, ha ennyire érzékeny a lányod, majd megszokja


3. a mi ovinkban autista, hiperaktív, kezelhetetlen gyerekek járnak, itt se leányálom egy nap az oviban...


4. a barátnőd gyerekének a csoportjában is bármikor elválhatnak majd a szülők, és máris nem lesz ilyen nyugodt a légkör.


5. Ez a való élet, a lányod közösségbe kerül, amihez alkalmazkodnia kell. Végülis nem bántják őt személyszerint igaz? Akkor mi is a problémád?

2012. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%

Én ellenkező véleményen vagyok. Miért kellene egy 3 éves kislány stresszszintjét növelni? Ráér ő még erre. Én igyekeznék olyan csoportot találni neki, ahol nyugodtabb körülmények között tudni szocializálódni.

Igen, az élet kemény, nehéz, feszült sokszor és frusztráló, de én, mint az anyukája biztosan arra törekednék, hogy minél kevesebb stressz érje még igen érzékeny gyermekemet. Élete során így is úgy is találkozni fog a nehézségekkel, de nem mindegy, milyen mikrokörnyezetben él. Ebben az oviban tölt napi 8 órát, gondolom. Ha nem bírja, ha nem odavaló és már az óvónők is észreveszik ezt, akkor én megpróbálnék változtatni.

2012. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%
Igen? És ugyan már mi arra a biztosíték, hogy a másik óvódában jobb lesz? Ott lehet, hogy nyugodtabb lesz esetleg, de ott lehet, hogy majd más lesz a probléma...Ennek az anyukának valami baja mindig lesz...
2012. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!