Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom ha valamiért...

3 éves kislányom ha valamiért megszidom engesztelésként azt mondogatja, hogy "szeretlek anya", baj ha ezután már nem büntetem meg, mert megsajnálom?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Bár el sem tudom képzelni, milyen nehéz lehet, mert az enyém még a pocakomban van. DE azt hiszem, ilyenkor az a helyes döntés, hogy "én is szeretlek, ennek semmi köze a büntetéshez. Ezt és ezt tetted, pedig megkértelek, hogy ne tedd, ennek pedig az az eredménye , hogy..., de ez a szeretetemen nem változtat."

Ha megtanulja, hogy ezzel midnig megússza a büntetést, akkor én félnék tőle, hogy a jövőben ki fogja használni. A szeretet nem múlik el a fegyelmezéskor sem. Ezt mindig hangsúlyoznám. De a negatív tetteknek következménye kell, hogy legyen, mert csak azért, mert mondd egy varázsszót, még nem tanulta meg, hogy az adott dolgot nem szabad. Azt tanulta meg, téged hogy lehet lefegyverezni.

2013. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt mondja. Aztán persze megígéri, hogy többet nem fordul elő, tényleg :) És még hozzám is bújik :)

Én is elolvadok ilyenkor és már nem haragszom rá. De azért ha nagyon rossz dolgot csinál, akkor nem enyhülök azért olyan gyorsan. Általában megölelgetem olyankor és elmondom neki, hogy miért szidtam meg. (pl nem fogta a kezem az úttesten és majdnem elütöttek minket-zöld lámpánk volt az autó piroson ment át) megszidom, megölelget.Szeretlek anya, stbstb. Aztán megölelgetem és elmondom neki, hogy ez veszélyes..stb. Ha nem ilyen mértékű akkor én is megsajnálom és nem haragszom tovább

2013. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kell hogy legyen valami következménye annak, ha rosszat csinál. Ha nem bünteted meg szigorúan, de egy komoly beszélgetés mindenképpen szükséges utána. Mert ha azzal el is van intézve hogy szeretlek anya, akkor ezt szokja meg és azt fogja hinni hogy az érzelmekkel szabad manipulálni az embert.


Ikres anyuka

2013. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Muszáj, hogy a csintalankodásnak legyen következménye, még ha a szíved is szakad bele. Ez mindkettőtök hosszútávú érdeke. Az én fiam, ha megszidom, rögtön elkezd kiabálni, hogy puszit adok anya, puszit adok. Mindig elmondom, hogy én szeretem őt, de ezt puszival nem lehet elintézni, és ha rosszat tesz, azért büntetés jár. Ne szokjon hozzá, egy puszival, vagy szeretlek-kel mindent el lehet intézni.
2013. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, baj. Így megtanulja, hogy tud lefegyverezni :) Egy kis kedvesség, és anya máris elolvad... Ismerős, az én 2és fél éves lányom is kipróbálta :) Bár ő a másik verziót is, ha rászólok, stb.. Elfordul, láthatóan haragszik :( Utóbbi rosszabb :( Vagy, mikor azt mondta, hogy nem szeretem anyát :(
2013. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Általában akkor használja ezt ha valamit nem szándekosan leejt ;eltör , bocsánatkérésként. Ijedten bizonygatja ,hogy szere

t. Ha rászólok akkor mindig szót fogad,nagyon simulékony egyenlőre.

2013. júl. 1. 12:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, persze, hogy nem baj. Hiszen ha véletlenül leejt valamit, miért büntetnéd meg? Mindenkivel előfordul.

Viszont ha a rosszaság esetén is fegyverként használja, és hagyod, az baj, mert sosem fogod tudni fegyelmezni.

Egy gyereknek tudnia kell, hol a helye, mit szabad és mit nem, ezt pedig csak következményekkel tanulja meg.

Ha nem kap büntit (nem agyonverésre gondolok persze), azzal neki ártasz, mert összezavarodik.

2013. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha valamit véletlenül csinál,akkor nyílván nem gond. ez akkor baj,ha már tudatosan akkor mondja amikor rosszat csinál..
2013. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Véletlen dolgoknál persze, hogy nem baj :)
2013. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, amit írtam az csak a szándékolt csínyeknél él, ha véletlen volt valami, akkor ne büntesd meg, én sem teszem a fiammal, én is elejtek, eltörök ezt-azt
2013. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!