Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tanácstalanok vagyunk. Mi...

Tanácstalanok vagyunk. Mi baja lehet, hogy tudnánk elérni azt, hogy ne sírjon egész nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 2 éves kisfiunkkal vannak problémák, amiket szeretnék megosztani veletek. El kell, hogy mondjam már pici babának sem volt könnyű eset, rendkívül hosszú ideig volt hasfájós, de szerencsére ez az időszak lezárult, vagyis úgy hisszük.

A probléma tulajdonképpen az, hogy ha itthon vagyunk, rengeteget sír, teljesen ok nélkül (tudom mindig van ok, de mikor már mindent végig zongorázunk - nem éhes, nem szomjas, tiszta pelus, szórakoztatjuk, szabad levegőn is sokat van). Fogja magát játszás közben, vagy tv nézés közben (imádja a tv-t), vagy fürdéskor, teljesen mindegy, hisz szinte az egész napot végig ordítja! Teljesen tönkre tesz már, el sem tudjuk képzelni mi baja lehet! :(

Olyan hirtelen kezdi a bőgést, ráadásul teljesen belelovalja magát, alig vagy egyáltalán nem tudjuk megnyugtatni, csak irtó nehezen. Olyan mintha mindig ideges lenne... Mint egy felnőttben dúló örökös feszültség. El sem tudom mondani nektek... :/

Lehet hülyeségnek tartjátok, de én is annyi mindent olvastam már a neten és annyi praktikát próbáltunk már nála, de mindig kifogyunk belőle.

Képzeljétek, már papot hívtunk hogy szentelje meg a házunkat, űzze el a rossz szellemeket. Tiszta baromságnak gondoltuk, de már mindenben hisz ilyenkor az ember... Átrendeztük a szobákat, hogy pozitív áramlás legyen a feng sui szerint... A gyerek érdekében már mindent.

Hiába próbálunk játszani vele, vagy mesét nézni, mondókázni, semmi nem érdekli. Fogja magát, belém harap, vagy megcsapkod, majd kezdi a sírást. Gyakorlatilag addig van csend amíg alszik a gyerek. Ez számunkra magát a megváltást jelenti.

Higyjétek el baromi ciki kiírni ide, de már annyira el vagyok kenődve, hogy gondoltam hátha volt hasonló helyzetben valaki, aki tud tanácsot adni.

Nem vagyunk szívtelen szülők, nem verjük meg a gyereket, mi csak jót akarunk neki. Nem szeretnénk hogy az állandó sírás később egy idegbeteg felnőttet eredményezzen.

Gondoltunk rá, hogy pszichológust keresünk fel, hátha valami lelki oka van, vagy orvost, hátha valami betegség áll a háttérben... Szerintetek érdemes lenne?

Vagy egyszerűen csak hiszti az egész, de ennyire?

Minden tanácsot szívesen fogadunk!

Aki bántó, sértő gondolatot szeretne megosztani, az kérem gondoljon bele mit tenne ha a helyünkben lenne...


2013. júl. 1. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne megkérdezni egy orvost, hogy legalább ki tudjátok zárni a szervi okokat. Nekem nem tűnik hisztinek.
2013. júl. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom,hogy írány egy orvos!Szerintem ez már nem a normális és nem is a hiszti kategória!

Én már eddig sem vártam volna hisz ebben tönkre megy egy család ha a gyerekének semmi nem jó és csak állandóan sír!

2013. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is megkeresnék egy orvost a helyetekben. szerintem sem hiszti. Lehet fáj valamije szegénykének!!
2013. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is úgy gondolom, hogy nem lehet mindent a hisztire fogni... Megerősítettetek abban hogy nézessük meg egy dokival!

Várom azért továbbra is a véleményeket!

2013. júl. 1. 21:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, én is az orvost javaslom.

Egyébként mennyit néz tv-t naponta?

2013. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A beszéddel hogy áll a fiad?


Nem akarlak megrémíteni, főleg, mivel nem vagyok orvos, de nekem hirtelen ez jutott eszembe...:


[link]


"Úgy tűnhet, mintha indokolatlanul hisztizne. Ilyenkor kiabál, megüt másokat, esetleg saját magát is bánthatja és nehéz megnyugtatni."


Én elvinném orvoshoz. Persze ezernyi más ok is lehet, csak nekem ez az eshetőség is megfordulna a fejemben.

2013. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát, nekem az orvos hamarabb eszembe jutott volna, mint a pap...lehet, hogy fáj a feje/füle/szeme akármi.
2013. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szia

én ismerek egy hasonló gyereket, aki ilyen volt, őt elvitték a szülei a BHRG alapítványhoz ott megállapították, hogy éretlen az idegrendszere , tsmt tornát csinálják kb 1 éve a gyerek azóta teljesen más:) nyitott , nyugis stb

szerintem sem okés a fiad

és tvt ne nézzen, főleg ilyen picinek és amúgy sem

ha szereti ha , nem

az én fiam 4 éves és reggel max 1/2 óra tv van...

2013. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nálunk egész nap megy a tv. Àltalában minimax vagy mese dvd.


Beszélni még nem igazán akar. 20 szót mondogat talán, de azt se mindig. Pedig verset is énekelek neki, szereti nagyon, csak lusta visszamondani a szavakat. Vagy nem érdekli.

2013. júl. 1. 22:04
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom persze, ahány hàz annyi szokás... Nekünk a tv olyan megszokott dolog, akkor is megy ha nem vagyunk bennt a szobában. Baba kora óta azon alszik el. Így szokta meg.


A beszédnél tudok olyat akinek 3 évesen is alig tud beszélni, de olyat is akinél 1,5 évesen folyékonyan beszél a gyermek. Szerintem ez egyénfüggő.


A sírás az ami nyugtalanít. Fel fogunk keresni egy orvost.

2013. júl. 1. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!