Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baba kora óta tanítom a...

Baba kora óta tanítom a húgomat angolra. Lehetek rá már ezét büszke? folytassam én a tanítását, vagy inkább fogadjak már neki tanárt?

Figyelt kérdés
kb 8 hónapos kora óta tanítok neki angol gyerekdalokat, mondókákat, sok mesét amit már többször megnézett, angolul is lejátszottam neki.most 3 éves, és kb 20 angol gyerekdalt tud, színeket, számokat 12ig. viszont mást nem tudom mit taníthatnék még neki. az abc-t magyarul kezdtem el neki, egy részét már tudja.. még várom hogy érjen egy kicsit, és akkor már nem csak az lesz hogy r, mint repülő, hanem szépen olvasni is fog tudni. akkor avval a mickey egeres angoltanuló szettel tanítanám, amit vettem neki.. (cd-vel, könyvvel, munkafüzettel, kártyákkal..) vagy akkor már keressek neki tanárt? a minap vettem neki egy angol nyelvű mesekönyvet, amit miután felolvastam neki, azt mondta: it was very easy. és elmondta a könyv tartalmát nagy lépésekben. iszonyat büszke voltam rá.. meg mikor még nem is beszélt semmit (kb 2 évesen) egyszer csak elkezdett számolni magyarul, és rögtön azután angolul.. mit tehetnék érte, hogy tovább fejlődjön,míg nem tudom megtanítani olvasni?

2013. júl. 2. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Az iskolában úgyis előröl kezdik az egészet, tehát szerintem teljesen felesleges tanítgatnod. Hacsak nem németre íratjátok, te meg tanítod tovább az angolt, na az tényleg hasznos lenne! De 3 évesen még nem kéne ennél többet elvárni tőle.
2013. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem várok el többet tőle, így is iszonyat büszke vagyok rá! :) iskolában németet fog, aztán mikor felkerül9.be akkor meg majd úgyis ő választhat, hogy az ő tudásának megfelelő angol csoportba járjon, és hogy mellette németet, franciát, vagy oroszt fog- e tanulni :)
2013. júl. 2. 14:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, baja nem származik belőle!
2013. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magát a beszédet tanitsd neki,először a szavakat,aztán az egybefüggő beszédet. (hagyd a nyelvtant,jelen időbe elég,kicsi még a többihez)
2013. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagy próbálja vele te csak angolul beszélni.

Mint azoknál a gyerekeknél,ahol az anya pl magyarul,az apa angolul beszél.Így két nyelvet tud egyszerre.


Arra pedig ne halgass aki azt irta hogy felesleges,dehogy az,most fogékony,most kell,még játéknak veszi

2013. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Magyarul kell annak a gyereknek először megtanulni,nem tesz jót ha már kicsiként idegen nyelvet tanítanak egy gyereknek akinek egynyelvűek a szülei.
2013. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az a baj, annyira meg nem tudok jól angolul, hogy folyamatosan beszéljek hozzá, meg félek is hogy esetleg véletlenül rosszul mondom, így rosszul tanulja meg.
2013. júl. 2. 19:53
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

SZERINTEM SEM SZABAD AZOKRA HALLGATNOD AKIK..LEAKARNAK BESZELNI...SOK ESETBEN NEMETORSZAGBA...A MAGYAR SZULOK MAGYARUL BESZELNEK A GYEREKHEZ AMERIKABA A SPANYOL SZULOK SPANYOLUL A GYEREKEK NEM BESZELNEK NEMETUL VAGY AMERK.BA ANGOLUL...NEM GOND MERT MIKOR ELKEZDIK AZ ISKOLAT MIND MEGTANUL OLYAN HAMAR...IRNI OLVASNI BESZELNI...FEL EV ALATT... ILYEN PICI KORBAN TANULNAK A LEGKONNYEBBEN...ES BESZELIK A NYELVET A LEGTISZTABBAN..

SZERINTEM A MAGYAR ABC-ET MAJD A SULIBA MEGTANULJA ..A COMPJUTEREN IS SOK DOLOG VAN TUDOD TANITANI...DE HA MEGTEHETED FOGADJATOK VALAKIT AKI HETI KET HAROM ALKALOMMAL CSAK ANGOLUL BESZEL HOZZA MEGJOBB...ES NEM KELL ATTOL FELNI...HOGY NEM FOG MAGYARUL TUDNI...MEGHA MOST TOBBETT TUD MAJD ANGOLUL...BIZONYARA OKOS KISLANY....SOK SIKERT ...MARCSI

2013. júl. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
JUTOTT MEG ESZEMBE VALAMI...BELEHET IRATNI ANGOL NYELVU OVIBA...OTT TANUL A LEGTOBBETT...SZIOKA MARCSI
2013. júl. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Marcsi attól,hogy kiabálsz még hülyeséget beszélsz
2013. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!