Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 év körüli gyermeket mit...

2.5 év körüli gyermeket mit tud? Nyugodtan lehet kérkedni mire vagy nagyon büszke?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 08:42
1 2 3
 1/28 wartburg353s ***** válasza:
100%
Szerintem az én kisfiam átlagos gyerek, semmiben sem előzi meg a kortársait, de így is nagyon büszke vagyok rá! Nagyon szeretetteljes, kiegyensúlyozott, sokszor olyan, mintha ő gondoskodna rólam, ha fáradt vagyok, megsimogat, "etet", kinyitja nekem az ajtót, ha tele van a kezem, és ezeket magától veszi észre. Nagyon jól el lehet már vele beszélgetni, novemberben volt 2 éves, már teljes mondatokban beszél, mindenféle témáról. Még a szobatisztasággal gondok vannak, most kezd szólni, hogy kaki lesz, de azért rajta van a pelenka. örülök neki, hogy boldognak látom, és nem nagyon akarom, hogy valamiben jobb legyen, mint a többiek. Bocs, hogy nem nagyon büszkélkedek, mint esetleg elvártad volna, de nekem az a legnagyobb büszkeség, ha látom, hogy a gyerekem kiegyensúlyozott és jól érzi magát. Lehet, hogy régimódi vagyok, de nem akarom mindenáron "fejleszteni", majd megtanul mindent szépen idővel.
2013. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

nagyon szépen megfogalmaztad csupa szeretet áradt e pár mondatba köszönöm neked.


én se fejlesztgetem megvan a magához valo esze:D

2013. jan. 17. 09:01
 3/28 wartburg353s ***** válasza:
100%
Köszi szépen! Minden jót Nektek!
2013. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Túlságosan kérkedni én sem fogok, bár bizonyos dolgaira nagyon büszke vagyok. 2 éves kora óta futóbiciklizik, jó a mozgása, lépcsőn már váltott lábbal jár, és felismeri a színeket. A beszéde szerintem elmarad a kortársai átlagától, de egyrészt fiú, ők később kezdik, másrészt pedig folyamatosan fejlődik, nagyon jó látni.

Autómániás. :) Ha tehetné, egész nap a Totalcart nézné a YouTube-on, és közben eljátssza, mit lát. Játszani is a kisautóival szeret leginkább. Társaságkedvelő, minden nap lemegyünk a térre, ott van a többi gyerek, együtt játszanak, aranyosak.

A szobatisztasággal részeredmények vannak. Nem adok már rá pelust napközben, sétához sem, sem a délutáni alváshoz. Bár ritkán pisil be, nem szól, ha kell neki. Van pár állandó alkalom, amikor elküldöm (séta előtt, alvás előtt, délután egyszer és fürdés előtt), ezen kívül soha nem szól. Kaki csak pelusba, de ahhoz sem szól, hanem megvárja, amíg este ráadom a pelenkát, és abba intézi. Ebben nem tudom, mikor lesz előrelépés.

És jó fej! Nagyon édes kis humora van.

Az alvás még nem megy. Hozzám bújik, úgy alszik el. A másik oldalamon meg a kishúga van. Néha fárasztó ez a felállás, de tudom, hogy vissza fogom sírni, ha leszoknak róla.

2013. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves fiú

Amire büszke vagyok,hogy szépen érthetően,választékosan beszél.A bölcsibe a gondozónők is mindíg dicsérik,hogy a 14 gyerek közül ő beszél a legszebben.Meghogy tényleg olyanokat mond,hogy csak lesünk az Apjával.pl:karácsonykor vendégségből ha jöttünk el mindíg úgy köszönt el hogy "köszönjük a vendéglátást" pedig mi nem tanítottuk neki.


amúgy nagyon jó evő,a nyers sárgarépától kezdve,a sóskafőzelékig mindent megeszik amit csak elé rakok!Sokszor itt olvasom anyukák kétségbeesett tehetetlenségeit hogy csak 2-3 féle kaját eszik meg a gyerkőcük,olyankor úgy örülök,hogy nekünk nincs ilyen bajunk.


Szobatisztasággal részben vagyunk mi "kész"

Sajnos a kaki csak bugyiba vagy pelusba megy és a bölcsiben sem tudják megtanízani(még) neki hogy szoljon és bilibe vagy wc-be kakiljon!Amúgy pisinél bármikor szépen szól még ha nagyon bele van merülve a játékba akkor sem csurog be illetve a déli alvásnál sem kell már pelus

Alváshoz kell a cumi illetve a reggel és esti tejcsit még cumisüvegből issza(jön a kistesó 1-2 hét múlva így nem is nagyon erőltetem most elvenni ezeket tőle)

Önállóan eszik,akár egy pohár joghurtot is megeszik úgy hogy nem csöőően ki!

VISZONT!

Amivel nagyon hadilábon állunk az a vetkőzés-öltözés-mosakodás!

Egyszerűen lusta és megmakacsolja magát és nyafog hogy Anya segíts,nem bírom levenni a gatyót(pedig tudná mert ha 1-2x olyan kedve van simán letolja)

A fogát azt mossa önállóan csak utánna kell "dolgoznom"

Benne van a dackorszakban viszont egyre ritkábbak a hisztik és egyre rövidebbek,egyre több mindent megért.

Éjszakákat pár hónapos kora óta átalussza csak akkor volt 1-2 ébredés mikor fogzott vagy mikor beteg.

Amikor bölcsibe került 2 évesen nem bírt nélkülem elaludni és ez azóta is így van pedig kicsi korától önállóan elaludt a saját ágyikójába saját szobájába.Nekem nem meg terhelő mert 10-15 perc és alszik utánna jöhetek is ki tőle és reggelig durmol.

Minden guruló járgány érdekli:kicsinek bébitaxi majd kismotor,majd futóbicikli most a 3 kerekű bicikli a favorit amit már 80%-ban teker is önállóan.

Játszani legszívesebben autókkal,traktorokkal szeret,őt építő dolgok nem nagyon érdeklik.

Kézművesség terén:festést,rajzolást,színezést utálja viszont gyurmázni nagyon szeret,ezzel akár 1-1,5 órát is elvan.Pötyi játék,puzzle is csak pár percig köti le,tehát nem az az elszöszmötölős fajta.Játékszerszámait,játékkonyháját,szerepjátékokat szintén szereti!

Nagyon vidám,mosolygós pörgős gyerek aki szereti a társaságot akár felnőtt akár gyerek.És igen én is arra vagyok a legbüszkébb,hogy tényleg egy boldog,kiegyensúlyozott kis szeretetgombóc aki puszilgat,bújik,simogat!



Hát nagyjából ezek jutottak eszembe.

2013. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Januárban lett 2,5 éves a fiam.


Nagyon büszke vagyok arra, hogy 22 hónapos kora óta szoba és ágytiszta. Szófogadó, illedelmes gyerek (bölcsis gondozónéni ezt szereti hangsúlyozni). Nem beszél még teljesen tökéletesen, de egész mondatokat használ, a nyelvtani hibák meg majd elmaradnak. Régen ez frusztrált, de rájöttem, nem lehet elvárni tőle, hogy tökéletes legyen, mert a maga módján nekem így is az. Viszont rendszeresen használja a tessék, köszönöm, elnézést, bocsánat kifejezéseket, és lelkesen köszönget, mindig, mindenkinek. Ha a bölcsiben egy nap 5-ször megy be hozzájuk a vezető, akkor minden alkalommal külön köszön neki a fiam. Önállóan eszik, és önállóan alszik el. Napi szinten elég sokat járunk tömegközlekedési eszközökkel, örülök, hogy ilyenkor nagyon szépen viseli magát. Lehet sokan meglepődnek, de szépen porszívózik. Imádja, és ezt már majdnem tökélyre fejlesztette. Ilyenkor kiküld a folyosóra, mert útban vagyok neki :-)

Jó az étvágya, igazi kis zabagép.

Én leírom azt is, mi az, ami nem hibátlan.

Beszéd, mint írtam, még nem tökéletes, de majd megérik. Fejlesztés érdekében mesét olvasok neki, ezt ő igényli, meg sokat beszélgetek vele, mindenről.

Nála is él a hisztikorszak, mint minden ennyi idősnél, és néha lehetetlen helyzetekben vágja be a durcit. Ilyenkor mindig mondom neki: Egy szerencséd van kisfiam, az, hogy anya mindennél jobban szeret.

Alkalmi süket (bölcsiben is mondták, de a hallásával nincs baj) Néha bosszantó, mert csak úgy hajlandó rám figyelni, ha 4-5 próbálkozásra már fennhangon beszélek.

Mindezekkel együtt imádom, és nekem ő a legszebb és legügyesebb a világon, ahogy szerintem minden anyának a sajátja. Minden előttem hozzászólónak szeretnék gratulálni, mert minden említett gyerkőc nagyon ügyes, szerény véleményem szerint.

2013. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 2,5 éves.

Tudja a színeket,elszámol 10-ig,egyedül mos fogat,és egyedül pancsizik,persze ott vagyok vele nehogy vmi baj történjen.Elkezdtem tanítani az angolra,azokat szépen ejti.

Sokat beszél,választékosan.Nagyon szeret babázni,eteti a babát meg ringatja.De inkább együtt játszunk.Az öltözködésnél a nadrágot,bugyit,zoknit,spakát kesztyűt,sálat leveszi.Még a felsőkkel gondba van.Éjszakára még kell rá pelus,de nappal már magától rá ül a bilire,esetleg wc-re.Remélem mindent leírtam.

2013. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2.5 éves.Bölcsibe nem jár,majd ősszel kezdi az ovit.

Az egész gyerekre úgy vagyok büszke ahogy van,a hisztijeivel,a dacos,kis konok,makacs fejével:)

szóval komolyra fordítva nagyon szépen beszél,mondatokban.Persze van olyan szó aminek felcseréli a szótagjait,vagy 1-1 betűt nem jól ejt ki.

Szobatiszta 2-3 hónapja már.Öltözésben-vetkőzésben segíteni kell neki.számol 10ig,szeret gyurmázni,legozni,állatos könyveket.A szabadban kint lenni.Amit még nagyon szeretek,hogy köszön ha megyünk valahova,megköszöni ha adok neki valamit,ha hapci van mondja hogy egészségedre,alvásnál jó éjt,evésnél jó étvágyat.

Delelni már ritkán delel,este mellé kell feküdni ,velem alszik,ha nagyon kifárad akkor alszik el egyedül.

nagyon kedves,jószívű,barátságos kisfiú.

2013. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nemsokára lesz 2,5 éves. Úgy kétévesen számolt 10-ig, most már 20-ig számol (néha a 18-19-et összekeveri), a színeket is már rég ismeri, kb két évesen kezdett mondatokban beszélni, azóta rengeteg mondókát és éneket tud, hááát 50-et biztos, de inkább többet. ezeket szereti a legjobban. Beszélni szépen tud, néha hadar,olyankor elkezd dadogni, de nagy a szókincse, és minden megjegyez. Állatokat rendkívül jól ismeri, nem nagyképűség, de sok iskolás sem tudna annyi állatot felismerni mint ő, akár az emut, a tatut, a kazuárt, tapírt, meg ilyen viszonylag ritka állatokat is megismer. Sőt a földbömbön sokat meg is tud mutatni hol lakik... imádja őket. Rajzolás nem igazán érdekli, csak firkál egy-két percig, de rendesen vonalat, vagy kört még nem rajzol. Szobatisztaság érdekes dolog nála, nem hajlandó bilibe és wc-be pisilni. Már kétévesen 1x-2x sikerült rávennem, de azóta nem. Megkérdezni hogy adtam-e rá pelust mert pisi v. kaki lesz, és ha rábólintok, elvégzi bele a dolgát.... De már egyévesen szólt ha bekakilt. babázni, gyurmázni szeret, de azt szereti ha én csinálom helyette, nincs türelme. Ha valami nem megy neki egyből, pl. ráadni a babára a ruhát, bebolondul és nem is akarja megpróbálni... ideges tőle hogy neki nem megy. Hiába mondjuk neki hogy nem baj, meg gyakorolni kell stb. Rossz evő, de tud önállóan enni kanállal régóta, de jobban járok ha én is etetm közben :) Nagyon rossz alvó amióta megszületett, még most is legalább kétszer kel éjszaka. De rosszabb napokon sokszor. És sokat csapkolódik álmában. Vetkőzni sem akar igazán, a kabátot, sapkát, cipőt, zoknit leveszi, pulcsit akkor ha zippzáras, de nem is igazán próbálkozik. Öltözni meg pláne nem akar. cipőt próbálta felvenni, nem sikerült, megbolondult, azóta nem is akarja... Hát ennyi jutott eszembe.
2013. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Amiben jó: szobatiszta, nagyon ügyesen mozog a kezdetektől, páros lábbal ugrál, már hónapok óta, egész magasról is és esés nélkül érkezik, váltott lábbal kapaszkodás nélkül lépcsőzik, futóbiciklizik 20 hónapos kora óta, és a vízben kb 3-4 métert úszik víz alatt és néha feljön levegőt venni..., számol tízig és felismeri a színeket

amiben nem olyan jó: eszéd az nem az igazi, beszél 2-3 szavas mondatokban és egyre jobban köti össze a szavakat, de nem a legügyesebb ebben, és sokan nem is értik mit mond

Az agya viszont nagyon vág, gondolom a rohamos mozgásfejlődés miatt van az, hogy a beszédben nem jeleskedik...

szerintem minden gyerek másban jó, más ütemben fejlődik és nem szabad őket összehasonlítani... ja és még annyi, hogy az enyém méreteiben sokkal nagyobb, kb 3 és félnek felel meg (100cm), lehet ezért is ügyesebb...

2013. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!