Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetseges, hogy a tehentejtol...

Lehetseges, hogy a tehentejtol jott ki az ekcema a kislanyom arcan?

Figyelt kérdés
13 honapos elkezdtem neki adni a tehentejet, es kijott az ekcema az arcan, kisbabanak is ekcemas volt! Most vettem neki babatejet. Lehet, hogy a tejtol? Ugye nem lesz tejerzekeny?
2009. okt. 16. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nyugi nem lesz tejérzékeny,mert már az. Biztosan a tejtől ekcémás.
2009. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már rengeteg ekcémás babát, gyerkőcöt láttam. Mindig futják az anyukák a köröket, először a védőnőhöz, majd az orvoshoz, aztán a bőrgyógyászhoz, majd több hét/hónap huzavona után az allergológusnál kötnek ki, aki rögtön kideríti, hogy mire allergiás a gyerek, mi okozza az ekcémát. Kezd allergológusnál!

Milyen tejet adtál neki?

2009. okt. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Erdekes az egesz, mert Angliaban elunk, par hete otthon voltunk, na akkor kezdtem el neki adni a tehentejet, rendes hazi tej volt! Miota visszajottunk, elkezdtem az itteni tejet is, es azota lett kiuteses!
2009. okt. 16. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:

9 éves fiam, régóta ekcémás, kérdzetem agyrekorvost, hogy elvigyem-e allergiavizsgálatra és az mondta nem kell.

Akkor mégiscsak vigyem el?

Mi is már lefutottunk sok kör, jártunk bőrgyógyásznál, de semmi.

Ráadásul vakarja, hiába magyarázok neki.

Bocs az OFF ért.

2009. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Madarászban van allergológus azt hiszem, én ott kérdezősködnék első körben.
2009. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Talán örökölte és ki is növi. A fiam 26 hónaposan ivott először tejet addig tápszert kapott és születésétöl ekcémás volt. Rengetegszer és nagyon. 1 évesen nagy hólyagok is voltak. Eltűnt és minden nyáron elő jött 4 éves koráig többször. Melegre érzékeny másra nem. A szomszédlány meg a hidegre érzékeny. A fiam 6 éves és most nyáron a fenekén volt csak egy pár ami befülledhet és a férjem is ilyen. A lányom 19 hónapos és még egy pattanása sem volt még tápszeres ő is,de már kóstolta a tejet.
2009. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondod, kisbabának is az volt. Ez arra az időszakra vonatkozik, amíg szoptattad? Mert hogy a tehéntej az anyatejen is átmegy, az én kislányaim is allergiásak, bár nem ekcéma, hanem hasgörcs formájában, de ha én nem fogyasztok egy csöpp tejet sem (szó szerint, a múltkor a tejes kiflitől is baj lett, amit megettem, egyszerűen nem gondoltam rá), akkor nincsen baj. Ha így volt, akkor biztosra veheted, hogy a tejtől van. Kérdés, hogy tejcukor-e, vagy tejfehérje, de lényegében mindegy... Nekem a két éves már majdnem kinőtte, szóval van remény! (Ja, és mi nem vizsgáltattuk ki, annyira egyértelmű volt, pár havonta "teszteltük" valamilyen tejtermékkel, de leginkább véletlenül csúszott be valami, és abból tudtuk, hogy mit ehet már. A tejivást fogjuk legkésőbbre hagyni, talán megvárom, mire 3 éves lesz)
2009. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!