Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Negy eves kislanyom ragja a...

Negy eves kislanyom ragja a kormet, ma pedig eszrevettem hogy a labujjairol is leragta de mar szinte brutalis modon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nap kozben a nagytataval van,o is allandoan ra szol de hiaba...

2013. júl. 4. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki kéne deríteni, hogy mi az oka.

Félelem/stressz/unalom, ilyesmik.

2013. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van olyan "körömlakk" ami borzalmas ízű és direkt körömrágásra van. Sajnos nem tudom hol lehet beszerezni, de nézz utána mert tudom, hogy van és beszerezhető. Chilit szintén be lehet vetni, de 4 évesnek még azért nem ajánlom, mert az azért elég csípős. Talán még a gyógyszertárban vagy drogériákban is ha megkérdezed tudnak ajánlani krémet, lakkot ami pont a köröm rágásra van.
2013. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A harom ok kozul egyik sem,felni nincs oka stressz se,unalom plane nem,nap kozben a nagytataval van,akkor meg teve nezes sincs,delutan mi is sokat foglalkozunk vele...
2013. júl. 4. 20:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nehéz megállapítani, hogy agyerek mitől fél. Sok dolog van ami neked fel sem tűnik, a gyerek meg fél/stresszel tőle. Valóban érdemes lenne kicsit ezeken is elgondolkodni, hát ha valami még is kiderülne

- fél hogy nem mentek érte, nem jöttök haza munkából

- fél mert tatának fura szagú a szobája/háza/ruhája

- tata rádiót hallgat és abban hall valami rémisztő zenét, rémisztő bácsi hangot

- tatánál "piszkos" a tányér, más ízű az étel

- tatánál csendes pihenőben ugatnak a kutyák fél tőlük

- ágyalatti szörnyek

- egyedül léttől való félelem

- szorongás a csukott ajtótól

- szorongás problémától (hallott valamit ,hogy beszélgettek és félre értette, vagy telefonban beszéltetek valamit ami felzaklatta)

- hosszú a körme és zavarja azt szereti ha csonkig le van vágva (rágva)

- direkt csinálja tata idegesítésére (és emiatt már rá is szokott mert sokat csinálta)

stb. stb.

2013. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2 éves és sajnos időről-időre rágja ő is. Nem tudom miért, körbe van szeretgetve. Viszont az apukája családjában mindenki 'körömrágós'.

Vettem Daum-exol-t es azzal kenegetem a körmét, olyankor egy pár nap es abbahagyja, de időnként visszatér, megint kenegetem, és ennyi...

2013. júl. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell bonyolult pszichológiai magyarázatokat keresni a körömrágás hátterében ,mint például a dohányzó embereknél is egy kialakult rossz szokásról beszélhetünk,így van ez a körömrágásnál is ,ha állandó jelleggel csinálja akkor a szorongását ezzel csökkenti.

Figyelemzavaros -hiperaktív a fiam ,ő is kb 3-6 éves koráig rágta a körmeit és bizony a lábán is próbálta néha .

Elképzelhető ,hogy az állapota miatt rengeteg kudarccal szembesült és ezért szorongáscsökkentésként alkalmazta a körömrágást,szerencsére teljesen abbahagyta egyik pillanatról a másikra nagy és koszos körmei lettek :D és most már oda kell figyelnünk a körömvágásra ,a figyelemzavaros tünetek is nagyban mérséklődtek szerencsére ,persze teljesen nem múltak el .

2013. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Próbálj minél kevesebb mesterséges élelmiszert adni neki. Pl. nagy kedvenc az 1 éves korosztálynál a pufinak nevezett puffasztott kukorica ami még jó olcsó is, csak tele van nátrium-glutamáttal amely a gyermekeknél okozhat hiperaktivitást és agressziót. Lehet innen a körömrágás...

Csak egy ötlet..

Vagy, sok az otthoni veszekedés a férjeddel...

2013. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itthon nem hogy veszekedes de meg csak karomkodas sincs es hangos szo,akarmilyen hihetetlen a mai vilagban...Lehet ez ert ragja:)))
2013. aug. 23. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!