Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Észrevettem hogy 2 éves 8...

Észrevettem hogy 2 éves 8 hónapos kislányom sok szóban az R és L betű helyett J betűt mond mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pl Róka helyett Jóka, vagy Lapát helyett Japát, de pl a Farkas-ban jól mondja a R betűt, Boldog-ban jól mondja az L betűt.

Mindíg is nagy cumis volt, de mióta elkezdett sokat beszélni próbáljuk csak alváshoz adni, és napközben is rászólni hogy vegye ki amikor beszél. Van egy barátja aki nagyon beszédhibás (jár logopédushoz de nem javul szerintem) és akivel sokat játszik, tőle tanulta a rossz kiejtést vagy ez más?

Mit tegyek, hogyan tudok segíteni a kislányomnak? Nem akarok logopédushoz menni vele... :(


2012. máj. 13. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Úristen! Még csak 3 éves lesz! Ne haragudj, de te nem vagy complett. Én pl. 4 éves koromban szólaltam meg először, és semmi bajom nem lett belőle. Még van ideje bőven.
2012. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek így beszél.

Majd az oviban lassacskán javul a dolog, de kérlek... szegény éppenhogy elkezdett beszélni.

2012. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm is volt. Teljesen szépen beszél, nem sejpített, aztán a bölcsiben megtanulta a beszédhibás barátnőjétől. Persze egyiknek sem kellett logopédus, mindkettő megtanulta. Csak olvasni és beszélni kell egy csomót a gyereknek és meg fogja tanulni.
2012. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hupsz "selypít"

bocs a hibáért

2012. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek így beszél ilyen idős korban! az enyém is ennyi idős és sokszor még azt sem értem pontosan mit akar mondani nem hogy a j és r betűket. Nálunk a traktor is taptoj kicsi még ezen aggódni oviban helyre jön a beszélőkéje! A nagyobbik gyerekem is oviban tanulta meg az r betűt helyesen használni!
2012. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Még 3 éves sincs. Lányom sem mondja, pedig már elmúlt 3 éves. Ha iskolakezdés előtt sem fogj a mondani, akkor szokták elküldeni logopédushoz. Ezen ne aggódj, ez természetes még. Különben is szóközben könnyebb kimondani neki, mintha a szó elején van a bizonyos betű.
2012. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tiszta, érthető beszédnek 6 éves korra kell kialakulnia, tehát még nincs vész.

Azonban, ha az oviban logopédust javasolnak, vidd el. Nagyon szép eredményeket tud elérni egy jó logopédus.

Ő szakember, olyan dolgokat is észrevesz, amit laikus nem, ill. az ő iránymutatása alapján tudsz gyakorolni a gyerekkel. Valószínűleg pontos fejlesztési programot fog kidolgozni.

üdv: óvónő anyuka

2012. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!