Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy kisgyerek lenyel egy...

Ha egy kisgyerek lenyel egy nagyobb darab valamit akkor azt kikakálja vagy lehet tőle nagyobb baj is?

Figyelt kérdés
Itthon főztem, közben ő játszott, és az asztalon ki voltak rakva ilyen díszített tippek (mint egy nagyobb műköröm) kb.10 cm és az egyik eltűnt, nem találtam meg sehol, nagyon félek hogy lenyelte 2 éves kislányom de hát akkora darab szerintem én se tudnám lenyelni és rajta se vettem észre semmit, most bölcsibe van de ugye ha valami baja lett volna tőle azt láttam volna, jaj tudom annyira hülyén hangzik csak most annyira rossz érzés van bennem...
2011. júl. 4. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10 cm?! Egyébként lehet nagyobb baj is, ha tényleg lenyelte. Milyen volt a cucc? Éles, hegyes? (Most akkor voltaképp műköröm volt, vagy mi?)
2011. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen nagyobb volt, nem hegyes, tompa 1 db műköröm, műanyag tip, de szerintem képtelenség hogy lenyelje csak az idegesít hogy nem találtam meg sehol...
2011. júl. 4. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Háát, nem tudom... szerintem kizárt, hogy úgy lenyelje, hogy nem veszed észre. Mindent átnéztél már? Ruhaujjak, zsebek, padló?


Lehet én is túlparázom, de nem biztos, hogy hülyeség lenne felhívni legalább egy dokit, hogy mi a véleménye.

2011. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hogy lehet egy darab tipp 10 cm?

Nem hiszem hogy lenyelte, az tul nagy, hogy ne kezdjen el fulladozni. Valahova eldugta, amugy 2 evesen mar megkerdezheted tole, hogy hova rakta, ha a szajara mutat, akkor lenyelte, de akkor irany az orvos, mert a gyomorsav leoldja a lakkot es a zselet a muanyagrol, de jo esellyel csak eldugta valahova.

2011. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy soha semmit nem vesz a szájába, nem volt rá még példa hogy lenyelt volna akár egy cérnát is, szerintem ez is csak valahogy bement valami alá, kerestem amíg tudtam de utána jönnöm kellett dolgozni... de a kicsin nem vettem észre semmit, de nem megy ki a fejemből..
2011. júl. 4. 11:02
 6/12 A kérdező kommentje:
Díszítő tip, lehet nem 10 cm, csak 5 de elég nagy volt...
2011. júl. 4. 11:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Bőven lehet belőle komolyabb gond is.

Az én gyerekemnek egy csavart sikerült lenyelnie, megröntgenezték, mivel már a gyomorban volt, így hazaküldtek minket, hogy ha 4-5 napon belül nem látom a kakijában, akkor irány vissza, mert lehet, hogy elakadt útközben és akkor endoszkóposan meg kell műteni.

Nem tudom, hogy ez a tipp mit tartalmaz, milyen dolgok oldódhatnak ki belőle a gyomorsav következtében. Én bevinném a kórházba. Bár azt jó lenne kideríteni előtte, hogy most akkor lenyelte vagy nem. A kórházban is az lesz az első kérdésük, hogy biztos, hogy lenyelte?

2011. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most volt itt a drágám, kérdeztem tőle hogy lenyelted, azt mondta hogy nem, kérdeztem eldobtad, azt mondta eldobta, délután jutok csak haza, felforgatom a házat, piszkosul idegesít, amúgy műanyag zselével a tetején + akril festék, hát remélem megtalálom..
2011. júl. 4. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, megtalalod! Mondtam, hogy kerdezd meg a gyerkocot, ha hazaertek azt is megkerdezheted, hogy hova dobta. Ha 5 cm, attol is fulladozott volna, nem tudta lenyelni.
2011. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a szőnyeg alatt:)!!!igyekszek mostmár óvatosabb lenni, nem kinn hagyni az asztalon, köszi a válaszokat!
2011. júl. 4. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!