Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves, és 1 évesek a lányaim,...

3 éves, és 1 évesek a lányaim, és egy helyzetet nem tudok megoldani, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Szóval, amikor alszik a kisebb napközben, a naggyal nem tudok mit kezdeni, mert állandóan felébreszti. A ház kicsi, nem tudom olyan helyen altatni, hogy teljes csendben legyen. A nagyobb egyszerűen nem érti meg, hogy csöndben legyen, ne ébressze fel, és akkor tudok vele játszani. Ehelyett hangoskodik, felébreszti, én próbálom visszaaltatni, nem játszok vele, ő sír, én veszekszek... Azt tudom, hogy nem szabadna azért veszekednem, mert nem bír csendben maradni, mert nyilván a tesója nem valami büntetés számára. Ugyanakkor a kicsivel így nem tudok semmilyen napirendet tartani, sokszor nyűgös.

A nagy már elég nagy lenne, hogy szót fogadjon, de mégsem várhatom el, hogy csendben üljön órákig.


Nem tudom, mit kéne csinálnom. Lelkiismeret furdalásom is van, hogy így veszekszek vele, de mégsem hagyhatok rá mindent.

Hogy találjam meg az aranyközéputat???


2013. júl. 6. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha alszik a kicsi babakocsiban, akkor menjetek játszótérre. Kicsi alszik, te játszol a naggyal.


Mivel próbálod lekötni amúgy? Nekem ami bevált, az a gyurma meg úgy általában az "alkotás": csinálunk dolgokat wc-gurigából mondjuk.

2013. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pici esetleg nem alszik el babakocsiban? Mert akkor lemehetnétek a játszótérre, a kicsi aludna, a nagy meg tudna játszani addig. Tudom, hogy ezt is csak jó idő esetén lehetne, de még az is több mint a semmi.
2013. júl. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben nekem is volt hasonló probléma, nem láttam más megoldást, csak a meséket a dvd-n.

Nálunk nem volt mértéktelen tévézés, a mesenézés mint valami jutalom volt megetetve a "nagy"lánnyal, amit a kicsi nem nézhet, hanem neki jár amikor a kicsi alszik.

2013. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
a 4 évesem sem érti meg, hogy ne kiabáljon..
2013. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az oldotta meg, hogy egyszerre alszanak. Szerencsére a kicsi is már csak egyszer alszik, így délben együtt rakom le Őket és 2-3 órákat alszanak. Míg a kicsi többször aludt, addig én sem tudtam megoldani.
2013. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nálunk is van, amikor mesenézés megy, vagy gyurmázás, vagy olyan is van, hogy egyedül legózik. Csak közben eszébe jut valami, és kiált egy nagyot.

Próbáltam ezt a játszóteres dolgot, de már annyira figyel mindent a pici, hogy így nem bír elaludni.

2013. júl. 6. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk igenis megérti a nagyobb, már 3 évesen is mgértette, hogy amíg a kicsi alszik, viszonylag csendben kell lenni. Nem hangtalanul, beszélgetni szabad, de visítozni pl. nem. Mondjuk nálunk a megértés féltékenységből fakadt, a nagy rájött, hogy ha felébreszti a kicsit, akkor nem rá irányul a figyelem, így inkább csendben maradt.

Egyébként nekem az tapasztalatom, hogy ha egy kisgyerek álmos, alszik, akkor is, ha zaj van. A kicsi meg fogja szokni és minden helyreáll. Kitartás.

2013. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, amikor nagyon álmos alszik is, de fél óra után felébred, pedig tudom, hogy ha csend lenne, aludna akár másfelet is.

Én is ezt próbálom megértetni, hogy ha hagyja aludni, akkor tudok vele foglalkozni, és rövid időre figyel is, de 5 percnél tovább nem tud erre figyelni.

2013. júl. 6. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:

"Csendkirály" játék. Ha bírja másfél órán át halk beszéddel, akkor kap egy matricát, vagy v valami apró különlegességet, sőt, megölelgeted, megpuszilgatod, és meg is dicséred.


Sajnos azért nehéz, mert ennyi idősen még eléggé jellemző az impulzivitás (sajnos nem kevés felnőttnél is).


Esetleg kapjon apró jutalmat és dicséretet azért is, ha a hirtelen felkiáltás helyet, mondjuk, hirtelen felugrik - így a hirtelen kifakadás sincs elfojtva igazán, mégse hangos.

2013. júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!