Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mikor kezdett el...

Gyermeked mikor kezdett el úgy beszélni, hogy megértetted? Szóval mikor lehetett vele kommunikálni?

Figyelt kérdés
Nem a szótagokra gondolok, a rendes beszédre.:)
2013. júl. 6. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom konkrétan a hónapot,de valahogy 1,5-2 éves kora között már nagyon szépen,érthetően,mondatokban beszélt.Még a védőnő is,meg a környéken az anyukák is csodálkoztak.

Októberben lesz 3 és nagyon szépen,választékosan beszél.

De minden gyerek más!!!

2013. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Másfél évesen egy-egy szóval lehetett kommunikálni, és kb 20 hónaposan mondott 2-3 szavas mondatokat. Két évesen nagyon szépen beszélt.
2013. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kommunikálni nem csak beszéddel lehet. :)

Egy évesen már mutogatta hogy mit szeretne, pl. az asztalnál enni, vagy hogy inni kér, mutatott a pohárra, ezt már hamarabb is csinálta, meg sok minden mást is.


Az érthető beszéd?

Egy-egy érthető szót hamar mondtak a gyerekeim.


A folyékony beszéd az egyiknél két évesen, a másiknál másfél évesen kezdődött, a harmadik most tart a mutogatós fázisnál, illetve egy-egy szót ismételget. Ő 13 hónapos.

2013. júl. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Két éves 2 hónapos korában kezdett egyik napról a másikra folyékonyan, mondatokban beszélni. Addig csak a szavak kezdő szótagját mondta.
2013. júl. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

érthető beszéd :


az első két gyerek 2 évesen már folyékonyan beszél


a 3ik most 2.5 éves és még csak pár szót mond de olyan szintem "elmondja" h mit szeretne h annyira nem érzem a hiányát, mutogat és olyan mimikája van h csuda :-)

2013. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az én lányom 15 hónapos és hát annyit hadovál össze vissza, hogy én el sem tudom képzelni, hogy ebből mikor lesz "normális beszéd". :D Anyukám szerint én már másfél évesen mondatokban beszéltem hát ehhez még messze áll az én lányom..
2013. júl. 7. 17:39
 7/7 anonim ***** válasza:
2 évesen folyékonyan beszélt. Most 2,5 éves és osszetett mondatokat használ, torténetet mesél el. Keresztlányom 3 éves, de nehezen értem meg. Mindenki máshogyan fejlodik.
2013. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!