Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szorulasi gondoknal etrendben...

Szorulasi gondoknal etrendben segitseget kernek?

Figyelt kérdés

Orvod szerint valtoztassunk az etrenden, de a jelenlegit meg se hallgata, igy itt kerek segitdeget. 20 hos

Reggel: 250mltap, ha reggelizik akkor 5 kis kocka sajt, vagy 5 kanal kukoricapehely.

Tizorai: ha keson kel kimarad, vagy negyed alma, vagy 10 szem malna,, szoval szinte semmi

Ebed: leves, szinte mindig valamilyen zoldsegbol, repa nelkul, a. Masikfele husi, ugyelek hogy az a 8 kocka koruli adag meglegyen. Es itt van egy kis gond, rizst szereti, de nem adok, nagyon fogja a hasat, krumplit nem eszi meg, teszta meg ha jol tudom hetente csak egyszer ehet.

Uzsonna: joghurt gyumolccsel

Vacsora: kasakbol csak 5 kanallal eszik, ezert ezt szinte mar nem is fozok. Ilyenkor johet a kenyer, sajt, vaj, szalami, tojas, vagy ezeknek a kevereke. Mindig kap melle vagy paradicsomot, vagy paprikat, vagy uborkat. Nem szereti sz edeset, semmilyen pekarut..

Elalvas elott 250ml tap.

A kerdes, hetente mennyi fozeleket adtok? Eddig heti egyszer kapott. Milyeneket foztok? Nagyon szereti a spenotot meg a soskat, tokfozelekbol meg a krumplibol csak kinlodva hajlando enni. Babtol faj a hasa, lencset felvaltva borsooval leveskent kap kethetente.

Mennyi zoldseget adjak neki, mert pl. vacsoranal kepes lenne csak papardicsomot enni, most az a szabaly hogy egy paradicsom egy harapas kifli.

Hol valtoztassak meg?



2013. júl. 8. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a lisztet is elhagynám az étrendből, inkább vegyél neki teljes kiőrlésű lisztet. Ha azzal habarod be a főzelékeket akár 2naponta is eheti. Ha nem szereti a krumpli és tökfőzeléket ne adj neki.

A csokit teljesen el kell hagyni az étrendből /kakaót is/, a pékárú is inkább teljes kiőrlésű legyen. Nagyon fontos a rostdús étrend! Minden nap egyen gyümölcsöt, a szilva a legjobb, a banán hasfogó. A paradicsom nagyon jó hatású székrekedésre hajlamos csecsemőknek is.

Halat nem írtad, de azt is ehet már, és tésztát ha teljes kiőrlésű lisztből készíted azt ehet többször is. Az a lényeg rostdús legyen!!

Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, halat is szereti, azt is kap. Gyumolcsot ami eppen erik azt szoktam venni, szilvaval az a baj, hogy most meg nem kaphato, kompotot nem szereti, szerinte tul edes. A fagyasztott meg mar elfogyott hutombol.Semmi edeset nem szeret, inkabb a savanyuakat eszi meg. Mennyi zoldseget kell ennie? A legnagyobb baj az hogy nagyon keveset eszik, es ha meg betartatom vele a min. Feherjeadagot, akkor mar zoldseget nem akar, ha meg hagyon akkor kepes es csak zoldseget eszik. A gond a csak zoldseggel az hogy vekony is, alig 10kg es 20hos, ezert nyomom bele a hust
2013. júl. 10. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy azt írtad, a csokit nem eszi. Az jó, mert az édes, a cukor székrekedést csinál. A Nagyik nem adnak neki nasit?


Nem tudom baba ihat-e gyömbér teát, de az tökéletesen rendbe teszi a dolgot. Én a piacon szoktam, de üzletben is kapni, gyömbér gumó. Ha felhígítva adod lehet megihatja.

2013. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáltad már a gyümölcs turmixokat? Napi 1-2 deci (mondjuk reggelinél)

Szilva+tej (esetleg egy kanál natúr joghurt, fahéj stb), málna+tej. Ha beválik akkor akár még most fagyaszthatsz is gyümölcsöt télire... Vagy aszalt gyümi ha rábírod venni, hogy elcsócsálja...

Nálunk én vagyok szorulásos... Jó indulattal mondva 2 hetente eljutottam wc-re és az felért egy szüléssel!


Most már nagyon odafigyelek magamra és nekem ezek beváltak... Van a levolac nevű hashajtó (az nem szívódik fel akár egész kis gyerekek is kaphatják laktóz, galaktóz fruktóz van benne csak. Magyarul tejcukor, gyümölcscukor és még valami...)

Lehet Ő is alapjáraton szorulásos lesz... Nálunk is ez volt! ugyanazt eszi a család minden tagja ők napi 1szer minimum voltak wc-n én meg csak talán 2 hetente de volt, hogy 1 hónapban csak egyszer...



Ami egy tipp: a joghurt gyümölccsel esetleg lehetne aktívia... Ha nem szereti a darabos joghurtot akkor aktívia família...

2013. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vannak ezek a fain kis magvas kenyerek lenmag szezám tök és napraforgó magosak... Nálunk Fiam imádja...
2013. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A gond eppen ott van, hogy delelott meg delutan is eszik gyumolcsot, ha delelott kimarad akkor delutan tobbet kap, megis szorulasos, mar csak eves karara tudok tobb gyumolcsot adni neki, pl.ha kap aszaltszilvat is delutan akkor nem eszik rendes vacsorat es ejjel felebred, ha delelott kapja akkor nem ebedel rendesen.

Megprobaljuk majd keszerezni kedves 6-os valaszolo, csak nem vagyok Mo-i igy arra meg varnom kell. Kap Laevolacot, az valamellyest segit, de nem elhet azon sem

2013. júl. 10. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:

az nem gond ha elüti az ebédet és nem pont délben esztek... Mi mikor ilyen összevisszák voltunk akkor 6-7kor reggeli utána egy kis turmix amikor megéhezett ebéd (lehetett az 2-3 is) és akkor vacsi 6-7 körül... Vagy szendvics vagy az ebéd...

Nálunk a védőnő semmit nem szólt, hogy a Fiam 4szer evett max... Nem volt baj ha nem ötször eszik... Kiegyensúlyozottan egyen, de mindent!

Ha ennyire szereti a zöldséget akkor dobj neki össze salátát csirkével vagy hallal... (rosszat nem teszel. Reform gyereked van, na bumm!) tegyél mellé 1 kanál rizst ha akarja, ha nem akkor krumplit pár szemet vagy kuszkuszt (bár nekem nem jött be az íze) Vagy csak simán zöldség püré, főzelékek... Spenót, sóska káposzta stb... De jó kis tartalmas levesek is beváltak nálunk ilyen időszakban (frankfurti leves, májgombóc leves, húsgombóc leves) a szorulásnak általában állítólag a legfőbb oka a kevés folyadék bevitel...


Actíviát próbáltad? Arra nem írtál semmit! Vagy élőflórás kefírt keverj el gyümivel (málna) tegyél hozzá egy kis stíviát, vagy cukrot mézet (ha már adtál neki, de állítólag botulizmust vagy mit okozhat) vaníliás cukrot vagy bármit...

Egyik exem evett mindig ilyen joghurtot mert jó hatással volt rá, de volt hogy tejfőlből csinálta...

Ezek nagyon gyorsan helyre tudják kapni a pocakot + esetleg probiotikum...

2013. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és exem még lenmagot is kevert a "joghurtjába"
2013. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!