Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert csodalkoznak sokan, ha...

Miert csodalkoznak sokan, ha a lanyom normalisan tud viselkedni?

Figyelt kérdés

Keteves a lanyom, de mindenki ledobben, ha meglatja vagy kapcsolatba lep vele.

Allandoan azt kerdezik, hogy ennyire jolnevelt a gyerek? Ilyen turelmes, stb..

Nem ertem, hogy mi meglepo azon, ha a boltban nem pakolja le a polcokat, ha turelmesen kivarja a sort barhol, ha tavozaskor "viszlattal" (maga elharapos hangjan) koszon erthetoen, ha nem babakocsiban ul, hanem a kezemet fogva setal mellettem?!


Allandoan azzal jonnek az emberek, hogy ez nem normalis! De miert nem?

Nekem van egy alap normam, amit a csaladomtol es a korulottem levoktol is elvarok. Nem kell nagy dolgokra gondolni.

pl. koszon, ha belep vhova, kezet mos etkezes elott, nem hisztizik es rongal kozossegben (konyvtar, bolt, stb), tud viselkedni az utcan, stb..


Nem nevelem szigorral a lanyom, szerintem ezek a dolgok ragadtak ra, mint a kosz. :)

Nem ulok elotte napi 2-3 orat pl. a "viszlat" szot gyakorolni.


Miert fura es meglepo ez?


2013. júl. 8. 14:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Ooóóó, ritka példány!

Amikkel én mostanában találkoztam: nemhogy 2 évesen, de még 8 évesen sem tudnak köszönni, a szülő sosem szól rájuk, nem neveli őket, nincsenek határok és korlátok (mert különben sérülne a kis bungyuli lelke), már vásárláskor fel kell zabáltatni a gyerekkel egy kiflit, különben hisztizik (türelmetlen szülő türelmetlen gyereke - időbe tellne nevelni ugye)...

Gratulálok, sajnos ez tényleg nem gyakori, hogy jólnevelt legyen a gyerek!

2013. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Azért meglepő, mert a legtöbb szülő nem tudja így nevelni a gyerekét. így a többi szülő inkább azt akarja hinni, hogy ez valami csoda. így ők nem buktak meg gyereknevelésből, hiszen a csodák nem olyan gyakoriak :)
2013. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Mert egy átlagos 2 éves, de még egy 3 évesnek sincsen ebben a korban önuralma, intelligenciája, hogy tudjon viselkedni. (((EZ NEM AZT JELENTI, HOGY A TÖBBI HÜLYE)))!!! Más gyerekeknél kicsit később alakul ki ez, ha jól vannak nevelve. Én párom is ilyen volt, türelmes, szófogadó mikor kicsi volt, nem hisztizett, hogy ez így meg úgy. Másik gyerek meg végigvisítozta a gyógyszertárat vagy a boltot, utcát ahol éppen voltak. Mondd meg Neki, hogy Ő ilyen és kész.

24/N

2013. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk ugyanez a helyzet.

Ilyen tipus,plussz mi is igy viselkedünk itthon.

Ket eves lessz augusztusba,de ő is köszön,nem rohangál az üzletbe,nempakolja a polcokat stb.tud bocsánatot kérni,nem gyakololtattam vele,de tőlünk mindent megtanul. . .

A nővéremtől meg is kaptam ,h szerinte baj van a gyerekkel. :)

2013. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

szerintem tök jó dolog :-)


nekem is a gyerekeim jól viselkednek bár nem mindig de hát 3-an vannak és mindig találnak valamit maguknak amivel játszanak vagy idegesítsék egymást :-)


érdekes h ők is köszönnek de mégis mindig rájuk kérdezzek h köszöntetek? szal engem meg a boltosok néznek hülyének e miatt :-D


mondjuk amikor csak a nagylányom volt akkor ö is ilyen volt, amint lett testvére kicsit "elrontodott" ez ügyben

és érdekes még h ha csak 1 gyerek van velem, akkor teljesen normálisan megy mellettem, köszön, kezet most, viselkedik stb....

de ha 3an vannak együtt akkor valamiért ez nem mükszik rendesen ...

2013. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

De en nem direktbe igy nevelem. Vele is vannak problemak, de itthon.

Az itthoniak is olyanok, hogy nyuzza a kutyat, nem ohajt normalisan enni. inkabb szelektalja, hogy mit eszik meg es mit nem.


Szoval, mint irtam ezek a dolgok inkabb ragadnak ra, vagy tudatalatt nevelem ilyenre.


Korulottunk is vannak gyerekek, de en sosem figyelek fel arra, hogyan viselkednek. Persze a kirivo esetek nalam is verik neha a biztositekot, de ott a szulok hamar tettek is a dolgok ellen.

En pl. ugy vagyok vele, hogyha elmegyek bevasarolni, akkor a gyerekem ne uvoltson vegig, mert masok nem kivancsiak ra. Az ember egy faradt nap utan nem epp gyerekhisztit akar hallani, nemde?!

2013. júl. 8. 14:12
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
Azért ez gyerekfüggő is. Nekem ikertestvérem van, ég és föld volt mindig is a kettőnk viselkedése, engem kiskoromban is bárhova el lehetett nyugodt szívvel vinni, illem tudó és csendes voltam, ellenben testvéremmel aki állandóan felakarta hívni magára a figyelmet, hisztizett, rohangált, pedig ugyanazt a neveltetést kaptuk.
2013. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Vagy en fogom fel ilyen hul*en a dolgokat?!
2013. júl. 8. 14:13
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

nyugodtan szólj vissza, hogy ilyen az, ha egy gyerek normálisan van nevelve :)

ez amúgy elismerésre méltó, biztos sokat foglalkozol a kislánnyal, és jó példát mutatsz neki.


innentől már csak az a fontos, h megtanítsd arra is, hogy hogyan tudjon érvényesülni. a túl udvarias emberek sajnos hajlamosak néha túl alázatosak is lenni.

2013. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Az enyémek nagyobbak, őket is mindig dicsérik, ha pl. megyek valahová ügyintézni, ők meg előveszik a könyvüket és olvasnak.

Mondjuk 2 évesen nem hisztiztek boltban sosem, de nem mondom, hogy nem volt 1-1 eset, amikor elevenebbek voltak.

Sajnos én is azt látom, hogy egyre több a szabadon eresztett gyerek, és nemcsak a kisebbek, hanem 8-10 évesek nem tudnak normálisan viselkedni, a játszótéren szinte mindig látok olyan gyereket, aki képtelen kivárni a sort a hintánál vagy a mászókánál.

2013. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!