Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fejlesszem tovább? Ha igen,...

Fejlesszem tovább? Ha igen, mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!

Nyilván mindenki úgy gondolkodik, ahogy én, és okosnak, ügyesnek tartja saját csemetéjét.

Kisfiam most 25 hónapos. 22 hónaposan már el tudott számolni tízig, most pedig már meg is tudja számolni a dolgokat. Gondolok itt például arra, hogy nézünk egy könyvet, és én megkérdezem hány labdát lát rajta, megszámolja hibátlanul.

Ilyen téren jártas, tapasztalt anyukáktól kérdezem, hogy fejleszthetném még tovább itthon? Érdemes egyáltalán? Nem kicsi ő még ehhez? Úgy értem...nem szeretném elvenni a gyermekkorát. (Ugye értitek :) )


2013. júl. 9. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez egyáltalán nem olyan kirívó, az én lányom is hónapok óta számol, ráadásul két nyelven, tízig. Most lesz két éves. Számolhattok tovább húszig, de szerintem annak nincs értelme. Szerintem inkább a szókincsét fejleszd. Olvassatok sok mesét, beszélgessetek sokat. Az egyik gyerek ebben jó, a másik valami másban...
2013. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam, mert dicsekedni szeretnék, persze elmondhatatlanul büszke vagyok rá,de... Engem komolyan az érdekel, érdemes-e ilyen korban elkezdeni fejleszteni őt még tovább, és ha igen, hogyan vagy inkább hagyjam hogy kiélvezze a kisgyermekkorát, és majd ráér ezzel az oviban, suliban.
2013. júl. 9. 14:53
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést! A jelek szerint el vagyok tájolódva! Én abban a hitben voltam, hogy ez három éves kör körül jellemző. De ha a te lányod már két nyelven is számol...
2013. júl. 9. 14:55
 4/17 A kérdező kommentje:
Esetleg más anyuka is válaszolna? Tehát átfogalmazom, nem arról van szó, hogy megtanítottam elszámolni tízig, sokszor begyakoroltuk, és vissza tudja mondani, hanem megmondja hogy az adott képen 8 boci van, 6 kakas, 7 vödör stb. Ez tényleg teljesen átlagos egy alig pár napja múlt két éves gyerkőctől? Akkor nincs értelme megragadni ezt a képességet és fejleszteni, hisz ez ebben a korban átlagos?
2013. júl. 9. 15:03
 5/17 A kérdező kommentje:
*Alig egy hónapja bocsánat! :)
2013. júl. 9. 15:04
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Én fiam is tud ilyet, 27 hónapos. Kétnyelvű, idegen nyelven 7-ig tud számolni, magyarul tízig. Szerintem sem kirívó, nagyon ügyes, okos csemetéd van, de olyan extrém dolognak ne hidd ezt. :) Nem letolásból, vagy ilyesmi, félre ne érts. Csak én is odáig voltam, mikor két nyelven kezdett számolni, aztán rájöttem, hogy ez sem olyan egyedi. Őt ez érdekli, tetszik neki, hogy tud ilyet. Barátnőm kisfiát meg a mászóka érdekli, olyan mutatványokat csinál rajta egyedül, hogy még én sem tudnám utánozni. Azt meg az én fiam nem tudja.
2013. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja igen, fejlesztés. Én nem csípem ezt a szót... én úgy vagyok vele, ami érdekli, azt elmagyarázom, tanítgatom. Igen, ha számolni akar, akkor lehet, hogy mondanám, hogy tudod-e, van a tíz után is még nagyon sok szám? És ha érdekli, lehet számolgatni dolgokat tíz fölött is.

De direktbe nem erőltetném.

2013. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

ne fejleszd... fejleszti ő magát...

Fiam most kezdett ovit 5 éves gyerek folyékonyan!!!! olvas! Először azt hittem csak nézi a könyvet és halandzsázik odaálltam mögé és tényleg olvasott... Tudod, hogy fog unatkozni ez a gyerek a suliban... stb...

Kérdeztem a fiút, hogy anyukája tanította és mondta, hogy nem. Egyszer csak tudott olvasni... Na erre varrjál gombot, hogy ez hogy történt... kérdeztem tőle, hogy anyukádék nem is segítettek? És mondta, hogy nem csak szólt az anyjának, hogy ő most olvasni fog neki elkezdte mondani az anyja odaállt mutogatta neki a szavakat és ő elbírta olvasni...

2013. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sok pszichológus szerint a legjobb fejlesztés az önfeledt, szabad játék. Ha ez megvan, ha kísérletezhet, sok mindent kipróbálhat (persze az észszerűség határain belül), akkor az épp elég.

Természetesen lehet, hogy "igényli" a plusz tudást, az információkat. Akkor viszont mindenképpen érdemes szakember tanácsait is kikérni.

2013. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Abban vagy kicsit eltévedve, hogy minden gyerek más. Lehet, hogy átlagosan 3 éves kor körül kezdenek el számolni, de a tied már ilyen korán tudott. Ezért hívják átlagnak. ;) Nem tudsz még mivel foglalkozni, zsenit képezni belőle.
2013. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!