Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normálisak ezek egy...

Mennyire normálisak ezek egy 2,5éves kisgyereknél? Ilyen idősen nem kellene már más gyerekek társaságát keresni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem beszél néha gügyög olyan "baba nyelven", érthetetlen hangokat ad.

Nem keresi más gyerekek társaságát,nem megy közéjük játszani. Mindig egyedül van,ha próbál vele valamelyik játszani otthagyja. Állandóan mozgásban van és még az anyjához sem megy oda mint a többi gyerek,pld inni vagy ha fáradt vagy éppen csak megpihenni.



2013. júl. 9. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

arra gondolsz, hogy autista lenne?

kije vagy te? :)

nem, nem kéne más gyerekek társaságát keresni, 3 éves kor körül kezdik, ki előbb, ki később.

beszélnie kéne, de problámát nem kell ráhúzni a lemaradása miatt, lehet "csak" megkésett beszédfejlődésű és hamar utoléri majd a többieket.

enyém 2,5 évesen kezdett beszélni, 3 évesen vittem kontrollra, akkor abba is hagyhattuk a fejlesztést, teljesen utolérte a korát.

2013. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam semmire,ezért is kérdeztem mennyire normális!:) Más hasonló korú gyerekek nem így viselkednek a környezetünkben.

Az anyja vagyok.

2013. júl. 9. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

barátnőm kisfia pont ugyanilyen,bár ő már 3 éves elmúlt,autista gyanúsnak mondják a szakértők mivel már több helyre is elvitték!

nem beszél semmit

nem tartja a szemkontaktust

fél a nagy zajoktól(háztartási gépek)

nem használ semmilyen járgányt(motor,futóbicikli)

nem barátkozik,nem szereti a gyerektársaságot

mikor nálluk vagyunk csak eszevezettül,zavarodottan futkosik körbe-körbe a lakásban

magában dünnyög

válogatós kaja téren

az anyjához szinte soha nem bújik oda

stb stb


tipikus auti tünetek


persze ezzel így látatlanba nem azt mondom hogy a tied is az de ha te nem vagy nyugodt nézesd meg szakemberrel.

2013. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit leírtál szerintem nem problémák, de kérd ki a háziorvos, védőnő véleményét esetleg kérj beutalót, hogy megvizsgáltasd neurológussal (ezt az utat én is végig jártam 2 éve. Mostanra a 3,5 éves kislányom nagyon értelmes, koránál fizikailag és szellemileg is fejlettebb). Szeretgesd, símogasd, mondókázz neki, énekelgess, amikor otthon vagytok.

Pedagógus vagyok és az a meglátásom, hogy a legtöbb (nem minsegyik!!!!) lemaradás hátterében az anya-gyerek kapcsolat csorbája van. Nem azért mert az anyák ne szeretnék a gyerekeiket, de talán nem tanulták meg kimutatni, vagy nem úgy szeretik, hogy a gyerek érezné a szeretet. Nem biztos hogy nálatok is ez van, de ha kétségeid volnának, ajánlom figyelmedbe Ross Campbell Gyerekekre hangolva c. könyvét!

2013. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nagyon is kéne más gyerekek társaságát keresni,fiam már 1 évesen rajongott a többi kisgyerekért,most 2 évesen meg együtt játszik kis barátaival. Szerintem az is baj,hogy csak gügyög.Nem akarlak megijeszteni,de szerintem ez nem normális viselkedés.
2013. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 éves kor alatt egyénfüggő, temperamentumfüggő a társaságkeresés, de a többség még inkább a szülőjével keresi csak a kontaktust, ami természetes dolog annyi idősen.


Az h veled szemben is közönyös egy picit -ha jól értem szavaid-, az már inkább gyanúra ad okot, h esetleg vmi nem teljesen stimmel.


2 és fél évesen a beszéd elvárható szintje, hogy szavakat mondikál. Ha ez nem jellemző, ez utalhat problémára.

3, 3 és fél évesen pedig pár szavas tőmondatok szintjén kell minimum lenni, egészséges fejlődés esetén.


Egy óvodapedagógus

2013. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!