Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit alszanak a gyerekek...

Mennyit alszanak a gyerekek az ovikban?

Figyelt kérdés
Mettől meddig tart a pihenő idő? Van olyan, hogy egy-egy gyerek nem akar aludni? Az mit csinál olyankor?
2013. júl. 7. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk fél 1-től fél 3-ig tart a pihenőidő. Nagyjából. Ha látjuk, hogy kifeküdtek a gyerekek, mert mondjuk kifárasztotta őket a kirándulás, akkor hagyjuk őket 3-ig is pihenni. Hagynánk tovább is, de utána elpakolunk, uzsonnázunk, és még egy kis játéknak, foglalkozásnak is bele kéne férnie, illetve a gyerekeknek is kell egy kis idő, míg felébrednek rendesen. Így mi meg szoktuk várni ébresztés után, hogy mindenki a maga tempójában keljen fel, öltözzön fel, és menjen ki megmosakodni. Elég sokszor van, hogy a nagyobbak nem akarnak aludni, nincs rá igényük. Inkább a korai lefekvés lenne a jobb döntés nekik. Sajna, nincs mese, ilyenkor annak is feküdnie kell, aki nem alszik el. Én például nem szólok ilyenkor, hogyha fészkelődik, játszik az alvós holmijával, de csendesen és ne feltűnően tegye. De van kolléga, aki bizony megköveteli a csukott szemmel való, nyugton történő pihenést. Ebbe sajna, nem szólhatok bele. :(


Egy óvó néni :)

2013. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk (egy Bp-i ovi) szintén fél 1-től 3-ig.

Ha nem akar aludni, akkor is csendben kell maradni, és az ágyon maradni.

2013. júl. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még írjatok légyszi, minél több véleméynre vagyok kíváncsi.

Én külföldön vagyok és itt csak 1 óra a pihenő, mert állítólag a szülők nem akarnak többet, hogy akkor nem tudják este lefektetni a gyereket.

Az én kislányom meg aludna, ahhoz szokott így nem tudom mi lesz majd.

Elég furának tartom, ezért is kérdeztem otthon hogy megy.

2013. júl. 8. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!