Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ideális korkülönbség, létezik?

Ideális korkülönbség, létezik?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos és gondolkozni kezdtünk, mi lenne az ideális korkülönbség a gyerekeink között.. Mindenképpen szeretnénk még egy, de inkább két gyerkőcöt.

Én 26, a Férjem 29 éves. Ő informatikus, átlag fizetéssel, és én 4 órás munkát végeztem irodán, ahova visszavárnak, elvileg.

Bölcsibe semmiképp nem akarom adni és vissza szeretnék menni dolgozni egy, vagy min fél évre, de félek, ha visszamegyek és megint jön a baba, elküldenek, hiszen ez egyik cégnek sem éri meg. (DE nagyon család és gyerek barát multi cég, de akkor sem nézhetik csak azt, nekem mi a jó.)

Tehát a nagy korkülönbség nekem jó lenne, munka és könnyebbség szempontjából, de tényleg nem lenne közös témájuk kb 2 évtizedig és nem lenne közös az érdeklődési körük a gyerekprogramokon, mesékben, stb...

Túl kicsi különbséget sem akarok, mert én nem bírnám, két picivel és nem szeretnék kimerült, türelmetlen kedvetlen anyuka lenni.


Mit tanácsoltok?


Én jelenleg azt tartom a legjobbnak, hogy amikor két és fél éves, akkor menne 2015 januárjától családi napközibe, amíg én 4 órát dolgozom. Ezzel egy időben lassan elkezdenénk próbálkozni a babával, tavasszal és mire 3 és fél éves lesz, addigra jönne egy kistesó... :)

Milyen lenne ez a korkülönbség szerintetek?


Én azokat tartom szem előtt, hogy ne túl kevés és ne túl sok év legyen köztük, visszamehessek dolgozni kicsit, ne a tél közepén szüljek, (mert a lányomnál is nagyon vizesedtem, macera az öltözés, stb)

Van még ötlet??


Köszi, és bocsánat, hogy hosszú lett. :)



2013. júl. 11. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szeptembertől kezdek újra dolgozni(az én gyerekem 2 éves), így tervezem én is kb., ahogy Te. Kicsit dolgozom, aztán jöhet a tesó. 3 1/2-4 év lesz köztük. Remélem jó lesz így. A 2-t én is kevésnek találtam, nem tudnám elképzelni, hogy most szüljek, az 5-6 év meg sok, köztünk 5 és fél van tesómmal és soknak tartom.
2013. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni előre, hogy mi lenne a jó, de az biztos, hogy az esetek 90%-ban kikészíti az anyukát, ha csak pár év van a gyermekek közt.


Köztem és az öcsém között 4 év van. Rettenetes volt, egészen 14 éves koráig. Kínszenvedés volt minden nap. Egész nap rajtam lógott, nyaggatott, verekedtünk, kiabáltunk. De szerintem egyénfüggő, mert pl apám és a nővére közt 8 év van, mégis ugyanezen mentek keresztül.


De az tuti, hogy az 1-2 éves korkülönbség csak nagyon ritkán jó. Én 6 évet szeretnék várni a két gyermek között, hogy mire a kicsi megszületik, a nagy már sulis legyen, és meglehessen neki magyarázni a dolgokat, hogy miért törődünk picit többet a kisebbel, stb.

2013. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik és egyik sem. Azaz mindig úgy a legjobb talán, ahogy van. Nekem pl. sosem sikerült időzíteni, amikor nagyon akartuk, nem jött, amikor pedig nem számítottunk rá, akkor igen. Így lett 3: 14, 5 és 1,5 évesek.

Akik ideálisnak mondják a gyermekeik közötti korkülönbséget, olyan 2-2,5 évről számolnak be.

2013. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ideális amikor a nagyobb már elég önálló,beszél,nincs pelus,alap dolgokat megcsinál öltözik,kezet mos stb. oke ezt azért a 2 éves fiam is tudja,de azért nem jellemző, tehát 3-3,5-4-4,5-5 év korkülönbség a legideálisabb,ennél kevesebb biztosan túl kevés és húzós.Ennél több,meg azért lehet gond,mert már a nagyobbal több helyre lehet menni,több dolgot lehet csinálni,szabadabb az ember,újra kezdi elölről az egészet, nem lehet minden 6-7-8 évesnek való programra vinnie gy újszülöttet pl. Attól,hogy kicsi a korkülönbség még nem lesz közös az érdeklődési körük,szóval nagykorkülönbséggel is remek testvérek lehetnek
2013. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én inkább a viszonylag kissebb korkülönbségre teszem le a voksom!Én nem hiszek abban hogy nagykorkülönbségű testvérek lehet igazán jól el!Vagyis lehet de akkor az van hogy a nagy "anyáskodik" a kicsi felett és nincs közös játék,nemtudnak eljátszani egymással mert nem egy az érdeklődési körük!Pl:a 2 éves az autókat tologatja a nagy 6 éves meg már az apró legókat rakja össze!A nagyot már nem érdekli az autó tologatás a kicsi meg még nem tud beszálni a legózásba,ergo külön játszanak!Ennek mi értelme??Visszatérve az anyáskodásra!nagyon sok körülöttem lévő rokonnál,barátnál láttam ezt!Az Anyuka könnyebben mondja azt a nagynak,hogy figyelj már a kishúgodra6öcsédre míg én feldobom az ebédet,adjál már inni az öcsédnek stb stbés akaratukon kívül ez átfordul és nem biztos hogy ezt a nagy olyan jól tűri!lehet szépen megcsinálja,szót fogad mert"te vagy a nagyobb,te legyél okossabb,add oda az öcsédnek" címszóval megcsinál mindent de belül lehet ezt rosszul éli meg!Legalábbis én felnőttektől hallottam ezt!

Viszont a túl kicsi(1-2 év) korkülönbség sem olyan túl jó!Láttam már sok anyukát ebben tönkre menni!Gyakorlatilag egész nap másból sem áll csak az eteteé-altatás-pelenkázás-fürdetés stb!Több anyukával is beszéltem akiknél kis korkülönbség volt és hát azt mondták,hogy az első 2-3 évben egy kicsit "bele is haltak" a gyereknevelésbe!VISZONT!Mindenki egyöntetűen azt mondta hogy ez kamatostúl megtérül vagyis mikor már "összenőnek" szuperül eljátszanak egymással,igazi barátnők vagy pajtások lesznek,egyfajta véd és dacszövetség alakul ki egymás között!Ezért én inkább szavazok a kissebb korkülönbségr!

Nekem a fiaim között 2 év 9 hónap van!A kicsi most még csak fél éves tehát együtt játszásról még nemtudok beszámolni pedig már a nagy folyamatosan adogatja az autóit a kicsi kezébe tehát már alig várja hogy játszhasson vele!

Viszont nagyon jó mert a nagy mire megszületett a kistesó teljesen szobatiszta lett(és még visszaesés sem volt)tudott önállóan enni(kiszedtem neki a kaját,odaültettem az asztalhoz és evett míg szoptattam a kicsit)tud önállóan vetközni,pisilni(míg fürdettem a kicsit addig ő levetközött a fürdéshez,pisilt,lehúzta a wc-t!Szóval én egyenlőre megfelelőnek tartom ezt a korkülönbséget!


Bocs egy kicsit hosszú lett!

2013. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,attól,hogy kicsi a korkülönbség nem lesz az érdeklődési körük ugyanaz,és igenis nagyon jó testvérek lehetnek,nem mellékes,hogy nem testvért szül a nő hanem gyereket,tőlem aki kínozni akarja magát és szenvedni szüljön kis korkülönbséggel,sőt a legtöbb házasság is azoknál megy tönkre akiknél nagyon kevés a korkülönbség ugyanis nincs idejük egymásra.6 évest is érdekel az autó nem csak a 2 évest.
2013. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam 20 hónap van a két gyerek közt. Tudtam, hogy engem nem vesznek vissza dolgozni, ezért gondoltam, ha egyszer végigcsinálom a gyes utáni munkakeresési cécót, nem lesz tesó, az tuti, mert pár év múlva nem lesz kedvem elölről kezdeni. Plusz én már nem is vagyok fiatal, 31 évesen szültem az elsőt. Szóval mi direkt így akartuk, tekintve, hogy az első gyerekem nyugodt, jó alvó, csendes kislány. Bár segítségem nincs, azt hittem képes leszek rá.

Hát, én erről mindenkit lebeszélek azóta. A második gyerekem mindenben az első ellenkezője, rossz alvó, hisztis, nehezen kezelhető. Sokszor az idegösszeomlás határán álltam miattuk. És folyton a lelkifurdalás, hogy igazából egyik gyerekkel sem foglalkozom annyit, amennyit kellett volna.

Most 5 és 3 évesek, már mind a kettő óvódás, és most azt mondom, hogy már jó. Nagyon jól eljátszanak, imádják egymást, vissza tudtam menni dolgozni, mindenki megnyugodott. De az első 2-2,5 év az egy horror volt. Persze, ha van segítséged, akkor ez biztos nem ilyen nehéz.

Én azt mondom, ha már az első gyerek ovis, akkor érdemes belevágni, addig semmiképp sem. 3-4 év az ideális, annál nem több és nem kevesebb.

2013. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit régi a kérdés, de azért gondoltam válaszolok rá.

Nálunk a baráti és családi körben eléggé megoszlik hogy ki mikor vállalja be a ksitestvért.

Én és nővérem között, valamint párom és nővére között is 14 hónap a korkülönbség. Mi nagyon jó tesók voltunk a mai napig a kezdetektől fogva.

Egyik barátnőmnél is hasonlóan alakult 14 hó van a 2 fia között és ők is szuperül megvannak - igaz ő említette hogy az első 1 év nehézkes volt, de utána teljesen egymásra hangolódtak együtt játszanak és minden szép és jó.

Persze akad pár példa a nagyobb korkülönbségre is ; akadnak olyanok akik között 4-5 év a kórkülönbség hát az szerintem sok. Vannak ilyen ismerőseink, és olyanok akik így szültek - ez már kellően sok, ahhoz hogy ne legyen közös játék és inkább anyáskodó legyen a szerep, persze ez nem azt jelenti hogy nem lennének jó testvérek de nagyon eltérnek a korszakok a pubertás a serdülő kor...stb így inkább felnőtt fejjel csiszolódhatnak igazán össze.


Nálunk úgy alakult hogy 20-21 hónap lesz a kórkülönbség. Kisfiam nagyon jó gyermek volt nagyon hamar átaludta az éjszakát a mai napig is ez a megszokott, nem volt se hasfájás, se nyűg a fogakkal, mehettünk vele esküvőre nyaralni mindenféle probléma nélkül - szóval igazi minta gyerek. Kíváncsian várjuk az öcsikét, hogy ő milyen lesz. Attól tartok, hogy neki más természete lesz, de remélem ettől függetlenül jó tesók lesznek. És abban pedig határozottan biztos vagyok, hogy a fiamnak nagyon fontos hogy mihamarabb legyen testvére mert nem jó ha sokáig vannak egyedül, a leggondosabb nevelés mellett is könnyen el lehet rontani egy gyereket és már érzem rajta hogy ebbe az irányba kezd elmenni, így pont jókor fogok szülni. Szobatiszta nem lesz míg megszülök, mert nem akarom télen elkezdeni a biliztetést mert azt jó időben ajánlják. Viszont abban biztos vagyok, hogy már ő is be fog szállni 1-2 dologban pl.: pelust odahozza...stb.

Biztos nem lesz könnyű eleinte, de az előttem álló példák alapján kamatostul jól fogunk járni a kis korkülönbséggel.

Annak ellenére hogy nincs benne semmilyen presszió, nagy fiamnál 26 voltam, most még a 28at sem töltöm be szülésig.

Olyan munkahelyről mentem el, ahova visszavárnak. Párom igaz vállalkozó, de a változó gazdasági viszonyok ellenére sem panaszkodhatunk.

És tervben van egy 3. baba is szintén 2 éven belül. Eleve 3 babát terveztünk és ha a sors volt hozzánk annyira kegyes hogy időben megtaláltuk egymással a párom és a feltételek is adottak ugyan minek húznánk az időt?!

A gyerekvállalás nem arról szól, hogyan legyen könnyebb az embernek, hanem ellenkezőleg másokra is áthelyezzük a figyelmünket, azaz gyermekeinkre. Azt hogy ki hogyan éli meg a stesszes helyzeteket változó, és sok szerepe van ebben az ember hozzáállásának is.

Én tisztában leszek/vagyok azzal hogy az első időszak nem lesz könnyű, viszont nem kibírhatatlannak próbálom felfogni. Szerintem alap járaton akármilyen jó egy baba az első hónapok sosem telnek el könnyen, zavartalanul. Ráadásul sokaktól úgy is hallom nem is a pici hanem a nagyobb okoz nagyobb problémákat, mert az állít ismeretlen kihívásokat a szülő elé.

2014. jan. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én azért tartom jónak a 3 évet, mert:



Én azt gondolom, hogy egy 2 évesnek nagyobb szüksége van az anyukájára, mint egy bármilyen más korú gyereknek!

Akkor már tényleg mindent megért, kérdez, beszél és öröm Vele minden játék és egyre kreatívabban lehet foglalkoztatni, fejleszteni. :)

HA akkor lép a képbe a picike, szerintem azt tarumaként is megélheti egy dackorszakos két éves. :(

Még a gondolatait, érzéseit nem tudja kifejezni, de érzi, valami nagyon megváltozott!

Az anyukának, családnak is nehéz, hiszen a "nagy" még nem szobatiszta, nem tud egyedül öltözni, vetkőzni, fürdeni, stb, stb, és a picike lehet, hogy hasfájós, lehet, hogy egész nap cicizne, és ha valamit, ezt az idősebbik pont nem fogja megérteni, hogy mi értelme ennek az egésznek!!

Felőrölheti a türelmét mindenkinek pl két ilyen kicsivel csak egy elindulás valahova... Még egyiknek sincs igazán türelme, stb


Most azt gondolom, (remélem ha megszületik a kicsi, akkor is így fogom gondolni. :D ) egy 3 éves már el tudja mondani, ha valami bántja, ha hanyagolva érzi magát, ha féltékeny, és meg tudjuk beszélni, mi miért van.

Egy 3 éves már szobatiszta, egyedül eszik, öltözik, stb.

Ennyi idősen szeretnek babázni, segíteni, sürögni, forogni, szerep játékozni és sokan egyedül is el tudnak játszani, de a szoptatás, a pelenkázás, és öltöztetés is érdekli őket. :)

Arról nem is beszélve, hogy ahhoz is elég ez a korkülönbség, hogy hamarosan közös lehessen az érdeklődési körük, de mégsem kell vetélytársként tekintenie a babára, hiszen Ő már egy okos, nagylány, akiknek szinte mindig öröm és dicsőség, ha van kis tesója, akinek Ő lehet a kis pótmamája. :)


Nálunk úgy lenne, ha minden jól megy, hogy a pici a lányom 3. szülinapja körül, azaz májusban születne, és így még velünk lenne a nagy is, szeptemberig.

Nem érezné, hogy a kicsi miatt lesz a oviba passzolva és nyáron együtt jönnénk ,mennénk, ami talán nem lenne nehéz, hiszen jó időben sokat szoktak a picik aludni, amíg mi játszózunk pl. :)


Az oviba szoktatás is jól menne, mert anyum a szomszédban lakik, így a kicsivel lehetne, míg a nagyobbikom megszokja a közösséget.


A féltékenység elkerülésére is majd többször a picivel lenne anyum, vagy egy családtag és a nagylányommal kettesben is mennénk ide-oda, hogy ne érezze, ennek vége a kicsi miatt!! :)


Na, dió héjban ennyi a jelenlegi tervünk, meglátjuk mi lesz ebből.

Azt még megjegyzem, hogy nem azért szeretnék tesót a lányomnak, hogy onnantól lefoglalják egymást és nekem ne legyen dolgom, hanem hogy egy életre szóló kötelék alakuljon ki köztük és legyen egy boldog, mozgalmas életünk! :)


Persze én sem hiszem, hogy ezeken az éveket csak túl kell lenni, pedig sok ilyet hallottam anyukáktól, akiknél kevés volt a korkülönbség.

Én élvezni szeretném a közös perceket a gyerekeimmel és nem végigszenvedni. Márpedig elképzelek egy sétát, vásárlást mondjuk egyedül a két kicsivel, ha 2 év a különbség....

Olyan nyafis két évesek vannak körülöttem, persze nevelés kérdése is!!! De a dackorszak mindnél előjön...

Én annyira szeretném, h egy kicsit nagyobb korban legyen a lányom és kiegyensúlyozottabb napjaink legyenek egy igazi nagylány és egy baba mellett. :))

Meglátjuk. Mindenkinek más válik be. .)

2014. jan. 4. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!