Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor azt írjátok, hogy...

Amikor azt írjátok, hogy gyermeketek nem mászott vagy kúszott, az mit jelent, hogy teljes egészében kihagyta, vagy később jelentkezett?

Figyelt kérdés

nagyon érdekelne a kérdés, mert az én lányom kúszott rövid ideig, és fél éves 2 naposan felállt. De mászott utána, (előtte nem tudom pontosan, de tegnap néztem egy dvd felvételt, amin láttam, hogy talán mászott is). De a felállás miatt összezavarodhatott neki is az idegrendszer műkődése? Szükséges-e fejleszteni, lehetnek-e neki is később tanulási problémái?


ha valakinek a babája nem mászott vagy kúszott, azt mit takar? hogy egyáltalán nem is mászott és kúszott?


köszönöm a válaszokat



2013. júl. 12. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az nem baj,hogy hamarabb állt fel,mint mászott. Úgy értelmezem,hogy a kúszás,a felállás és a mászás is megvolt nálatok. Ez tökéletes,a sorrend mindegy. Az a lényeg,hogy vagy a kúszás vagy a mászás meglegyen. HA mindkettő,akkor az nagyon jó. Kiváncsi vagyok,kapsz-e olyan választ,hogy valakinek nem is kúszott és nem is mászott a babája. Mert ezek nélkül szerintem a felállás nem igazán megy,de lehet ez csak a z én véleményem!
2013. júl. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mászással kapcsolatos idegrendszeri fejlődés pótolható. Azokat a gyerekeket, akik nem másznak a nagykönyv szerinti megfelelő időben kell hagyni óvodás korukban mászni. Olyan játékokat játszani, amiben lehet mászni minél többet. Tökéletesen megfelel. Csak sajnos sok szülő ilyenkor már azt mondja, tudsz te menni is ne mássz. És itt követik el a hibát. Nekem ezt egy gyógytornász mondta, mert sokat küzdöttem én is a lányom mozgásfejlődése miatt.
2013. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!