Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes megnézetni a...

JnéHN kérdése:

Mikor érdemes megnézetni a fiúk kukiját? Le van tapadva.3 éves, de éjszakára még van pelus.

Figyelt kérdés
Le van tapadva. 3 éves, de éjszakára még van pelus.
2013. júl. 14. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg minden kontrollon nézik, de bármikor megnézetheted, ha dokinál jársz. Három évesen már érdemes.
2013. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már rég megnézethettétek volna.

Már akár meg is csinálhatták volna a leválasztást.

Műtétet nem ajánlanak addig, míg pelenkás a gyerek. De a leválasztást megcsinálják úgy is, ha még pelenkás. Ha éppen arról van szó, hogy szükség van orvosi beavatkozásra.

Egyébként nekünk anno azt mondta az urológus, hogy a természetes letapadás 3 éves korig szűnik meg magától, utána csak orvosi beavatkozással. Nem tudom, hogy ez tényleg így van-e.

Mindenesetre a fiúnknak 2 éves korában megcsinálták a leválasztást. És nem tapadt vissza azóta sem és minden rendben van vele.

Egyébként ezt a gyerekorvosnak kéne néznie az aktuális kötelező vizsgálatokon. És ha gond van, akkor urológushoz küldeni.

2013. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a gyerekorvos csak akkor küld tovább, ha a bőr a vizelet útjában van. Az, hogy a makk többi részén mi a helyzet a bőrrel, nem érdekes szerinte. Ha nincs vizelet buborék a bőr alatt és a pisi szabályosan jön, akkor minden ok. De én látom, hogy a makk nem tud kibukkanni a bőr alól. Ez meg a tesómból kiindulva nem lesz szerencsés a szexuális életét nézve. Őt is felnőtt ként műtötték meg ezzel.
2013. júl. 15. 06:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a gyereksebészetre és vidd el, ne aggódj, nem fognak elhajtani. Ha szükséges, először krémet írnak, attól is megoldódhat a probléma.
2013. júl. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Urológiára kell elvinni és ott megnézik. Ha műteni kell, akkor tovább küldik. De első körben urológia. És a leválasztást, ha szükséges, akkor azt is megcsinálják az urológián.

Még beutaló sem kell. Max. időpontot kérsz.

2013. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most megyünk este 7-re.
2013. júl. 15. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ez meg a tesómból kiindulva nem lesz szerencsés a szexuális életét nézve. Őt is felnőtt ként műtötték meg ezzel."


Elhiszem neked, de nekem meg épp fordított okból van csökkent nemi élvezetem, férfiként. 30 felett tudtam meg, h a férfiak többségének a makkja ingerlése kéjérzetet okoz. Nekem mindig is érzéketlen volt, amióta eszemet tudom. Ehhez teszem hozzá: 2 éves koromban feloldotta az orvos a letapadt fitymámat. Emlékeim szerint mindig is szabadon volt a makkom, most már tudom, h pont emiatt. Nem régóta tudom tehát, miért érzéketlen a makkom... a makk idegvégződései VISSZAVONHATATLANUL elhalnak, ha nem fedi fityma.


Akinek fellazítják, van, hogy visszamegy a fitymája a makkra magától, de van, akinek nem, pl nekem soha, csak ritkán, de olyankor meg pár perc, és felcsúszik a fitymám és megint szabad a makkom (akárcsak ha magam húzom a makkra). Alsónadrág stb éveken át dörzsöli a szabad makkot, így elhalnak azok idegvégződései. (Ha jól tudom, a szabad levegővel való érintkezése is oka.)


Pedig állítólag a LEGinkább kéjérzetre fogékony része a legtöbb férfinak a makkja. Míg nekem "csak" a péniszem többi része.


Tehát ajánlom meggondolni a beavatkozást. Az is igaz, h kamasz korig nem szabad várni vele, annál fájdalmasabb lesz a műtét és pszichésen sem szerencsés kamasz- és ifjúkorban, és az még rosszabb következménnyel járhat: fájdalmas közösüléssel, onániával.


Viszont 3-4 éves korig érdemes várni evvel, mert legkésőbb a 4. életév betöltéséig MAGÁTÓL leoldódik a fitymatapadás. Ha addigra se, csak akkor látom értelmét feloldatni.


Metélést meg végképp NEM ajánlok, hasonló okból. (Beszélgettem körülmetéltekkel, nekik is érzéketlen a makkjuk, vagy alig érzékeny.)

2013. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat neked is.

Tegnap végül is mondta a doki, hogy nem nagy a baj, egy helyen volt letapadva, azt felszedte. Lelkileg viselte meg jobban a dolog. De egész nyugodtan aludt, és ma nagyon jó kedvű. Azt mondja, hogy nem fáj a fütyi.

A fityma szépen visszajön a helyére, nem csúszkál magától.

2013. júl. 16. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!