Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba tervezésekor milyen...

Baba tervezésekor milyen vizsgálatot ajánlott elvégeztetni? érdemes toxoplazma vizsgálatott végeztetni, megnézetni van-e ellenanyagom fertőző betegségek ellen pl:rubeola. Nálatok csináltak ilyet? Melyik magzatvédő vitamin vált be nektek a legjobban?

Figyelt kérdés
Voltam rákszűrésen, kaptam teljes vérképre beutalót. Voltam szemészeten mert szemüveges vagyok, és el fogok menni a sebészetre megmutatni a lábam mert a munkám miatt kieresedett. Voltunk a párommal már genetikai vizsgálaton. Nos ma beszéltem egy védőnővel aki azt mondta ez már nem tartozik a terhességi rutinvizsgálatok közé ezt külön kell kérni a nődokitól ha már terhes vagyok. Én azért szeretném előtte elvégeztetni ezeket a vizsgálatokat hogy legyen kikezelve ha van valami baj ne a terhesség közbe keljen gyógyszereket szedni ami ugye köztudottan szintén magzat károsító lehet. Úgy érzem falakba ütközöm és furcsán néznek rám az orvosok. Mikor a genetikáról kérdeztem őket arra se válaszoltak mondván nem szoktak általába ilyen vizsgálatot végeztetni az emberek. Baj az hogy a tőlem telhető módon biztosra szeretnék menni hogy minden rendbe legyek a terhesség alatt?
2012. júl. 23. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy furán néznek rád az orvosok, én tuti mosolyognék a hátad mögött és mániákusnak titulálnálak.


Miért kell egyből a legrosszabbat feltételezni és gonosz betegségektől félni??

2012. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Talán azért lehet bennem félelem mert a családban már fordult elő betegség amit nem vettek észre ultrahangal.
2012. júl. 23. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz biztosra menni... Elvileg minden rendben van velem és a párommal is: ennek ellenére túl vagyok egy koraszülésen és egy középidős vetélésen... Annyira kiszámíthatatlan, hogy hogy reagál a szervezeted a babavárás alatt fellépő változásokra. Én első körben azt mondanám, hogy inkább a boldog tudatlanság és élvezd ki ezt az állapotot. Épp elég akkor átesni mindezeken, ha muszáj. Hidd el, saját tapasztalat.
2012. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer a Czeizer Endre azt mondta a műsorában, hogy ha az emberek venni akarnak egy autót akkor napokig olvasnak utána, megnézik sok boltban,de ha babát szeretnének abba csak belevágnak és nem mennek el előtte orvoshoz. Pedig egy gyerek mennyivel fontosabb mint az autó. Szóval szerintem nem baj ha előre kivizsgáltatod magad.
2012. júl. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen igazad van 100%-ra menni nem lehet,de azokat a dolgokat szeretném kivédeni ami ellen lehet tenni mint pl toxoplazma.Ezért nem értem hogy azt miért csak akkor nézik meg ha már terhes az ember hiszen a toxoplazma az kifejezetten a magzatra veszélyes ha meg akkor kezdik el kezelgetni akkor még pluszba még a gyógyszerrel is mérgezik a magzatot.Szólav én csak abba szeretnék a lehető legbiztosabbra menni amibe tudatosan tudok amit írtál a vetélés koraszülés sajnos az ellen nem igazán lehet tenni.
2012. júl. 23. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
én még a fogorvost hozzátenném a listádhoz, mert a terhesség alatt romlanak sajnos a fogak a felszaporodott bacik miatt mert ilyenkor gyengébb a szervezeted és jobban megélnek a bacik. jobb előtte rendbe tetetni a fogakat mint pocakosan kiállni a fogtömések borzalmait.
2012. júl. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!