Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek eszik elég gyümölc...

Szerintetek eszik elég gyümölcsöt a gyerekem? Vagy kell még valahogy emelnem az adagját naponta? 19 hónapos a fiam. Egészséges, sohasem volt beteg, cicizik is még esténként, meg néha napközben, súlya jó, magassága szuper, csak aggódom.

Figyelt kérdés
Nem hajlandó megenni semmilyen gyümölcsöt, csak gyümölcsjoghurtban, és úgy szoktam, hogy plusz rejtek bele apróra vágott banánt például a krémtúróba. Szokta inni a rostosokat, de nem minden nap, hippes teát iszik meg szopcsizik még. Azt szeretném tudni igazából, hogy nem lesz-e vitamin hiányos vagy ilyesmi. Húst rendesen eszik, vajas-lekváros kenyeret is. Változatos étrend, spenótot, céklát, répát is eszi, bár a főzelékeket már kevésbé hajlandó. A gyümölcsöt levesben főzve megeszi, vagy pitében, lekvárban, joghurtban, de nyersen nem. Ti mit adtok a tieteknek? Meg ha reggelire tejet eszik cini-minisszel, akkor rá 2 órára tízóraira adhatok gyümölcsöt? Nem lesz hasmenése? (Forralom a tejet) Bocs, hogy hosszú lett, és köszi a válaszokat.
2009. okt. 19. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

A szoptatás ebben a korban már felesleges.Enni pedig már azt kellene enni neki,amit magatoknak főztök.Gyümölcsöt pedig azért nem eszi,mert nem szokott hozzá.Ebben a korban már nem fogadják el az új ízeket.A főzelékeket fűszerezve,berántva-habarva kellene már enni neki.De ha eddig nem így ette,akkor ne is várd el tőle,hogy meg egye.Egy majdnem kétéves gyerek csak azokat az ízeket fogadja el,amit már ismer.Te sem ennél meg olyan sülthúst.pl.amit juharszósszal öntöttek le,mert nem vagy hozzászokva.A kanadaiak pedig csak így szeretik.

Most már türelem,vagy lesz eredménye vagy nem.

2009. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocs. Nem voltam világos: Ugyanazt eszi a fiam amit mi. Habarv-rántva nyugi. Mindent megeszik igazából kivéve a nyers gyümölcsöt. A szoptatásról nem kérdeztem vagy igen?? Tudom, hogy már nem táplálja, csak lelkileg, de ez nem is igazán tartozik a fenti kérdésemhez. Szóval főtt ételt eszik. Ugyanazt amit mi, kivéve, hogy szerintem kevés gyümölcsöt eszik, de én a párommal sem vagyunk nagy gyümölcsevők. Szóval. Ennek tudatában adna valaki választ arra a kérdésemre, hogy lesz-e valami baja a fiamnak????
2009. okt. 19. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy baja lesz, ha azon kívül (mint írtad is) változatosan étkezik. Kislányom napi egyszer eszik gyümölcsöt, szerintem az elég. Ahogy írtad néha ide oda csempészel neki, tehát a vitamint megkapja. Ha nem hát nem szereti. Ne erőltesd, esetleg egyetek ti is előtte gyümit, hátha tőletek megkívánja.

Tudom nem volt kérdés, de szerintem egyáltalán nem felesleges az anyatej. Ha élvezi mindkettőtök csak csináljátok, míg jól esik.

2009. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tej után 2 órával adhatod már a gyümit, ez épp elég idő, nem fog a hasa menni.

Ha változatosan eszik, akkor szerintem nincs ennek akkora jelentősége. Ismerős anyukák közül többen panaszkodtak erre és nekik az jött be, hogy mindenféle édes ételt, italt minimálisra csökkentették, így a gyerekek az édes íz utáni vágyukat a gyümölcsben élték ki végül :) Ez azt jelenti, hogy semmi kakaó, cukrozott ételek,pl pite, lekvár, cini minisz, hippes tea stb, nasi (és persze a szoptatások csökkentése, elhagyása, mert az ügye a legédesebb, cukrosabb, de nem akarok ebbe beleszólni).

2009. okt. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lányom ma reggel két órával a tej után falta be a körte-amla kompótot, amit csináltam neki és nem megy a hasa, máskor sem ment. Nyugodtan próbálkozhatsz vele. Vagy csinálj neki tejes gyümölcsturmixot reggelire nyers gyümölcsből.

Ha aggódsz a vitamin miatt és úgy látod, hogy nem eszik elég nyers gyümölcsöt zöldséget, a megfázós időszakban adj neki c-vitamint.

2009. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!