Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. hetes terhes, és nagyon...

30. hetes terhes, és nagyon nagy lelki krízisen megyek keresztül egyik családtagomról kiderült, hogy súlyos beteg! Azóta állandóan rettegek mi lesz, és naponta többször sírok. Szerintetek ez milyen hatással lehet a baba pszichés fejlődésére?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem a babád csak érzi,hogy te magad nagyon nyugtalan vagy.és emiatt ő is érzékenyebb odabent.

sajnálatos ami a családodban történt,de neked a saját babád miatt erősnek és főleg NYUGODTNAK kell lenned.Nem akarlak riogatni,de a sok stressz beindíthatja a szülést is,és ugye ezt nem akarod?

mellesleg,mikor én teherbe este akkor esett nagymamám kómába,majd 8hetesen el is ment szegény-alig bírtam ki a temetést :-(

2009. szept. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2009. szept. 19. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a terhességemből 5 hónapos idegeskedtem végig, főleg anyagi gondok miatt(addig nem kaptam táppénzt). A lányom akkor 5 éves volt, és csak a férjem fizetéséből nem tudtunk kijönni. Rengeteget sírtam, és idegeskedtem a feladatlan számlák miatt. Szerencsére aztán rendbe jött minden, mikor már a 7. hónapban voltam.

A kisfiam egészségesen született, örökmozgó, vidám kisfiú, már 20 hónapos. A szülés sem indult be korábban, 1 héttel túlhordtam mikor beindították.

Tudom, hogy nagyon nehéz most neked!

Csak azért írtam le az én esetemet, hátha ez megnyugtat. Semmi baja nem lett a fiamnak, és szerintem a te babádnak sem lesz.

Minden jót, és jó egészséget:)

2009. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Beszelj a babadhoz, hangosan, vagy gondolatba, magyarazd el neki, hogy azert vagy streszes, mert beteg lett az egyik hozzatartozod es ez elofordul, hogy akiket szeretunk es van valami bajunk, aggodunk ertuk de ez nem jeleni azt, hogy neki is kell, minden nyugodtan folyik odabenn, nagyon szereted ot, szepen fejlodjon meg az elkovetkezendo 10 hetben.
2009. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat, megnyugtató számomra amiket írtatok!
2009. szept. 19. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A szüleim és az anyósomék is a terhességem alatt váltak el, nagyon sokat idegeskedtem és sírtam. A kisfiamnak nem lett semmi baja. Az első pár hét kritikus szerintem, amikor elmehet a baba. A későbbiekben a sok stresssz pedig megindíthatja a szülést. Légy óvatos.
2009. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!