Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cebion cseppet ad valaki...

Cebion cseppet ad valaki naponta gyermekének ha nem beteg?

Figyelt kérdés
én születése óta adom,a doki mondta,ha beteg,náthás,akkor dupla adagot mondott,amúgy ahány kg annyi cseppet adjak azt mondta.Sokaktól hallom,hogy nem is adják a gyereknek,csak ha beteg.Most akkor az én dokim tudja rosszul vagy mi?Ártottam vele hogy minden nap kapta?most lesz 1éves.Jó,elvileg csak C vitamin,de most már aggódok.Ugyanigy vagyunk a vigantollal,azt i születése óta kapja,de azt napi 2cseppet,7-8hónapos korától pedig napi 1cseppet.Ti milyen időközönként/hogy adjátok ezeket?
2011. júl. 24. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Cebiont csak ha beteg, de nem annyit, amennyit az orvos mond, hanem jóval kevesebbet, amennyi a használati utasításon van.

Vigantolt viszont betartom a gyerekorvos utasítását: napi 2 csepp, nyáron is, pedig már másfél éves.

2011. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Vigantol D-vitamin, az valóban szükséges a megfelelő csontosodáshoz. Viszont a C-vitamin egy egészséges gyereknek, aki kiegyensúlyozottan van táplálva (anyatej vagy tápszer, később a korának megfelelő szilárd ételek), nem fontos, bár ártani sem ártasz vele. Az én gyerekorvosom ódzkodik mindenféle szintetikus vitamin adagolásától, szerencsére .
2011. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Vigantolt 1 éves korig kell adni, de csak napi 1 cseppet (a fiam decemberi, de neki is csak 1-et adtam), utána pedig októbertől március végéig 3 éves korig.

Vagyis te tarthatsz most egy kis szünetet (nyáron a több napsütés miatt amúgy is jut D-vitaminhoz), és október elején újra kezditek.

A C-vitamint én sem értem, a fiam télen kapott 1 csepp/kg-ot, de áprilistól azt sem kapja. Ha beteg lett volna, adtam volna, de csak úgy nem.

Ősszel bölcsibe megy a fiam, akkortól adom majd neki mindkettőt.

2011. júl. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én adok neki minden nap Cebiont, de orvosi javaslatra.2-3 hónapja vasat kap,Maltofer cseppet, és ahhoz kell adnom napi 2*3 csepp Cebiont azért, hogy a vas fel tudjon szívódni.Egyébként én se adnám.De nem is bánom ilyen esős, hűvös időben, hogy kapja, mert már 2 hónapja nem szoptatok, és nem baj, ha erősíti az immunrendszerét.
2011. júl. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos a lányom. Vigantol napi 1 csepp, Konakion havi 1 ampulla, Cebion-ból pedig most kapott vagy 4 napig, mert piros volt a torka. A tájékoztató szerint adagoltam.
2011. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen adom neki, úgy ahogy te is írtad (annyi cseppet ahány kiló, ha megfázik pedig többet) mert az én babám tejallergiás és ezért fokozottan hajlamos mindenféle felső légúti fertőzésre és ezért nálunk is javasolta a gyermekorvos.

Nem ártottál neki, nyugi.

Mindig a saját gyermekorvosod utasításait tartsd be!

A Vigantolt is a SAJÁT gyermekorvos utasításait követve kell adni.

Ha Ő úgy látja, hogy 2 csepp kell, akkor kettőt, szünet nélkül, ha egyet mond, akkor 3 éves korig 1 cseppet tavasz-nyári szünettel.

Bízz a dokidban, ilyen ügyben pedig nem biztos, hogy jó ötlet itt tanácsot kérni, hisz láthatod, hogy egy laikus anyuka már jobban tudta azt is-az orvost felülbírálva, hogy hogyan kellene adni a másik gyermeknek a D vitamint! Elképesztő.

(Fóton egyébként 2 éves korig naponta télen-nyáron 2 cseppet adatnak a gyermekorvosok a gyermekeknek a Vigantolból, ez is jó, vagy akkor emelheti az adagot a gyermekorvos, de csakis ő, ha a kutacs még nagyon tág egy éves korhoz közelítve is, vagy a gyermek lábait görbének ítéli meg, esetleg a gyermek valami felszívódási zavarban szenved, szóval nem csak Fóton szednek a babák esetleg napi 2 cseppet a D vitaminból!) Védőnő

2011. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is adtam neki két hónapig folyamatosan, majd azt mondta a gyerekorvos, hogy két hónap után hagyjam abba. Tartsak szünetet. Vártam két hónapot és most elkezdtem neki újra adni.
2011. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.Igen,tényleg eltérőek a válaszok,ahány orvos,annyi félét mondd....(sajnos) A vigantolból már ő is csak napi 1cseppet kap,de a cebiont már éve szedi folyamatosan...ő nem tejérzékeny,és mégis.Torokgyulladása viszont már vagy 6x volt...holnap megyünk úgyis a dokihoz,és ráfogok kérdezni hogyan tovább ez ügyben.Köszönöm azért!
2011. júl. 25. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kioktató védőnő!

Nálunk Újpesten a doki is és a védőnő is azt mondta egymástól függetlenül, hogy az 1 évesnél nagyobb nem téli gyereknek október elejétől kell Vigantolt adni március végéig, napi 1 cseppet. Néha még azt is elfelejtettem beadni, alig mertem bevallani a dokinak, aki csak legyintett: túl fogja élni. Elképesztő, nem?!?!?

2011. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk Kecskeméten csak a koraszülötteknek kell napi 2 csepp (egy darabig, nem tudom meddig), és nálunk is csak napi egy cseppet kell adni a Vigantolból egy éves korig.Azután nem tudom, még nem aktuális, mert 10 hónapos.Azt az egy cseppet viszont soha nem felejtettem el beadni.Engem is meglep, hogy ez nem egységes országosan.
2011. júl. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!