Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt már valaki gyerek pszicho...

Volt már valaki gyerek pszichológusnál azzal a problémával, hogy a gyerek nem akar kakálni, visszatartja? Véleményekre lennél kíváncsi mennyire volt eredményes.3-4 éves gyerekre gondolok.

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi voltunk.Aztán megállapított egy csomó mindent csak azt nem miért tartja vissza és miben és hogyan tudnánk neki segíteni.
2012. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó! Ez nem valami bíztató! És azóta sem rendeződött a nagy dolog a gyerekednél?
2012. aug. 10. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Semennyire. Magától oldódott meg 4 éves kora után (óvoda középső csoportjának félévére).
2012. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi, pontosabban én jártam a Nevelésiben egy ismerős pszichológusnál. Én tudtam a lányom székletvisszatartásának kifejtő okait, csak kezelni nem tudtuk a helyzetet. Nagyon kiborító volt, mikor akár 1,5-2(!!) hétig is visszatartotta és már az egész napunkat uralta ez a probléma. Szerencsére a pszichológussal történt beszélgetésünk után egész hamar megoldódott a probléma. Akkor tájt a kislányom olyan 3 éves lehetett, most 4,5 és még néha előfordul, hogy nem akar ráülni a WC-re, de most már meg lehet őt győzni vagy ő magától fél egy napra az első inger érzéstől ráül.

Biztatni szeretnélek, hogy ez nálatok is csak egy időszak és el fog múlni! :) A legfontosabb, hogy türelmesek legyetek vele, ne érezzen a vállán nyomást emiatt vagy megfelelni akarást. Nálunk az első lépcsőfok az volt, hogy kapott egy szép új bilit (nem kell több tízezres tételre gondolni, a legolcsóbbat vettem, a lényeg, hogy új legyen és hogy az övé lesz.) Elmondtam neki, hogy ezentúl ha szeretne ebbe kakilhat. Szerepjátékoztunk is a plüsseivel, babáival. Hagytam, hogy ő vezesse a szálakat én csak terelgettem. Ez azért fontos, hogy újra és újra átélhesse és feldolgozhassa a segítségeddel, hogy később éles szituációban majd emlékezzen rá és könnyebben meg tudjon küzdeni vele.És egy sikeres kakilás után se maradjon el a dicséret! Érezni fogjátok, mikor tartotok ott, hogy már nem kell külön kiemelni, hogy mennyire ügyes volt, de eleinte fontos neki a megerősítés.

A másik amivel lehet segíteni, ha kitalálsz egy mesét ami róla szól, de más nevet adsz neki a mesében, vagy egy állatka szereplővel helyettesíted. A mesében pedig elmondhatod hogy milyen ügyes megküzdött és hogy mióta a WC-be kakil mindenki boldog, neki sem fáj a hasa, nem fáradt, ehet csokit, ihat kakaót.

Aztán rá lehet segíteni egy kicsit természetes úton. Mi lenmagot adtunk neki reggelente a joghurtjában.

És a legfontosabb, hogy meg kell találni az aranyközéputat. Azt nem szabad, hogy minden a kakiról szóljon, de ugyanakkor foglalkozni is kell vele. Nehéz, e biztos menni fog! :)

Kicsit összevissza vagyok, bocsi! e közben jutnak eszembe a pszich. tanácsai. Ha szeretne veled bent lennia WCben akkor enged meg neki, ha meg akarja nézni lehúzás előtt azt is engedd neki. Minél természetesebben állsz/álltok Ti a témához, ő is annál könnyeben veszi majd ezt az akadályt.

Azt se hagyd, hogy ezzel bárki is szekálja, mint pl. ekkora fiúnak/lánynak már nem szabadna, stb.! :-/

Remélem, tudtam segíteni!

2012. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk még fenn áll a probléma.jó olvasni hogy másnál magától rendeződött a dolog.Most a kaki még pelenkába megy és sajnos csak kúppal sikerül.Mert vissza tartja napokig hiába érzi az ingert.Kúp beadása után 2 perccel kaka van,még fel sem oldódik egészben jön ki.Már mondtunk neki mindent semmi nem használt.Első voltam.
2012. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Mi is próbálkoztunk ezerféle módszerrel, bár néha a pszichológus annyira vad ötleteket mondott, hogy azt elengedtem a fülem mellett (pl. hashajtózzam folyamatosan, akkor majd magától fog kakálni mert rájön milyen kellemetlen a kúp, csakhogy ezzel a beleit tettem volna tönkre). Próbálkoztunk érte felajánlani bármit (már azon a szinten voltunk, hogy férjem akár az éjszaka kellős közepén is elment volna megvenni az áhított dolgot), de ennek sem volt hatása. Kellemetlen volt, hogy mikor nem tudta tartani, akkor bizony kijött belőle éppen ott, ahol (óvoda, kirándulás, koncert). Úgy mentünk bárhova, mint a málhás, mindig volt nálam váltó ruha, bugyiból több is. Egy idő után annyit "javult" a helyzet, hogy hajlandó volt nagy nehezen kiengedni a kakit, de csak a bugyiba. Ebbe is belementünk, mert akkor legalább kijött és nem kellett kiimátkozni belőle. Én azt vettem észer, hoyg mikor értelmileg is megérett és megértette, hogy sokkal jobb neki, hogy kijön a kaki és nem fáj a hasa és ugyanúgy a wc-be megy, mint a többieknél, akkor fordult a kocka. Ez volt 4 éves kora után. Előtte sajnos csinálhattunk bármit, vihettem bárhova (pszichológus, kineziológus, manometria), nem oldódott meg. Kitartást mindenkinek, aki ezzel küzd, előbb-utóbb megoldódik és tényleg meg kell próbálni ezt természetesnek elfogadni.
2012. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat! Mi már egy éves kínlódunk ezzel a problémával sajnos, ki vagyunk tőle teljesen. Nálunk 2 nap kakamentes nap után iszonyat mi van! Sikítva toporzékol hogy nem akar kakálni, nem akarja kiengedni,mindent elhajingál, kiborogat idegességében, szándékosan rosszalkodik, stb. szólval kiborító, a 3. nap után már csak fekszik, ül, egész nap hogy fel sem kelljen állni, nem is eszik alig van étvágya, nem akar menni sehová, ha el is sikerül vinni, nem akar kiszállni a kocsiból......stb. Már mi is mindent kipróbáltunk, néha egy kicsit javul a helyzet, 2-3 napig kinyomja rendesen pelenkába, aztán megint meggondolja és nem akarja kiengedni! Nagyon várom már hogy helyre álljon a dolog, mindjárt kezdődik az óvoda, hogy fog így járni?
2012. aug. 12. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as és 6-os vagyok. Az óvodában én szóltam, hogy van egy ilyen problémánk, ami nem kifejezetten szobatisztaségi kérdés, viszont gond. Elmondtam, hány helyen voltam vele és semmit nem tudtak kezdeni, az óvoda tanácsára jártam ahhoz a pszichológushoz, aki az oviba is kijárt. Annyi volt az egész értelme, hogy kipipálhattam az oviban, hogy én mindent megtettem, nem rúghatják ki emiatt a gyereket, de sajnos nem segített semmit a pszichológus. Mikor agyilag lett érett és felfogta a dolgok miértjét, akkorra oldódott meg. Az oviban nem voltak nagyon lelkesek miatt, ugyan nem szóltak semmit, de a társai csúfolták miatta, nem is igazán játszottak vele, mert ő néha bekakált. Kitartás, próbáljatok nem túlzott nagy hangsúlyt fektetni a dolgokra, figyeljetek arra, hogy sokat igyon és próbálj olyan ételeket adni (sok rostos anyag és gyümölcs), ami segíti abban, hogy nem legyen kemény a kaki. Nekünk az orvos javasolta még a laevolac-ot, ami tényleg meghajtotta, de mivel próbálta visszatartani, nepi 6-8x kakált a bugyiba, na ezt óvodakezdéskor hanyagoltam. Tehát szerintem a megoldás: sok türelem, váltóruha, hajtós ételek, sok víz vagy gyümölcslé (nem cukros) és próbáljatok beszélni vele arról, hogy mennyivel jobb lesz neki (egészségileg is), ha megszabadul a kakától, hiszen azt a szervezete is kidobja, az csak szemét, azt pedig nem tárolunk otthon sem sokáig, hanem kidobjuk.
2012. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!