Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyereke NEM akar...

Akinek a gyereke NEM akar kakálni, visszatartja, mikor és mitől állt helyre a normális mindennapi kakálásra?

Figyelt kérdés
3 és fél éves lányom már egy éve ezt játsza, akkoriban egyszer nehezen kakált, sírva nyomta ki olyan kemény volt neki, ami után kitalálta, hogy ő nem akar többet kakálni, és azóta visszatartja. Már mindent kipróbáltunk hogy jobb belátásra bírjuk, szép szóval, jutalom megvonással, erélyesebben, semmire nem hallgat.
2012. aug. 7. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, egy-két rossz tapasztalat után bizony nálunk is előfordult, hogy már félt a fájdalomtól, és inkább nem kakilt... és hát a beöntés meg a kúp sem megoldás hosszú távon (sajnos volt, hogy alkalmazni kellett azért).

Ilyenkor, amit tehetünk, az egyrészt a rostdús étrend plusz némi "hashajtó" - Laevolac, de mivel "fejben" dől el, ez önmagában kevés. Mi játékot csináltunk a kakilásból, amivel folyamatosan gyakoroltuk a "szorítást" és az "elengedést". Pl. szörnyek vannak a vécében, akiknek nem szabad kakit enni, mert megnőnek - ekkor szorítani kell erősen, nehogy kijöjjön. Aztán jönnek a kakievő manók, akik viszont jók, és meg kell etetni őket. Ezt játszottuk sokáig, hetekig. És minden nap elmondtuk, hogy lám, milyen jó, hogy volt kaki, mert ha minden nap van, akkor nem fájdalmas. Mostanra rögzült már a dolog. Egy-egy nap kihagyás néha előfordul, de nem vészes. Most már ott tartunk, hogy a kislányom teljesen önállóan is el tudja végezni, és örömmel megy kakilni. Ha kicsit nehezebben megy, akkor kéri, hogy játsszunk szörnyes-manósat. (Hozzáteszem, többféle játékot kipróbáltunk, de ez vált be igazán. A lényeg, hogy legyen benne a szorításos fázis is, mert utána könnyebben megy az elengedés.)

Próbáljátok ki, hátha...

2012. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nálunk kistesó születése váltotta ki a kakivisszatartást, néhányszor előfordult, de magától elmúlt, a doki egyébként paraffinolajat írt fel, de nem kellett használnunk
2012. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A paraffinolaj szuper. Én szülés után kaptam. Képtelenség visszatartani vele, viszont nem csinál hasmenést, csak egyszerűen olajos lesz a széklet. Szerintem érdemes volna kipróbálnotok.
2012. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A parafinolajból mennyit kell adni neki, hogy ne legyen tőle azért hasmenése?
2012. aug. 8. 18:15
 5/7 anonim válasza:

Lányom középsúlyos fogyatékos igaz, de azt hiszem a kislányodnál is sikeres lehet.

Nővérem beszélte meg vele, (Mert ugye az anyukákra nem úgy hallgatnak), hogy az aszalt szilvától tud kakálni. Ez sok éve működik nálunk. Múlthéten volt a mamájánál, nem volt aszalt szilva, nem is volt rendszeresen.(

Itthon meg is mondta, nem ment, mert nem volt aszalt szilva.

A paraffin olaj sokáig nem alkalmazható, aranyérre műtöttek, onnan tudom, és nem jó ha hozzászokik ilyesmihez.

Ezt nem tudom jó ötlet-e, kis darab glicerines kúp, vagy szappan, ami irritálja, kellemetlen. Talán olyan hatást váltana ki belőle, hogy azt elkerülje, egy idő után magától elvégezze a dolgát.

2012. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lelki részét kellene rendezni, hogyha tartós sikert szeretnél.
2012. aug. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt :O

engem ugy vettek rá hogy mindig adtak valami ajándékot, ami érdekelt...

kicsit hülyén érzem magam hogy ezt megosztom, de hátha segitek vele:D


Valami kis ajándék aminek örül, minden alkalom utan, szerintem előbb utóbb visszaáll.

2012. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!