Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! 3 éves unokahúgom...

Segítség! 3 éves unokahúgom (öcsém kislánya) toporzékolós hisztiben tör ki, amikor meglát engem és a páromat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vette fel ezt a szokást, nem tudom már mit tegyek, hogyan békítsem meg. Kb. 3-4 hetente szoktunk találkozni anyunál, aki ugye az ő mamája. Ilyenkor a mamával sem áll szóba, és eszméletlenül hisztizik. Nem bántjuk, szeretjük, játszunk vele, illetve játszanánk, ha hagyná.


Hétközben állítólag semmi baja nincs, egész nap beszél, elvan, olyankor a mama vigyáz rá. Tuti hogy velünk van baja, mert amikor meglát, toporzékolni kezd.


Próbáltam már "lekenyerezni", hogy mindig vittem neki valami apróságot, de még ez sem használ.


Mit tehetek ilyen esetben?



2013. júl. 15. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavolsagot tartani probaltal mar? Nem kozeledsz, leulsz a legtavolabbi pontba es varod, hogy o jojjon oda. Kisgyereknel ez mukodik, nagyobbnal nemm tudom, de talan egy probat meger, bar lehet tovabb fog tartani mint egy alkalom
2013. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne próbáld meg lekenyerezni, játszani se próbálj vele. Hagyd békén.

Az én kisfiam is 3 éves, és ugyanezt csinálja, ha meglátja az öcsémet és a feleségét. Nálunk bejött az, hogy a tesómék ilyenkor nem próbálnak közeledni hozzá, és a kisfiamnak is megmondtuk, hogy nem kell köszönni, foglalkozni velük, egyáltalán, semmit nem kell csinálni. Olyan 15-20 perc alatt fel szokott oldódni, és akkor már nagy a barátság, de ha csitítani próbálják, az csak olaj a tűzre.

2013. júl. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Legközelebb kipróbáljuk, hogy amikor jönnek a mamához, akkor mi ki sem megyünk köszönni a tesóméknak sem. Hátha bejön.


Köszi a tippet.

2013. júl. 16. 09:15
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is hagyd. De talán a szüleinek kellene kicsit foglalkozni a témával. Egyrészt kideríteni, mi a baja, másrészt a viselkedésén változtatni.
2013. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!